Εurobasket 2022: Οι μονομάχοι στο πιάτο… του Basketplus

Πανδαισία μπάσκετ αναμένεται να κατακλύσει την Ευρώπη από αύριο και για 18 μέρες με την έναρξη του Euro 2022 το οποίο θα διεξαχθεί αρχικά σε τέσσερις πόλεις. Πράγα, Μιλάνο, Τυφλίδα και Koλωνία φιλοξενούν την φάση των ομίλων και από τους 16 και μετά… άπαντες μετακομίζουν στο Βερολίνο.

 

Η Εθνική μας με τον Γιάννη Ααντετοκούνμπο αλλά και πολλά προβλήματα-ερωτηματικά (Παπαγιάννης, Παπαπέτρου, Κώστας Αντετοκουνμπο, Σλούκας) θα είναι εκεί, εκεί θα είναι πολλά αστέρια του Ευρωπαϊκού μπάσκετ, ακόμα και πρωταγωνιστές του ΝΒΑ. Θα λείψουν όμως και ορισμένοι που θα μπορούσαν να δώσουν μεγαλύτερη λάμψη στο τουρνουά (Ντε Κολό, Ντιλικινά, Βούτσεβιτς, Σενγκέλια, Γιούλ, Ρούμπιο, Μπατούμ, Μπονγκά, Μόριτς Βάγκνερ, Γκαλινάρι, Μπογκντάνοβιτς, Μαριάνοβιτς, Zίζιτς, Μπελινέλι, Χάκετ…).

 

Σε κάθε περίπτωση ο Γιάννης μας, ο Ντόνσιτς, ο Γκομπέρ, ο Φουρνιέ, ο Σενγκούν με Οσμάν, Κορκμάζ, ο Μάρκανεν, ο Νούρκιτς, ο Χενζόνια, ο Βεζένκοφ, οι Σαμπόνις, Βαλανσιούνας, ο Γιόκιτς, ο Άβντιγια, ο Βέσελι, ο Φοντέκιο, ο Σρέντερ με τους Τέις, Βάγκνερ, ο Μπιτάτζε και ένα σωρό άλλοι υπόσχονται μεγαλοπρεπές θέαμα, αντάξιο της ατομικής τους αξίας αλλά και της σπουδαιότητας του θεσμού.

 

Το Basketplus φροντίζει να παρουσιάσει όχι μόνο τις τελικές 12άδες (όσες χώρες τέλος πάντων τις ανακοίνωσαν μέχρι σήμερα Τετάρτη 31/8), αλλά και όσους κόπηκαν για διάφορους λόγους, ώστε να υπάρχει μια πλήρης εικόνα για το δυναμικό, πραγματικό και θεωρητικό κάθε χώρας σε αυτό το υψηλό επίπεδο.

 

 

–Α GROUPBILISI)

 

TURKEY

Η 12άδα: Buğrahan Tuncer ( 29, 1.93), Deshane Davis Larkin (30, 1.84), Yiğitcan Saybir (23, 2.03), Melih Mahmutoğlu (32, 1.89), Σehmus Hazer (23, 1.94), Onuralp Bitim (23, 1.96), Sadık Emir Kabaca (22, 2.08), Cedi Osman (27, 2.04), Sertaç Şanlı (32, 2.11), Alperen Şengün (20, 2.07), Furkan Korkmaz (25, 2.01), Ercan Osmani (24, 2.12).

Κόουτς: Ε. Αταμάν

Δεν κλήθηκαν-Δεν ανταποκρίθηκαν: Ömer Faruk Yurtseven (24, 2.13)

Κόπηκαν: Akif Egemen Güven (26, 2.10), Kartal Özmızrak (27, 1.89), Furkan Haltalı (20, 2.07), Egehan Arna (25, 2.02), Doğuş Özdemiroğlu (26, 1.91), Muhsin Yaşar (27, 2.10), Berk İbrahim Uğurlu (26, 1.92), Yiğit Arslan (26, 1.98), Goksenin Koksal (31, 1.97), Samet Yigitoglu (18, 2.16), Scottie Wilbekin (29, 1.88), Metecan Birsen (27, 2.06)

 

 

MONTENEGRO

Η 12άδα: Nikola Pavlićević (34, 1.92), Igor Drobnjak (22, 1.88), Vladimir Mihailović (32, 1.93), Petar Popović (26, 1.95), Dino Radončić (23, 2.02), Nemanja Radović (31, 2.08), Aleksa Ilić (26, 2.03), Bojan Dubljević (31, 2.05), Zoran Nikolić (26, 2.12), Marko Simonović (33, 2.10), Kentrik Peri (30, 1.85), Zoran Vuceljic (19, 1.97).

