Το Πανόραμα του Ευρωμπάσκετ
Θυμηθείτε τι έγινε στο Ευρωμπάσκετ μέχρι στιγμής, αλλά και τι επιφυλλάσσει το πρόγραμμα των αγώνων μέχρι τέλους της διοργάνωσης.
Α’ ΦΑΣΗ
Τετάρτη 4/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Hála Tívoli, Λιουμπλιάνα)
Ισραήλ-Μεγάλη Βρετανία 71-75
Βέλγιο-Ουκρανία 57-58
Γαλλία-Γερμανία 74-80
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Podmežakla, Γεσενίτσε)
Λετονία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 86-75
Σκόπια-Μαυροβούνιο 80-81
Σερβία-Λιθουανία 63-56
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Zlatorog, Τσέλιε)
Γεωργία-Πολωνία 84-67
Ισπανία-Κροατία 68-40
Τσεχία-Σλοβενία 60-62
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Koper-Arena Bonifika, Κόπερ)
Τουρκία-Φινλανδία 55-61
Σουηδία-Ελλάδα 51-79
Ρωσία-Ιταλία 69-76
Πέμπτη 5/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Hála Tívoli, Λιουμπλιάνα)
Ουκρανία-Ισραήλ 74-67
Γερμανία-Βέλγιο 73-77
Μεγάλη Βρετανία-Γαλλία 65-88
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Podmežakla, Γεσενίτσε)
Μαυροβούνιο-Λετονία 72-73
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Σερβία 67-77
Λιθουανία-Σκόπια 75-67
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Zlatorog, Τσέλιε)
Κροατία-Γεωργία 77-76
Πολωνία-Τσεχία 68-69
Σλοβενία-Ισπανία 78-69
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Koper-Arena Bonifika, Κόπερ)
Φινλανδία-Σουηδία 81-60
Ιταλία-Τουρκία 90-75
Ελλάδα-Ρωσία 80-71
Παρασκευή 6/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Hála Tívoli, Λιουμπλιάνα)
Γερμανία-Ουκρανία 83-88
Βέλγιο-Μεγάλη Βρετανία 76-71
Γαλλία-Ισραήλ 82-63
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Podmežakla, Γεσενίτσε)
Μαυροβούνιο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 70-76
Λετονία-Λιθουανία 59-67
Σκόπια-Σερβία 89-75
Σάββατο 7/9
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Zlatorog, Τσέλιε)
Ισπανία-Τσεχία 60-39
Κροατία-Πολωνία 74-70
Γεωργία-Σλοβενία 68-72
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Koper-Arena Bonifika, Κόπερ)
Ρωσία-Σουηδία 62-81
Ιταλία-Φινλανδία 62-44
Τουρκία-Ελλάδα 61-84
Κυριακή 8/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Hála Tívoli, Λιουμπλιάνα)
Μεγάλη Βρετανία-Γερμανία 81-74
Ουκρανία-Γαλλία 71-77
Ισραήλ-Βέλγιο 87-69
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Podmežakla, Γεσενίτσε)
Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Σκόπια 62-54
Σερβία-Λετονία 80-71
Λιθουανία-Μαυροβούνιο 77-70
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Zlatorog, Τσέλιε)
Πολωνία-Ισπανία 53-89
Τσεχία-Γεωργία 95-79
Σλοβενία-Κροατία 74-76
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Koper-Arena Bonifika, Κόπερ)
Φινλανδία-Ρωσία 86-83
Ελλάδα-Ιταλία 72-81
Σουηδία-Τουρκία 74-87
Δευτέρα 9/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Hála Tívoli, Λιουμπλιάνα)
Μεγάλη Βρετανία-Ουκρανία 68-87
Γερμανία-Ισραήλ 80-76
Βέλγιο-Γαλλία 65-82
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Podmežakla, Γεσενίτσε)
Λετονία-Σκόπια 76-66
Λιθουανία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 72-78
Μαυροβούνιο-Σερβία 83-76
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Zlatorog, Τσέλιε)
