Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής του πρώτου και του δευτέρου ομίλου της Β’ ΕΚΑΣΘ έχουν ως εξής:
Α’ Όμιλος:
Αστέρας Σίνδου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 67-62
Κρόνος Ευόσμου-Πειραματικό 56-111
Αμπελόκηποι Μενεμένης-Δημόκριτος 68-43
Όλυμπος Ελ. Κορδελιού-Ελπίς Αμπελοκήπων 76-71
Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΕΚ Σταυρούπολης 86-47
ΔΑΣΩ-Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου 68-58
Αναγέννηση Φλόγας-ΑΣ Χορτιάτης 50-81
Αμπελόκηποι Μενεμένης 68
Δημόκριτος 43
Δεκάλεπτα: 21-3, 28-15, 42-29, 68-43. Διαιτητές: Τζίμα, Αγραφιώτης Γρ.
Αμπελόκηποι Μενεμένης (Κουμπάρος): Γρηγοριάδης 1, Αλεξιάδης 10(2), Λαζαρίδης, Εμμανουηλίδης 8(2), Ονταμπάσογλου 14(1), Κομνηνός 6, Ζλάκιος 4, Πανταζής, Ζώτος 8, Μπλαβάκης 8, Σακελίων 4, Στεφούλης 5(1).
Δημόκριτος (Παναγιωτίδης): Μπλέτσης, Χατζηανδρέας, Ατματζίδης 4, Καζαντζίδης 8, Μπανιάς 5, Σέρβος 5, Σιβενάς, Κατεμλιάδης 14(3), Γκαζγκάζι, Ζαταγιάς Α. 4, Γεωργίου 3(1), Ζαταγιάς Δ.
Αναγέννηση Φλόγας 50
ΑΣ Χορτιάτης 81
Δεκάλεπτα: 15-14, 23-34, 37-56, 50-81. Διαιτητές: Κατσιάνης, Τσαλκιτζής Α.
Αναγέννηση Φλόγας (Νικολακούδης): Κυζιρίδης 4, Κατσινάς 4, Ταξιλταρίδης 3(1), Τσιαπανίτης, Φυντανίδης 16(2), Ιωσηφίδης 2, Μπουντούκης 17(1), Τσολακίδης 4.
Χορτιάτης (Παράδας): Χατζηνικολάου 6(2), Αργύρας 14(4), Χρυσοχού 2, Παπαχρήστου 3, Τσάικος 15(4), Κεσίδης 5(1), Πανταλής 14(1), Κυπραίος 4, Μπαλκούρας 10(1), Τράσκας 5, Αλμπάνης 7.
Κεραυνός Αγ. Παύλου 86
ΕΚ Σταυρούπολης 47
Δεκάλεπτα: 19-16, 43-32, 68-36, 86-47. Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Καμηλάρης.
Κεραυνός (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος Μ. 14(1), Παπαδόπουλος Ν. 1, Δουμάνης 2, Αγγελόπουλος 13(1), Παντέλογλου 9(1), Σιμητόπουλος 1, Βαλαβανίδης 6, Βουνάκης 8, Λάππας 10, Μόσχου 14(1), Μαυροματίδης 8(1).
ΕΚ Σταυρούπολης (Ντολόπουλος): Μολυβάς, Δουλγερίδης 9(1), Παπαδόπουλος 6(2), Τόττης 2, Ταυλαρίδης 4, Κανλής 11(1), Σαρηγιαννίδης 9, Σταυρούσης, Ξενίδης, Αντωνίου, Φωτιάδης 4, Μπουΐντας 2.
Αστέρας Σίνδου 67
Κεραυνός Ωραιοκάστρου 62
Δεκάλεπτα: 11-17, 37-32, 53-47, 67-62. Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Μάρος.
Αστέρας Σίνδου (Δρακουλίδης-Μπαλογιάννης): Παπαδόπουλος 2, Συντρίδης 4, Αντωνιάδης 13(3), Τέντζος 12, Τολιόπουλος 12, Ρωμαΐδης 18(1), Βαϊράμης, Μπεσικιώτης, Δέλλας 6, Τσακίρης, Καραδήμος, Ιωαννίδης.
Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Χονδρογεώργης): Κυπραίος 4(1), Σαββίδης 8, Γογοδώνης 11, Κουδουμάς 7(1), Χονδρογεώργης, Παπασωτηρίου 25(4), Στρέντζος, Βαρδαλής 4, Βογιατζής 3.
