Τι έγινε στον πρώτο όμιλο του Βορρά…
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:
Μεταμόρφωση Βόλου- Βόνιτσα 79-83
Αστέρας Λάρισας – Μακαμπή 72-60
Τιτάνες Παλαμά – Φοίνικας Λάρισας 64-55
Αριστοτέλης Φλώρινας – Πρωτέας Γρεβενών 57-74
ΑΕΛ – Μελίκη 81-60
Διόσκουροι Κοζάνης – Καστοριά 62-59
Τα φύλλα αγώνων:
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ-ΒΟΝΙΤΣΑ 79-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 40-35, 53-58, 79-83
Διαιτητές: Φουτζήλας-Τσοκόλης
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 13 (3), Αγκρής, Παπούλιας 17 (1), Νάνης 29 (1), Θεοχάρης 11, Γεωργαντάς 2, Καραρήγας, Παλάσκας, Καφάσης 2, Παρασκευάς 5.
ΒΟΝΙΤΣΑ (Πανούλιας): Σερμέτης 10 (1), Μάρης, Χρύσης 20 (1), Πέρλης 14, Καραμπάς 7 (2), Παπαμιχαήλ, Πετρόπουλος, Μακρόπουλος 14, Πολίτης 18 (4).
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 57-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-24, 25-42, 38-64, 57-74
Διαιτητές: Πετανίδου-Μανιός
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Κοΐδης): Τούζος 8 (2), Ταρενίδης , Σιδέρης 10, Σιδηρόπουλος 6 (1), Κεσίδης 3, Μαυρίδης 6, Παπαδημητρίου 14 (1), Βίτκας 2, Γούλιος 8, Ιωαννίδης, Συμεών, Νέσης, Γαζέας.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15, Γιαννάκης 4, Γράβας 24 (3), Κλωνάρας Ν. 13, Πουλιανίτης 5 (1), Κολοβός 4, Μουράτογλου, Τζήμας, Τζουβάρας, Τσιμίδης, Ιωαννίδης 9, Κλωνάρας Αλ.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 62-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-24, 33-43, 42-49, 62-59
Διαιτητές: Κατσιάνης-Αγραφιώτης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 1, Σισμάνης 7 (1), Βλάχος 16, Μπαταούλας 3, Μαλούτας 16 (1), Μίχος 8, Τσαμπούρης, Καραγιαννίδης, Γεωργιάδης 9, Νικολάου 2.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 11 (2), Πρέντζας 6 (2), Πέγος 3 (1), Ρούζιος 4, Γουπιδένης, Βογιατζής 18 (3), Σταϊος 7 (1), Χόντζας, Κόκουρας 10.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 64-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-11, 23-31, 42-43, 64-55
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ζαχαρής
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Βαϊδάκης 5, Φαλιάκης, Παπαϊωάννου 3 (1), Γεωργαντζάς 8 (1), Τριανταφύλλου 16 (2), Γιωτόπουλος 4, Αργύρης 10(2), Κωστόπουλος, Μακρής, Αντωνίου, Παπακώστας 15 (1), Γκαντιάς 3.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Λιάγκας): Βλαχούλης 3, Αθανασόπουλος, Παπαχρήστος 8, Γοργόλης, Λεπενιώτης 8 (1), Περρωτής 20, Σαριμπαλίδης 9 (1), Τσιαμπαλής 7 (1).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΜΑΚΑΜΠΗ 72-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 38-33, 51-45, 72-60
Διαιτητές: Εκιζόγλου-Καλέσης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Τριανταφυλλίδης): Χρήστου, Τσιαβές 30 (3), Μανώλας 3, Πάσχος, Λιάκος 15 (1), Γαλίτης, Σταυρόπουλος 13 (2), Πρόγκας 7, Πασχάλης, Γαλάνης 4, Βυσσαρίου.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Κοντός 12 (1), Αρούχ 27 (1), Δήμου 6, Χατζηνικολάου 2, Μπακιρτζής 2, Γκουγκουτούδης 4, Ναχμιάς, Βουγιουκλής, Ροπούτης, Μπούλης 2, Βούλγαρης 2, Σαραφίδης 3.
ΑΕΛ – ΜΕΛΙΚΗ 81-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 42-29, 65-54, 81-60.
Διαιτητές: Αργυρού-Τσιαπλής
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής 4, Κονδυλόπουλος 2, Γκανέτσας 15 (3), Τσιλούλης 6 (2), Κουρής, Μηλιώνης 9 (3), Τσακνάκης 4 (1), Κορκοβέλος, Καρπούζας 6 (1), Τσούτσος 29 (4), Κόκκας 2, Αποστολάκης 4.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 4, Μαυρίδης 17 (3), Δημητριάδης 1, Παυλίδης, Καρατζάς, Παπαδόπουλος, Κοτσαμπάσης 19 (1), Λέφας, Παραπούρας 17 (1), Τζουνόπουλος 2.
