ΕΦΗΒΙΚΟ: Εύκολα ο ΠΑΟΚ τους Μαχητές, που λύγισαν στο β’ ημίχρονο

Πολύ καλή εμφάνιση στην επανάληψη και μεγάλη σε έκταση νίκη για τους εφήβους του ΠΑΟΚ που κέρδισαν τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων με 94-63

Η ομάδα του «Δικεφάλου» βρήκε αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο που τελείωσε με 38-34. Στο δεύτερο ήταν σαρωτική και με επιμέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο 36-5 δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο. Πλέον μένει ο επαναληπτικός αγώνας που θα σφραγίσει την είσοδο στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 16-16, 38-34, 74-39, 94-63

Διαιτητές: Καντερές-Αγραφιώτης Β.

ΠΑΟΚ(Τζώρας-Σταυρόπουλος): Γκίζης 10(1), Δημητριάδης, Κωνσταντινίδης Θ. (71), Αχτσής 10(2), Ρούμογλου 15(1), Κατσαμούρης 15(1), Μπρουζιώτης 3(1), Ταχυρίδης 24, Καλλιοντζής, Σιδηρόπουλος 6(2), Κωτσιόπουλος, Μαστοράκης 4.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μελετιάδης-Χασόπουλος): Στολτίδης 9(3), Κυργάκης 7, Περγαμηνέλης 2, Χαραλαμπίδης, Κόκκινος 8, Πισάς 9, Μισαηλίδης 6, Γεωργίου 13(1), Σπρίντζιος 5, Μαραβέλιας, Ιακωβίδης, Γαλάζιος 2.

Πηγή: tsiotras.blogspot.gr