Κόουτς: Μ. Ράντοβιτς

Δεν κλήθηκαν-Δεν ανταποκρίθηκαν: Νicola Vucevic (32, 2.08)

Κόπηκαν: Nikola Ivanović (28, 1.90), Fedor Žugić (19, 1.97), Jovan Kljajić (21, 1.98), Džona Radebo (26, 1.90), Đorđije Jovanović (19, 1.97), Andrija Grbović (19, 2.07), Radosav Spasojević (30, 2.04),Vasilije Baćović (26, 2.07), Marko Todorović (30, 2.08), Filip Andusic (20, 2.08)

 

 

 

 

GEORGIA

Η 12άδα: Rati Andronikashvili (21, 1.93), Beka Bekauri (31, 2.09), Mikheil Berishvili (35, 2.04), Goga Bitadze (23, 2.10), Merab Bokolishvili (30, 1.94), Beka Burjanadze (28, 2.01), Kakhaber Jintcharadze (29, 1.96), Thad McFadden (35, 1.87), Duda Sanadze (30, 1.97), Giorgi Shermadini (33, 2.16), Giorgi Tsintsadze (36, 1.90), Sandro Mamukelashvili (23, 2.11)

Κόουτς: Η. Ζούρος

Κόπηκαν: Tornike Shengelia (31, 2.06), Givi Bakradze (31, 1.80), Giorgi Korsantia (24, 2.07), Ilia Londaridze (33, 2.05), Luka Maziashvili (22, 1.87), Alexandre Phevadze (24, 2.06).

 

 

BULGARIA

H 12άδα: Alex Simeonov (29, 2.00), Alexander Vezenkov (26, 2.05), Alexander Yanev (32, 2.03) , Andrei Ivanov (26, 2.06), Dejan Karamfilov (28, 1.80), Dee Bost (33, 1.88), Dimitar Dimitrov (29, 2.03), Emil Stoilov (20, 2.08), Pavlin Ivanov (29, 1.95), Stanimir Marinov (31, 1.93), Chavdar Kostov (34, 1.96), Ivan Alipiev (23, 2.03).

Κόουτς: Ρ. Τ. Μπαρτσόφσκι

Κόπηκαν: Vasil Bachev (30, 1.95), David Kravish (29, 2.07), Yordan Minchev (24, 2.02), Konstantin Konstantinov (19, 2.04), Ventsislav Petkov (31, 1.88)

 

 

SPAIN

H 12άδα: Alberto Díaz (27, 1.88), Xabi López-Arostegui (24, 2.00), Jaime Pradilla (21, 2.02), Dario Brizuela (28, 1.90), Jaime Fernandez (29, 1.86), Sebas Saiz (28, 2.05), Rudy Fernandez (37, 1.97), Willy Hernangomez (28, 2.10), Juancho Hernangomez (27, 2.05), Usman Garuba (20, 2.02), Lorenzo Brown (32, 1.96), Joel Parra (21, 2.02).

Κόουτς: Σ. Σκαριόλο

Δεν κλήθηκανΔεν ανταποκρίθηκαν: Ricky Rubio (32, 1.90), Sergi Rodriguez (36, 1.91), Alex Abrines (29, 1.99), Santi Aldama (21, 2.11), Serge Ibaka (33, 2.06)

Κόπηκαν: Quino Colom (33, 1.88), Jonathan Barreiro (25, 2.03), Yankuba Sima (25, 2.11), Santi Yusta (25, 2.00), Sergio Llull (35, 1.90), Alberto Abalde (27, 2.02), Juan Nunez (18, 1.91), Hector Alderete (20, 2.03), Miquel Salvó (27, 2.05), Fran Guerra (29, 2.14),