Γεωργία-Ισπανία 59-83
Κροατία-Τσεχία 70-53
Σλοβενία-Πολωνία 61-71
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Koper-Arena Bonifika, Κόπερ)
Ελλάδα-Φινλανδία 77-86
Ιταλία-Σουηδία 82-79
Τουρκία-Ρωσία 77-89
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Hála Tívoli, Λιουμπλιάνα)
1. Γαλλία 4-1 9
2. Ουκρανία 4-1 9
3. Βέλγιο 2-3 7
4. Μεγάλη Βρετανία 2-3 7
5. Γερμανία 2-3 7
6. Ισραήλ 1-4 6
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Podmežakla, Γεσενίτσε)
1. Σερβία 3-2 8
2. Λετονία 3-2 8
3. Λιθουανία 3-2 8
4. Βοσνία/Ερζεγοβίνη 3-2 8
5. Μαυροβούνιο 2-3 7
6. Σκόπια 1-4 6
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Arena Zlatorog, Τσέλιε)
1. Ισπανία 4-1 9
2. Κροατία 4-1 9
3. Σλοβενία 3-2 8
4. Τσεχία 2-3 7
5. Γεωργία 1-4 6
6. Πολωνία 1-4 6
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Koper-Arena Bonifika, Κόπερ)
1. Ιταλία 5-0 10
2. Φινλανδία 4-1 9
3. Ελλάδα 3-2 8
4. Σουηδία 1-4 6
5. Τουρκία 1-4 6
6. Ρωσία 1-4 6
Β’ ΦΑΣΗ (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Τετάρτη 11/9
Ε’ ΌΜΙΛΟΣ
Λετονία-Ουκρανία 85-51
Βέλγιο-Σερβία 69-76
Λιθουανία-Γαλλία 76-62
Πέμπτη 12/9
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
Φινλανδία-Κροατία 63-88
Ελλάδα-Ισπανία 79-75
Σλοβενία-Ιταλία 84-77
Παρασκευή 13/9
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
Λιθουανία-Βέλγιο 86-67
Ουκρανία-Σερβία 82-75
Γαλλία-Λετονία 102-91
Σάββατο 14/9
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
Κροατία-Ιταλία 76-68
Ισπανία-Φινλανδία 82-56
Ελλάδα-Σλοβενία 73-65
Κυριακή 15/9
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
Λετονία-Βέλγιο 56-60
Ουκρανία-Λιθουανία 63-70
Σερβία-Γαλλία 77-65
Δευτέρα 16/9
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
Κροατία-Ελλάδα 92-88
Ιταλία-Ισπανία 86-81
Φινλανδία-Σλοβενία 92-76
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Σερβία 4-1 9
2. Λιθουανία 4-1 9
3. Γαλλία 3-2 8
4. Ουκρανία 2-3 7
5. Βέλγιο 1-4 6
6. Λετονία 1-4 6
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Κροατία 4-1 9
2. Σλοβενία 3-2 8
3. Ιταλία 3-2 8
4. Ισπανία 2-3 7
5. Φινλανδία 2-3 7
6. Ελλάδα 1-4 6
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Τετάρτη 18/9
(79) Σερβία-Ισπανία 60-90
(82) Σλοβενία-Γαλλία 62-72
Πέμπτη 19/9
(81) Κροατία-Ουκρανία 84-72
(80) Λιθουανία-Ιταλία 81-77
ΘΕΣΕΙΣ 1-8 (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Πέμπτη 19/9
(83) Σερβία-Σλοβενία 74-92
Παρασκευή 20/9
(84) Ιταλία-Ουκρανία 15:30 (Ο.Τ.Ε. Sport 3)
ΘΕΣΕΙΣ 7-8 (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Σάββατο 21/9
Σερβία-Ηττημένος 84 18:30 (Ο.Τ.Ε. Sport 3)
ΘΕΣΕΙΣ 5-6 (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Σάββατο 21/9
Νικητής 83-Νικητής 84 22:00 (Ο.Τ.Ε. Sport 3)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Παρασκευή 20/9
(86) Λιθουανία-Κροατία 18:45 (Ο.Τ.Ε. Sport 3)
(85) Ισπανία-Γαλλία 22:00 (Ο.Τ.Ε. Sport 3 & ΑΝΤ1)
Κυριακή 22/9
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Ηττημένος 85-Ηττημένος 86 18:30 (Ο.Τ.Ε. Sport 3 & ANT1)
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Arena Stožice, Λιουμπλιάνα)
Νικητής 85-Νικητής 86 22:00 (Ο.Τ.Ε. Sport 3 & ΑΝΤ1)