Επόμενη αγωνιστική (12η, 26/1):
Αστέρας Λάρισας – Μεταμόρφωση Βόλου
Τιτάνες Παλαμά – Βόνιτσα
Αριστοτέλης Φλώρινας – Φοίνικας Λάρισας
ΑΕΛ – Πρωτέας Γρεβενών
Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη
Μακαμπή – Καστοριά
Τι έγινε στο δεύτερο όμιλο του Βορρά…
Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:
Μακεδονικός – Ευκαρπία 75-79
Ανατόλια – Τιτάνες Δράμας 74-59
Ιωνικος Ιωνίας – Απόλλων Αρναίας 114-41
Ασπίδα Ξάνθης – Ματουλίδης 80-49
ΑΓ. Βαρβάρα – Ζέφυρος 67-69
ΜΕΝΤ – Κομοτηνή 58-76
ρεπό ο Εθνικός Αλ/πολης
Τα φύλλα αγώνων:
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΕΥΚΑΡΠΙΑ 75-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-16, 40-40, 58-57, 75-79
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Γαζέτας
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ( Ξανθόπουλος): Μποβασιανός 5, Χριστοδούλου 28 (3), Κων/νίδης 2, Γρηγορίου 11 (1), Πηλακούτας 5, Φωτιάδης 6(2), Νικάκης 9, Λουλουδιάδης 9 (1), Καλτσίδης.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αντωνιάδης): Κουπαράνης 9(1), Παπαευαγγέλου 24 (1), Χατζημιχαηλίδης 11 (1), Κοϊμτζόγλου 9, Αρνίδης 5 (1), Μπάκος 17, Καρούζος 4, Ζησόπουλος.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ –ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 74-59
Δεκάλεπτα: 18-10, 43-25, 61-44. 74-59
Διαιτητές: Ξέρας-Ντόγκας
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τσούρμας): Παυλέας 12, Τζουβάρας 11, Τριανταφυλλίδης 8 (2), Παναγιωτίδης 9 (2), Μουτσιαράς 13, Βεργίνης 12, Χαντζίδης 2,Θώμος 4 (1), Καραμανώλης 3.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, 5 (1), Μαδεμλής, Στυλίδης 11 (2), Γρηγοριάδης 9 (1), Χατζηνικολάου , Τοσουνίδης 4, Θεολογίδης 2, Πολίτης, Σουτζόπουλος 28, Πεδίκης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 114-41
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 37-8, 59-21, 89-27, 114-41
Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Αγγέλης): Γουνιώτης 17 (2), Κουρκουνάσιος 10, Παναγιώτου 2, Παπαβασιλείου 19 (4), Ζεϊμπέκης 2, Γιαχανατζής 3 (1), Μαύρος 19 (1), Φλιάτης Γιάννης 4, Σαρρής 12 (1) , Μπάρκος 17 (1), Πεχλιβάνος 7, Σέπκας.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Εφραιμίδης): Τσούλης 4, Χαρίστος Κ 3, Στοϊκος 12, Τρεμόπουλος 6, Καμβάκης 4, Χαριστός Σ. 4, Απελίδης 4, Αδαμτσής 4.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 80-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12 41-29 64-39 80-49
Διαιτητές: Ταρενίδης- Ελευθεριάδης
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ): Δενδρινός 13, Οικονόμου 3, Γρούδος 4, Σταμπουλής 9, Στεφανίδης 15, Καραμπέκης 4, Κουμπάνης 4, Κουτσογιάννης 14, Λιβησιανός 2, Τατάρης 2, Παλλάκης 2, Πετς 8.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ): Ανδρεάδης, Θωμαϊδης 3, Παπαδόπουλος, Καμαράς 1, Ρεφατλάρι, Κουζέλογλου 25, Θεοδωρίδης Αγγ. 3, Θεοδωρίδης Αλεξ., Γράβας 7, Γιαννάκης 6, Γαϊτανίδης 1, Παπαθανασίου 3.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΖΕΦΥΡΟΣ 67-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 32-24, 51-53, 67-69
Διαιτητές: Ντούρας-Παπαγεωργίου
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Μαγιάννης): Κακλαμάνος, Καρατσομπάνης 13 (1), Λαμπρόπουλος 9 (2), Μουσίκας 5 (1), Χ. Σουλίδης 2, Αθανασιάδης 17 (2), Πιεβάλιτσα, Κάτσικας 1, Φασουλάς 6, Πενταζίδης 14.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11 (1), Αλεξανδρίδης 11, Κλουντζός 6, Στυλιανού 14 (2), Χαβιαρόπουλος 4, Σταφυλάς 9, Βαλαβανίδης 8 (2), Καραϊσκος 4 (1), Καναράς 2.
ΜΕΝΤ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 58-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 26-33, 52-51, 58-76
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Τζινόπουλος 15 (3), Ελευθεριάδης 12, Γεωργιάδης 5, Μαλούνας 2, Δέτσικας 17, Ρίζος, Βάλλιος, Κοκολάκης 2, Λεμονίδης , Αντωνιάδης 5 (3).
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 5 (1), Σταματέλος 6, Διαμαντίδης 8, Μασλαρινός 6, Λεχούδης 13 (1), Ντίνας 11 (2), Μπεκρής 5 (1), Βελή 17 (1), Χαλίλ 2.
Επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1):
Ανατόλια – Ευκαρπία
Ιωνικό Ιωνίας – Τιτάνες Δράμας
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Αρναίας
Αγ. Βαρβάρα – Μαντουλίδης
ΜΕΝΤ – Ζέφυρος
Εθνικός Αλ/πολης – Κομοτηνή
ρεπό Κομοτηνή