 

 

BELGIUM

Η 12άδα: Ismael Bako (27, 2.08), Vrenz Bleijenbergh (22, 2.08), Haris Bratanovic (21, 2.07), Maxime De Zeeuw (35 2.05), Emmanuel Lecomte (27, 1.80), Alexandre Libert (32, 1.87), Jean-Marc Mwema (33, 1.95), Retin Obasohan (29, 1.89), Kevin Tumba (31, 2.06), Hans Vanwijn (27, 2.07), Tabu (35, 1.85), Pierre Antoine Gillet (31, 2.01).

Κόουτς: Ν. Τζέρτζια

* Μέχρι και σήμερα οι Βέλγοι είχαν 14άδα με τους Loic Schwartz (30, 1.95), Quentin Serron (32, 1.90) υποψήφιους για κόψιμο.

Kόπηκαν: Roby Rogiers (25, 2.06), Jean Salumu (32, 1.93), Marshall Nelson (28, 1.84), Archange Izaw Bolavie (21, 2.08).

 

 

–B GROUP (ΚΟLN)

 

SLOVENIA

Η 12άδα: Jaka Blazic (32, 1.96), Goran Dragic (36, 1.90), Zoran Dragic (33, 1.96), Vlatko Cancar (25, 2.03), Alexej Nikolic (27, 1.91), Luka Rupnik (29, 1.86), Ziga Dimec (29, 2.10), Luka Doncic (23, 2.00), Mike Tobey (28, 2.10), Edo Muric (31, 2.02), Klemen Prepelič (30, 1.92), Žiga Samar (21, 1.97)

Κόουτς: Α. Σέκουλιτς

Κόπηκαν: Jakob Cebasek (31, 2.00), Gregor Glas (21, 1.95), Saša Ciani (19, 2.05), Robert Jurković (20, 2.02), Bine Prepelič (21, 2.00), Luka Ščuka (20, 2.06), Jurij Macura (23, 2.11), Gregor Hrovat (28, 1.96)

 

 

BOSNIA

H 12άδα: John Roberson (34, 1.80), Sani Čampara (23, 1.90), Amar Gegić (24, 2.00), Džanan Musa (23, 2.03), Edin Atić (25, 2.01), Adin Vrabac (28, 2.05), Aleksandar Lazić (26, 2.03), Emir Sulejmanović (27, 2.05), Kenan Kamenjaš (22, 2.05), Miralem Halilović (31, 2.05), Ajdin Penava (25, 2.05), Jusuf Nurkic (28, 2.11).

Κόουτς: Β. Μπόσνιτς

Κόπηκαν: Haris Delalić (28, 2.03), Jure Zubac (27, 2.03), Ismet Sejfić (29, 2.08), Rijad Avdić (24, 2.00), Amar Alibegović (27, 2.05), Luka Garza (24, 2.08), Djorge Topolovic (21, 2.06).

 

 

LITHUANIA

H 12άδα: Ignas Brazdeikis (23 1.98), Marius Grigonis (28, 1.98), Martynas Echodas (25, 2.05), Arnas Butkevicius (30, 1.97), Eigirdas Zukauskas (30, 2.04), Kristupas Zemaitis (26, 1.91), Lukas Lekavicius (28, 1.80), Mindaukas Kuzminskas (33, 2.04), Rokas Gedraitis (30, 2.00), Rokas Jokubaitis (22, 1.93), Jonas Valanciunas (30, 2.11), Domantas Sabonis (26, 2.09)

Κόουτς: Κ. Ματσβίτις

Kόπηκαν: Gytis Masiulis (24 2.05), Laurynas Birutis (25 2.13), Tomas Dimša (28 1.95), Gedimias Orelik (32, 1.99), Donatas Tarolis (28, 2.03)

Δεν κλήθηκανΔεν ανταποκρίθηκαν: Eimantas Benzius (32, 2.03), Donatas Motejunas (32, 2.11), Edgaras Ulanovas (32, 1.99), Arturas Gudaitis (29, 2.08), Regimantas Miniotas (26, 2.08), Tadas Sedekerskis (24, 2.04), Arnoldas Kulboka (24, 2.07).