ΔΑΣΩ 68
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου 58
Δεκάλεπτα: 15-13, 33-27, 52-39, 68-58. Διαιτητές: Φούντζηλας, Κούσης.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης): Μπάγκι 18(4), Χατζηκωνσταντίνου 17, Μυσιρλόγλου 10(1), Σκουφετζής Α. 2, Γιανούσης, Σκουφετζής Μ., Στάθης 15, Κωστόπουλος, Μπακιρτζίδης 6(1).
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου (Δημητρόπουλος-Μπαριώτης): Τιγκλιανίδης Χ. 23(3), Τιγκλιανίδης Π., Χριστοδουλίδης, Ριζόπουλος 8(1), Χατζηγιαννίδης 14, Τσαλαγεώργος 1, Τουρουτουτούδης 4, Πασχούδης, Πασχαλίδης, Χαιριστανίδης 8.
Κρόνος Ευόσμου 56
Πειραματικό 111
Δεκάλεπτα: 15-26, 28-54, 45-81, 56-111. Διαιτητές: Χιωτάκης, Θρασυβουλίδης.
Κρόνος Ευόσμου (Τράκας): Κουγιουμτζής 4(1), Κωδωνάς 3, Παπαχρήστου 16(1), Μουτίδης 1, Αμπατζής 10(2), Αλαμπουρτζίδης 22.
Πειραματικό (Τσεσμετζής): Κεχαγιάς 15(1), Ζαλοκώστας 4, Μπασδάνης 12, Δεμετρζής 4, Κιρκινεζιάδης 4, Καλούτσικος 9, Κοϊμτζόγλου 15(3), Σερέτης 7(1), Πράντζος 17(1), Μπάκος 12(1), Πετρίδης 8.
Όλυμπος Ελ. Κορδελιού 76
Ελπίς Αμπελοκήπων 71
Δεκάλεπτα: 14-16, 27-33, 41-39, 51-51(κ.α.), 64-64(α’ παρ.), 76-71. Διαιτητές: Σιταρίδης, Παπαδόπουλος Χ.
Όλυμπος Ελ. Κορδελιού (Θεοδώρου): Σημαιοφορίδης 1, Προύσαλης 14, Μαρβάκης 15(3), Συμεωνίδης 5, Τερζόπουλος Ο. 15, Παπαδόπουλος 18(1), Σπανίδης 4, Τερζόπουλος Ν. 4, Κατσούλης.
Ελπίς Αμπελοκήπων (Γκούμας): Πανάγος 9(1), Καραγεωργίου 19, Τικτόπουλος 5(1), Ψαριανός 6, Μωϋσίδης, Οταμπασίδης 2, Αβανίδης 15(1), Πολύχρους 4, Μπίκης, Βασιλειάδης 4, Νίκας 7(1), Καραμπίδης.
Η βαθμολογία: powered by www.BasketBallStats.gr Βαθμοί Α Ν Η Εντός Εκτός T3 ΣΕΡΙ Ισοβ Επίθ Άμυν Διαφ 1 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ 30 15 15 0 8-0 7-0 3-0 N15 1111 821 290 2 Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ. 29 15 14 1 7-0 7-1 3-0 N3 1220 836 384 3 ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΣ 26 15 11 4 7-1 4-3 2-1 N2 89 976 887 89 4 Δ.Α.Σ.Ω. 26 15 11 4 7-1 4-3 3-0 N4 57 945 888 57 5 ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ 25 15 10 5 7-1 3-4 3-0 N7 982 907 75 6 ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 24 15 9 6 6-2 3-4 1-2 N1 982 924 58 7 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 23 15 8 7 6-1 2-6 1-2 H1 870 908 -38 8 ΜΑΠΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ 22 15 7 8 6-1 1-7 2-1 H1 -13 905 918 -13 9 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ 22 15 7 8 5-3 2-5 2-1 N1 -60 832 892 -60 10 ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 20 15 5 10 4-3 1-7 1-2 H2 948 935 13 11 ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 19 15 4 11 2-5 2-6 0-3 H4 846 1003 -157 12 ΕΛΠΙΣ ΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 16 14 2 12 2-5 0-7 0-3 H8 -109 793 902 -109 13 ΚΡΟΝΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΕ 16 15 1 14 1-7 0-7 0-3 H8 -354 816 1170 -354 14 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ 14 14 0 14 0-6 0-8 0-3 H14 731 966 -235
Επόμενη αγωνιστική (30/01):
Πειραματικό-Αστέρας Σίνδου
Δημόκριτος-Κρόνος Ευόσμου
Ελπίς Αμπελοκήπων-Αμπελόκηποι Μενεμένης
ΕΚ Σταυρούπολης-Όλυμπος Ελ. Κορδελιού
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου-Κεραυνός Αγ. Παύλου
Αναγέννηση Φλόγας-ΔΑΣΩ
Κεραυνός Ωραιοκάστρου-ΑΣ Χορτιάτης
Β’ Όμιλος:
ΑΟ Αρετσούς-Αστέρας Πλαγιαρίου 72-85
ΑΕΝ Κρήνης-Μ. Μπότσαρης 56-53
ΑΚ Αστέρια-ΑΕΕ Τούμπας 65-74
ΑΣ Πανόραμα-Βεργίνα 72-64
Ν. Βότσης-Ν. Ραιδεστός 42-54
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 68-81
Προποντίδα-ΜΑΣ Αετός 20-0 (α.α.)
