Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες και του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας με τον Αίαντα Ευόσμου να κατακτά την πρώτη θέση.

Τα αποτελέσματα
ΓΑΣ Κομοτηνή-Λεύκιππος Ξάνθης 65-72
Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου 57-79
ΧΑΝΘ-ΚΣ Γέφυρας 57-75
ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 67-77
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΚΑΟ Χαλκιδικής 79-30
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου 69-60
Ρεπό: Μακεδονικός, Πανσερραϊκός

ΜΕΝΤ-Ευκαρπία 67-77
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Κολοκυθάς-Καντερές
Δεκάλεπτα: 28-20, 42-44, 48-59, 67-77
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Φούρναρης 3, Ζεϊμπέκης 5(1), Ψευτογκάς 6(2), Ζωγράφος 10(3), Μιχαηλίδης 8, Τριανταφύλλου 5, Τοπουζίδης 4, Πασχαλίδης 8, Κάσουρας 8, Νεοχωρίτης, Ντεμιρσά 5, Χατζηβασιλείου 5(1)
Ευκαρπια (Νίκου): Βογιατζής 7(1), Τουλούπης 9(1), Φόρογλου 5(1), Βρέττας 21, Κράσι 5(1), Μπάδης 5(1), Γκαβέζος 3(1), Μούμογλου 2, Παραλίκης 2, Βουρτζούμης 5(1), Κρίτσικας 8, Χαρτόπουλος 5

ΧΑΝΘ-Γέφυρα 57-75
Διαιτητές: Μπακάλης-Αγραφιώτης Γρ.-Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 11-28, 27-45, 43-60, 57-75
Χ.Α.Ν.Θ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 2, Επαμεινώνδας 2, Κυλαντωνίδης 14(3), Ζιάκας, Δημητρίου 5(1), Ρουκουνάκης 2, Ιωαννίδης 14, Αλέμδαρ 1, Σαρρής 4, Χιτικούδης 6, Παπαπασχάλης 5, Ιωάννου 2
Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 2, Μπρόζος 11(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Ανδρέου 13, Χατζηκυριακίδης 22(5), Στράτος 2, Μπένας 11(1), Καλαϊτζίδης 2, Καλογιαννίδης 9, Σαμανδαράς

ΓΑΣ Κομοτηνή-Λεύκιππος Ξάνθης 65-72
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ντούρας-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 9-23, 32-41, 43-63, 65-72
Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Ζεκεριέ 18(4), Γκιουζελίδης 4, Περρής 7(1), Κουτσοβασίλης 13(2), Πεταλωτής 3, Κάλτσος 1, Μαλανδρής 16(2), Χαλίλ 3, Παπανδρεόπουλος, Μπορμπίδης.
Λεύκιππος (Βοιβατόπουλος-Δώδος): Μακαρατζής 9(1), Κατσαμούρης 7(1), Παλλάκης 8, Τσίλογλου 2, Μαυρογιάννης 12, Μαραβέγιας 8(2), Μηντζαρίδης 2, Χρήστου 9(1), Μανάκας 13(3), Βοιβατόπουλος 2, Δεληγιάννης, Παπαδήμας.

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου 69-60
Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ.-Δέλλας-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 22-23, 38-39, 55-51, 69-60
Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 3(1), Βαρίτης 5(1), Κυφωνίδης 26(2), Παπασάββογλου, Καπώνης 17(2), Φουρκιώτης, Μαυροχορίδης, Παπανικολάου 2, Βάννης 10(1), Παπαδόπουλος, Ντίαθ 6.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 2, Χαλάτσης 5, Βαφειάδης 15(2), Κουτουξίδης 11(3), Ντινάκης 9(1), Καρασίμος 3(1), Καντάρκος 9, Κατιρτζίδης 4, Ιγγλέζος.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΚΑΟΧ Ευρώπη 79-30 (11/5)
Δεκάλεπτα: 26-13, 43-22, 57-27, 79-30
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Γρ.-Ηλιόπουλος
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζουλης): Ξάνθος 2, Γεωργίου 8(2), Πετράκης 9(3), Παπασάββογλου 2, Δάρατζης 8, Μπάδης 8(2), Καραγιώργος 4, Βαζούκης 10(1), Βαϊντερλής 4, Κόνσουλας 4, Κυριακουλάκος 8, Μισαηλίδης 12(1).
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Λασκαρης 2, Προβατίδης 12(1), Φιλοξενίδης 9, Ματζίνος, Σακκοράφας 2, Γιαννόπουλος, Τίπος, Νταρατάνας 5, Χατζής.

Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου 57-79
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σελεβός-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 12-19, 33-44, 47-61, 57-79
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 6, Διαμαντίδης, Κυρούδης, Μητρόπουλος 3(1), Πλιούκας 16(4), Χρυσόπουλος 14(2), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 6(2), Καμαριώτης 8(2), Λογοθέτης 4, Μπακάλης.
Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος 4, Αναστασόπουλος, Ματαλόν, Γαλανίδης 17(3), Μάρουσιτς 6(2), Κιγμέτογλου 7(1), Κάντζος, Καλαμπάκας 12(2), Παπαδόπουλος 10, Ρουστένης, Δεληγιώργης 5(1), Κοτσάνος 18.

Η τελική βαθμολογία
1) Αίας Ευόσμου 49 23-3
2) ΚΣ Γέφυρας 48 22-4
3) Λεύκιππος Ξάνθης 45 19-7
4) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 45 19-7
5) Μακεδονικός 44 18-8
6) ΠΣ Ευκαρπίας 42 16-10
7) Ερμής Λαγκαδά 42 16-10
8) Πανσερραϊκός 39 13-13
9) ΑΟ Πολυγύρου 36 10-16
10) ΧΑΝΘ 36 10-16
11) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 34 8-18
12) ΓΑΣ Κομοτηνή 30 4-22
13) ΜΕΝΤ 29 3-23
14) ΚΑΟ Χαλκιδικής 27 1-25

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top