 

 

HUNGARY

Η 12άδα: Rosco Allen (29, 2.06), Szilard Benke (27, 1.97), Janos Eilingsfeld (31, 1.98), Csaba Ferencz (37, 1.96), Gyorgy Goloman (26, 2.11), Adam Hanga (33, 2.01), Mikael Hopkins (29, 2.06), Akos Keller (33, 2.07), Zoltan Perl (27, 1.95), Adam Somogyi (22, 1.91), Benedek Varadi (27, 1.94), David Vojvoda (32, 1.95).

Κόουτς: Σ. Ίβκοβιτς

Kόπηκαν: Marko Fillipovity (26, 2.03), Kemal Karahodzic (33, 2.10), Norbert Lukacs (21, 2.03), Mate Pongo (25, 1.94), Zsolt Szabo (36, 2.04), Zsombor Maronka (22, 2.08).

 

 

FRANCE

Η 12άδα: Andrew Albicy (32, 1.78), Thomas Heurtel (33, 1.89), Théo Maledon (21, 1.92), Elie Okobo (25, 1.91), Evan Fournier (30, 1.96), Timothé Luwawu-Cabarrot (27, 2.01), Terry Tarpey (28, 1.95), Guerschon Yabusele (27, 2.01), Amath M’Baye (33, 2.05), Moustapha Fall (30, 2.16), Rudy Gobert (30, 2.17), Vincent Poirier (29, 2.11).

Κόουτς: Β. Κολέ

Δεν κλήθηκανΔεν ανταποκρίθηκαν: Fabien Causier (35, 1.94), Andrien Moermann (34, 2.02), Nado De Colo (35, 1.93), Nikola Batum (34, 2.03), Joffrey Lauvergne (31, 2.09), Jaylen Hoard (23, 2.03), Louis Labeyrie (30, 2.05), Kilian Hayes (21, 2.03), Killian Tillie (24, 2.06), Yves Pons (23, 1.98).

Kόπηκαν: Frank Ntilikina (24, 1.96), Isaïa Cordinier (26, 1.96), William Howard (29, 2.03), Victor Wembanyama (19, 2.18), Mouhamadou Jaiteh (28, 2.09), Ismael Kamagate (21, 2.11).

 

 

GERMANY

H 12άδα: Justus Hollatz (21, 1.91), Dennis Schröder (29, 1.88), Johannes Voigtmann (30, 2.11), Jonas Wohlfarth-Bottermann (32, 2.08), Nills Giffey (32, 2.00), Maodo Lo (Alba 30, 1.91), Andreas Obst (26, 1.91), Johannes Tiemann (28, 2.05), Frantz Wagner (21, 2.06), Christian Sengfelder (27, 2.06), Νick Waller Babb (27, 1.96), Daniel Theis (30, 2.04)

Κόουτς: Γ. Χέρμπερτ

Δεν κλήθηκανΔεν ανταποκρίθηκαν: Ιsaac Bonga (23, 2.03), Max Kleber (30, 2.08), Isaiah Hartenstein (24, 2.12), Tibor Pleis (33, 2.19)

Κόπηκαν: Robin Benzing (33, 2.10), Leon Kratzer (25, 2.12), Kenneth Ogbe (28, 1.98), David Kramer (25, 1.97), Moritz Wagner (21, 2.06), Karim Jallow (25, 1.98), Gavin Schilling (27, 2.05)

 

 

 

–C GROUP (MILAN)

ITALY

Η 12άδα: Marco Spissu (27, 1.84), Niccolò Mannion (21, 1.90), Paul Biligha (32, 2.00), Stefano Tonut (29, 1.94), Nicolò Melli (31, 2.06), Simone Fontecchio (27, 2.03), Amedeo Tessitori (28, 2.08), Giampaolo Ricci (31, 2.02), Tommaso Baldasso (24, 1.92), Achille Polonara (31, 2.05), Alessandro Pajola (23, 1.94), Luigi Datome (35, 2.03).

