ΚΑΕ Λάρισα: «Τρία παλικάρια έπαιξαν άψογα το ρόλο τους» (VIDEO)

Επίσημη μορφή πήρε η διαμαρτυρία της ΚΑΕ Λάρισα για τη διαιτησία του αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

Οι Θεσσαλοί με κείμενο και βίντεο που ανέβασαν στα social media, αναφέρονται στις φάσεις που θεωρούν ότι αδικήθηκαν. Αναλυτικά αναφέρουν:

«Η «παλικαρίσια» επικράτηση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ μέσα στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης επί της ΚΑΕ Λάρισα Bread Factory, είχε τρεις γνωστούς πρωταγωνιστές, τρία παλικάρια που έπαιξαν το ρόλο τους και μάλιστα άψογα.

Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, δεν καταλόγισαν… βήματα του Τέρνερ στο καλάθι που πήρε τον έλεγχο του σκορ ο ΠΑΟΚ (86-87), ενώ στη συνέχεια δεν έδωσαν τρεις βολές σε παράβαση πάνω στο σουτ του Τζέρι Σμιθ, σε μία ολοκάθαρη φάση, εκεί όπου μέχρι και ο Λυκογιάννης παίζει άμυνα, ξεπερνώντας τα αθλητικά πλαίσια.

Να σημειωθεί πως η ομάδα μας θα έπαιρνε προβάδισμα, εάν έκαναν σωστά τη δουλειά τους, όμως την έκαναν… καλά προς τη μία πλευρά, αυτή των φιλοξενούμενων».