ΑΚ Αστέρια 65
ΑΕΕ Τούμπας 74
Δεκάλεπτα: 16-26, 31-47, 47-52, 65-74. Διαιτητές: Μανιός, Λουλουδιάδης.
ΑΚ Αστέρια (Ντάγιος-Μολυβδάς): Στεφανίδης 7(1), Εικοσιδυός 1, Ψαρράς, Γκόνος 10(2), Καπνιάς 2, Καζάκος 5(1), Χατζηκυριακίδης 21(2), Γογούσης 13, Μπρουκς, Πασιούδης 6.
ΑΕΕ Τούμπας (Καράκος-Μητρίδης): Φλώρος 6, Πλατής 7, Κατσουράκης, Κατσαρής 15(1), Φλιώνης, Βούλγαρης 3(1), Χοϊδάς 20(3), Πιλάτος 13(3), Χονδρογιάννης, Πεγιάς, Τούπος 10.
Ν. Βότσης 42
Ν. Ραιδεστός 54
Δεκάλεπτα: 20-9, 28-23, 34-40, 42-54. Διαιτητές: Δαμίγος, Σακαλής.
Ν. Βότσης (Μανωλόπουλος): Κονιώρης 2, Κωνσταντινέλης 6, Οικονόμου, Πολύζος 2, Καραμπατάκης, Καλαϊτζής 10, Σαμαράς, Κουκοβίνος 9, Γεροφώτης, Μελίδης, Τιτόπουλος 10, Σέπος 2.
Ν. Ραιδεστός (Κωτούλης): Κουτσιάμπασης 3(1), Ραμφόπουλος 2, Πατίκας 9(1), Κούσας 17, Καλοχριστιανάκης, Μυλωνάς 2, Σλαβούδης, Εμμανουήλ 1, Παλιώκας 13, Λαζαρίδης 2, Λαγός 3(1), Θάνος 2.
ΑΟ Αρετσούς 72
Αστέρας Πλαγιαρίου 85
Δεκάλεπτα: 17-29, 31-44, 49-66, 72-85. Διαιτητές: Θεοδώρου, Τριανταφυλλίδης.
ΑΟ Αρετσούς (Πετρόπουλος-Μαυρίδης): Χριστοδούλου, Παρίσης 10(2), Παντελίδης 6, Παπαδόπουλος Π. 18(1), Βαρδουνιώτης, Ντομόπουλος 9, Λεωνίδου 5, Θεοδοσιάδης 12(2), Τσάφαρης 12.
Αστέρας Πλαγιαρίου (Μουρατίδης): Κολυμβάνος 17(3), Αλεξανδρίδης 10(1), Αντικατζίδης 12, Παρμαξίδης 14(3), Νταβαρίνος 7, Ποτουρίδης, Μουρατίδης, Πουλιανίτης 18(1), Παπαδόπουλος 6.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 68
Απόλλων Καλαμαριάς 81
Δεκάλεπτα: 13-17, 37-32, 47-61, 68-81. Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Φωτιάδης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Ρόκας): Μπίντσης 5, Παπαδόπουλος Μ., Χρόνης 7(1), Θεοδώρου 22(4), Τζινιέρης, Παυλίδης 2, Χατζηαθανασίου 3(1), Χατζηνικολάου 1, Κουτσόβουλος 10, Ουγουρλόγλου 16(2), Λάκος 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Αναγνωστάκης 10(1), Μωϋσιάδης 16(4), Αναστασίου 13, Λεοντής 7, Κάππος Γιαν. 3(1), Σταμπουλής, Μαλούνας 10, Χαβιαρόπουλος 4, Κουπαράνης, Κουκουλίδης 2, Γαϊτάνης 2, Γιάντσης 13.