Κόουτς: Τ. Ποτσέκο

Δεν κλήθηκανΔεν ανταποκρίθηκαν: Marko Bellinelli (36, 1.94), Daniel Hacket (35, 1.93), Diego Flaccadori (26, 1.93), Michele Vitali (31, 1.96).

Κόπηκαν: Amedeo Della Valle (29, 1.94), Danilo Gallinari (34, 2.08), Matteo Spagnolo (19, 1.94), Gabriele Procida (20, 2.01), John Petrucelli (30, 1.93)

 

 

 

 

GREECE

H 14άδα (λόγω των γνωστών προβλημάτων): Δ. Αγραβάνης, Γ. Αντετοκούνμπο, Κ. Αντετοκούνμπο, Θ. Αντετοκούνμπο, Λ. Μποχωρίδης, Ν. Καλάθης, Τ. Ντόρσει, Λ. Κασελάκης, Γ. Λλαρεντζάκης, Μ. Λούντζης, Γ. Παπαγιάννης, Κ. Παπανικολάου, Ι. Παπαπέτρου, Κ. Σλούκας

Kόουτς: Δ. Ιτούδης

Κόπηκαν: Δημήτρης Μωραίτης, Νίκος Χουγκάζ, Κωστής Γόντικας, Γιάννης Κουζέλογλου, Άλεξ Αντετοκούνμπο, Λευτέρης Μαντζούκας, Όμηρος Νετζήπογλου, Γιώργος Τανούλης, Π. Καλλαϊτζάκης.

 

 

 

UKRAINE

H 12άδα: Ilya Sidorov (26, 1.84), Vitaly Zotov (25, 1.88), Ιvan Tsaksenko (25, 1.99), Viaceslav Bobrov (30, 2.03), Dmitro Skapincev (24, 2.06), Ysuf Shannon (23, 1.93), Αrtem Pustovyi (30, 2.18), Denis Lukasov (33, 1.97), Bogdan Blizniyuck (27, 1.98), Svyatoslav Mychalyuk (25, 2.03), Volodimir Herun (28, 2.08), Αlexeyi Len (29, 2.12), Sergyi Pavlov (25, 2.06).

Κόουτς: Α. Μπαγκάτσκις

Δεν κλήθηκαν-Δεν ανταποκρίθηκαν: Olexandr Mishula (30, 1.92), Olexandr Lypovyy (31, 2.01), Viacheslav Kravtsov (35, 2.12).

Κόπηκαν: Pavlo Krutus (30, 1.96), Andryi Voinalovich (23, 2.07), Αrtem Kovalev (20, 1.90).

 

 

CROATIA

Η 12άδα: Lovro Gnjidić (21, 1.97), Bojan Bogdanović (33, 2.01), Mario Hezonja (27, 2.02), Τoni Perković (24, 1.91), Dominik Mavra (28, 1.95), Ivan Ramljak (32, 2.03), Roko Prkačin (20, 2.06), Ivica Zubac (25, 2.16), Karlo Matković (21, 2.08), Jaleen Smith (28, 1.93), Krunoslav Simon (37, 1.97), Dario Saric (28, 2.07)

Κόουτς: Ν. Μουλαομέροβιτς

Δεν κλήθηκαν-Δεν ανταποκρίθηκαν: Luka Samanic (22, 2.08), Dominic Mavra (28, 1.95), Filip Kruslin (33, 1.98)

Κόπηκαν: Roko Rogić (30, 1.87), Goran Filipović (26, 1.80), Sven Smajlagić (32, 1.96), Mateo Drežnjak (23, 1.95), Pavle Marčinković (33, 1.97), Toni Nakić (23, 2.03), Željko Šakić (34, 2.03), Matej Rudan (21, 2.07), Dario Drežnjak (24, 2.04), Dragan Bender (25, 2.11), Ante Toni Žižić (25, 2.08), Kresimir Radovsic (25, 1.96).

 

 

UNITED KINGDOM

Η πιθανή 12άδα (δεν είχαν ανακοινώσει μέχρι τις 7 το βράδυ): Τζαμέλ Άντερσον (32, 2.00), Καβέλ Μπίγκμπι-Ουίλιαμς (27, 2.11), Νταν Κλαρκ (34, 2.10), Μπεν Μόκφορντ (33, 1.88), Λουκ Νέλσον (27, 1.91), Τέντι Οκερέαφορ (30, 1.88), Γκέιμπ Ολασένι (31, 2.11), Όβι Σόκο (31, 2.02), Καρλ Γουίτλ (24, 2.00), Πάτρικ Γουίλαν (26, 1.95), Mo Σολουάντε (27, 1.96), Μάιλς Χέσον (32, 1.98).

Kόουτς: Ν. Ράινκινγκ

Κόπηκαν: Τζέιντεν Ντελέρ (22, 2.06), Άσλεϊ Χάμιλτον (34, 2.01), Κάιλ Τζόνσον (34, 1.95), Σάκα Τζόουνς (24, 2.11), Ντουέιν Ογκουνιέγε (26, 1.93), Καλούμ Λόουσον (26, 1.98), Ταρίκ Φίλιπ (29, 1.91), Τζέικομπ Ράουντ (22, 1.92), Τζος Στιλ (25, 1.94), Ντεβον Βαν Όστρουμ (29, 1.90), Αμάρι Γουίλιαμς (22, 2.08), Τζόρνταν Ουίλιαμς (27, 2.03), Kαρίμ Κουίλι (21, 1.93), Ακβάσι Γεμπόα (25, 1.98), Αμίν Αντάμου (25, 1.88).

 

 

 

ESTONIA

H 12άδα: Martin Dorbek (31, 1.94), Henri Drell (22, 2.05), Janari Jõesaar (29, 1.98), Kristjan Kitsing (32, 2.05), Maik-Kalev Kotsar (26, 2.11), Kristian Kullamäe (23, 1.94), Rauno Nurger (29, 2.08), Sander Raieste (23, 2.01), , Sten Sokk (33, 1.84), Matthias Tass (23, 2.09), Siim-Sander Vene (32, 2.01), Ker Kriisa (21, 1.90).

Κόουτς: Γ. Τοϊγιάλα

Κόπηκαν: Kregor Hermet (25, 2.04), Siim-Markus Post (25, 1.84), Märt Rosenthal (20, 1.90), Kaspar Treier (23, 1.99), Robert Valge (25, 1.92), Artur Konontšuk (22, 2.01).

Δεν κλήθηκαν-Δεν ανταποκρίθηκαν: Μartin Paasoja (29, 1.91)

 

 

–D GROUP (PRAGUE)

NETHERLANDS

Η 12άδα: Leon Williams (31, 1.89), Keye van der Vuurst de Vries (21, 1.91), Yannick Franke (26, 1.96), Charlon Kloof (32, 1.90), Worthy de Jong (33, 1.94), Olaf Schaftenaar (29, 2.08), Mohamed Kherrazi (32, 2.00), Jito Kok (28 2.04),Roeland Schaftenaar (34, 2.10), Matt Haarms (25, 2.21), Shane Hammink (28, 1.98), Jesse Edwards (22, 2.10).

Κόουτς: Μ. Μπουσκάλια

Κόπηκαν: Marijn Ververs (24, 1.94), Boy van Vliet (28, 1.93), Luuk van Bree (26, 2.02), Dylan van Eyck (24, 2.01), Quinten Post (22, 2.13), Rienk Mast (21, 2.05), Malevy Leons (23, 2.06).

 

 

POLAND

Η πιθανή 12άδα (δεν είχε ανακοινωθεί μέχρι τις 7 το βράδυ): Jakub Schenk (28, 1.84), A.J. Slaughter (35, 1.89), Jakub Garbacz (28, 1.97), Łukasz Kolenda (23, 1.95), Mateusz Ponitka (29, 1.98), Michał Sokołowski (30, 1.96), Jarosław Zyskowski (30, 2.03), Aleksander Balcerowski (22, 2.16), Dominik Olejniczak (26, 2.13), Michał Michalak (29, 1.97), Aaron Cel (35, 2.05), Aleksander Dziewa (25, 2.05).