ΑΣ Πανόραμα 72
Βεργίνα 64
Δεκάλεπτα: 20-24, 35-37, 50-48, 72-64. Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τσανακτσίδης.
ΑΣ Πανόραμα (Καραμανώλης): Κρίτσας 6, Γάκης 18, Μπρόζος, Κοντοκωστόπουλος, Σπανός 14(3), Παπανδρέου 15(3), Παπαδόπουλος, Περατεινός, Λιάρος, Μπαγκντασαριάν 4, Βογιατζής, Τσάκος 15(1).
Βεργίνα (Παπαβασιλείου): Σπανός 15(3), Σουκουλιάς 14, Παπαγεωργίου 8, Μιχαηλίδης, Καλλιδόπουλος 2, Κεραμιδάς 5(1), Μάντζιαρης 11(1), Τρουμπούνης, Χατζόπουλος, Γουγουλάκης 9.
ΑΕΝ Κρήνης 56
Μ. Μπότσαρης 53
Δεκάλεπτα: 8-16, 17-27, 35-36, 56-53. Διαιτητές: Θεοδώρου, Μπάιος.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Τρέμας 2, Μανιάτης 15, Φραντζής, Χατζόπουλος, Καραχάλιος 15, Πάππας 6, Κυριζόπουλος 2, Μυλωνάκης 8, Κούτος, Βασιλειάδης, Τσαμασλίδης 10.
Μ. Μπότσαρης (Παπαδόπουλος): Πεταλίδης 3, Ζηλιασκούδης 3, Κλαρούτζος 8, Χαραλαμπίδης 18(2), Χειλάκος, Κατρακαλίδης 19(2), Παπαδόπουλος, Κοντούρογλου.
Η βαθμολογία: powered by www.BasketBallStats.gr Βαθμοί Α Ν Η Εντός Εκτός T3 ΣΕΡΙ Ισοβ Επίθ Άμυν Διαφ 1 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 29 15 14 1 7-0 7-1 3-0 N14 1002 760 242 2 ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ 26 15 11 4 6-2 5-2 2-1 H1 930 793 137 3 ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ 25 15 10 5 7-1 3-4 2-1 N2 78 892 814 78 4 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ 25 15 10 5 4-3 6-2 1-2 N1 62 934 872 62 5 ΑΕΕΤ 25 15 10 5 6-1 4-4 3-0 N5 84 961 877 84 6 ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ 24 15 9 6 6-1 3-5 3-0 N3 30 852 822 30 7 ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΚΘ 24 15 9 6 5-3 4-3 2-1 H1 54 881 827 54 8 ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ 23 15 8 7 5-2 3-5 1-2 N1 909 864 45 9 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 22 15 7 8 4-4 3-4 1-2 H2 -9 960 969 -9 10 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ 22 15 7 8 6-2 1-6 2-1 N1 -60 890 950 -60 11 ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ 21 15 6 9 2-5 4-4 1-2 H1 918 917 1 12 ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ 17 15 2 13 0-7 2-6 0-3 H3 -223 760 983 -223 13 ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ 17 15 2 13 1-7 1-6 0-3 H9 -141 832 973 -141 14 ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ 0 15 0 15 0-8 0-7 0-3 H15 0 300 -300
Επόμενη αγωνιστική (30/01):
Μ. Μπότσαρης-ΑΟ Αρετσούς
ΑΕΕ Τούμπας-ΑΕΝ Κρήνης
Βεργίνα-ΑΚ Αστέρια
Ν. Ραιδεστός-ΑΣ Πανόραμα
Απόλλων Καλαμαριάς-Ν. Βότσης
Προποντίδα-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Αστέρας Πλαγιαρίου-ΜΑΣ Αετός
Πηγή: northbasket.gr, tsiotras.blogspot.gr