Κόουτς: Ι. Μίλισιτς

Κόπηκαν: Filip Matczak (29, 1.87), Michał Kolenda (25, 2.02), Jakub Coulibaly (19, 2.00), Jeremy Sochan (19, 2.06)

 

 

CZECHIA

Η 12άδα: Ondřej Balvín (30, 2.16), Patrik Auda (33, 2.04), Tomas Satoransky (31, 2.00), Vojtech Hruban (33, 2.02), Martin Peterka (27, 2.05), Ondrei Sehnal (25, 1.96), Tomas Vyoral (30, 1.92), David Jelinek (32, 1.94), Lukas Palyza (33, 2.03), Viktor Půlpán (26, 1.91), Jan Veselý (32, 2.13), Jaromír Bohačík (30, 1.97).

Κόουτς: Ρ. Γκίντζμπουργκ

Κόπηκαν: Vít Krejčí (22, 1.99), Martin Kriz (29, 2.00), Tomas Kyzlink (29, 1.98)

 

 

FINLAND

Η 12άδα: Shawn Huff (38, 1.98), Mikael Jantunen (22, 2.05), Henri Kantonen (25, 1.98), Petteri Koponen (34, 1.94), Alexander Madsen (27, 2.08), Lauri Markkanen (25, 2.11), Edon Maxhuni (24, 1.88), Topias Palmi (28, 1.96), Sasu Salin (31, 1.91), Ilari Seppala (29, 1.88), Elias Valtonen (23, 2.00), Miro Little (18, 1.94).

Κόουτς: Λ. Τουόβι

Κόπηκαν: Shawn Hopkins (27, 1.95), Carl Lindbom (31, 2.06), Juho Nenonen (35, 2.04), Perttu Blomgren (21, 1.95), Severi Kaukiainen (24, 1.85), Lassi Nikkarinen (25, 1.86), Olivier Nkamhoua (22, 2.03), Hannes Polla (24, 2.11), Remu Raitanen (25, 2.06), Luukas Vaara (21, 2.06), Max Besselink (20, 2.03).

 

 

SERBIA

Η 15άδα (δεν είχε ανακοινωθεί η 12άδα μέχρι τις 7 το βράδυ): Nemanja Bjelica (34, 2.09), Dejan Davidovac (27, 2.03), Ognjen Dobric (28, 2.00), Marko Guduric (27, 1.99), Marko Kurica (35, 2.05), Ognjen Yaramaz (27, 1.93), Nikola Jokic (27, 2.10), Nikola Kalinic (31, 2.02), Vlado Lusic (33, 2.03), Balsa Marinkovic (25, 1.98), Vasilje Micic (28, 1.97), Nikola Milutinov (28, 2.11), Nemanja Nedovic (31, 1.92), Filip Petrucev (22, 2.11), Dusan Ristic (27, 2.13)

Κόουτς: Σ. Πέσιτς

Kόπηκαν: Alexsa Avramovic (28, 1.90), Nikola Jovic (19, 2.07), Balsa Koprivica (22, 2.15), Alexsei Pokusevski (21, 2.09), Borisa Simanic (24, 2.08), Alen Smajlagic (22, 2.08), Milos Teodisic (35, 1.95)

Δεν κλήθηκανΔεν ανταποκρίθηκαν: Bogdan Bogdanovic (30, 1.99), Miroslav Radulica (34, 2.12), Boban Marjanovic (35, 2.20), Marco Pecarski (22, 2.07), Danilo Andjusic (31, 1.94).

 

 

 

ISRAEL

H 12άδα: Deni Avdija (21, 2.06), Tamir Blatt (25, 1.84), Jake Cohen (32, 2.09), Tomer Ginat (28, 2.02), Nimrod Levi (27, 2.08), Yam Madar (22, 1.90), Gal Mekel (34, 1.92), Rafael Menco (28, 1.99), Guy Pnini (39, 2.00), Roman Sorkin (26, 2.08), Idan Zalmanson (27, 2.06), Yovel Zoosman (24, 2.01).

Κόουτς: Γ. Γκούντες

Kόπηκαν: Gabriel Chachashvili (23, 2.12), John Di Bartolomeo (31, 1.83), Noam Dovrat (20, 1.95), Bar Timor (30, 1.90), Niv Mizgav (27, 1.81), Yiftah Ziv (27, 1.91).

 

 

 

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top