LivePlus: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ και όλοι οι αγώνες της Κυριακής – ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ
Γεμάτη δράση η σημερινή μέρα, με το ντέρμπι ΠΑΟ-ΠΑΟΚ να “κλέβει την παράσταση” στην Α1 Ανδρών και φουλ δράση στις Εθνικές κατηγορίες. Μείνετε online παρέα με το Basketplus.gr για να είστε ενημερωμένοι για τα σκορ σε όλους τους αγώνες…
Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι refresh στη σελίδα, πατώντας F5
Το σημερινό πρόγραμμα
Α1 Ανδρών
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ ξεκινά τον αγώνα με Odum, Carter, Σαλούστρο, Χαριτόπουλο και Vaughn
3-9,11-11, 16-16, 17-16,
22-17 με τρίποντο του Παππά μετά από σειρά χαμένων αμυντικών ριμπάουντ
25-17 με τρίποντο του Γιάνκοβιτς πάλι από χαμένα αμυντικό ριμπάουντ
27-20 με τον Παππά, ο ΠΑΟ παίρνει μια μικρή διαφορά…
32-20 ξεφεύγει ο ΠΑΟ
32-22 καλάθι για τον ΠΑΟΚ με τον Λάνγκφρορντ, μετά από ώρα, και φυσικά χωρίς να σφυριχτεί φάουλ!
36-24 με τρίποντο του Γιάνκοβιτς, στα -3.35”
39-29 με βολές του Μπατίστα, στο 19′
39-34 με τρίποντο του Τσόχλα
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
39-37 Τρίποντο του Κάρτερ
39-39 νέο καλάθι του Κάρτερ
41-39 με τον Διαμαντίδη
41-41 με τον Κάρτερ
44-41 τρίποντο του Φώτση, 4/11 ο ΠΑΟ συνολικά
46-41 με τον Παππά
46-43 με τον Τσόχλα στο 25′
46-45 με τον Κάρτερ και πάλι, που έχει 12 πόντους, 10 στη γ’ περίοδο
49-45 τρίποντο του Μαυροκεφαλίδη
51-45 πάλι ο ΠΑΟ στο 27′
56-49 στα 47” πριν τη λήξη
ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ
65-54 ο ΠΑΟ ξεφεύγει μετά και από τεχνική ποινή στον Δέδα
68-59 ξεφεύγει ο ΠΑΟ με τον Φώτση και πολύ δυνατή άμυνα
70-56 με τον Νέλσον
72-58 με βολές του Λάνγκφορντ, στα 35′
74-63 με τρίποντο του Όντουμ στα -3.49”
77-63 με τον Νέλσον, τρίποντο
79-67 με τρίποντο του Δέδα
81-68 με βολές του Λάνγκφορντ στο -1.23”
83-69 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Β’ Εθνική
Βορράς
ΧΑΝΘ-Ανατόλια 16-20, στο 10′, 32-43 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 49-53, στο 30′, 51-61 στο 35′, 61-70 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Άργος Ορ.-Στρατώνι 10-2 στο 3′, 18-21 στο 10΄, 24-31, 36-35, 44-37 στο 12′, 49-50 στο 27′, 55-55 στο 30′, 57-61, 61-66 στο 37′, 69-68 στο -1΄37”, 73-73 στα 39”, 78-74 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίς Ξάνθης 23-6, 40-13, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 53-28 στο 30′, 63-49 στο 37′, 74-64 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Προμηθέας-Τιτάνες Παλαμά 26-18, 45-28, 55-52, 63-52, 63-58, 67-62, 78-68, 85-73 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Κομοτηνή-Φοίνιξ Λάρ. 6-8 στο 10΄, 6-16, 17-22, 29-30, 39-40, 55-62 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Αργοναύτης-Μαχητές Δόξα Πεύκων 19-19, στο 10′, 30-42, 53-62, 74-82, ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ευρώπη Πεύκ.-Αίας Ευόσμου 50-39 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 83-73 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Νότος
Περιστέρι-Κύμη 18-26, 52-65, 63-80 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Πανερυθραϊκός-Δούκας 74-70 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ιωνικός Ν.-Ηράκλειο 26-30, 75-83, 75-87 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Φιλαθλητικός-Παπάγου 33-20, 67-51 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
(κθ) Αμύντας-ΚΑΠ 89-77 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ίκαρος Καλ.-Χολαργός 72-79 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Φάρος Κερ.-Μαρούσι 80-69 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Α1 Γυναικών (play-out)
Αθηναϊκός-Ολυμπιακός Β. 29-21, 48-33, 83-45 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Α2 Γυναικών
Νότος
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ίκαρος Καλ. 58-48 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ηρόδοτος-Πανιώνιος 54-83 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Π. Φάληρο-Καλαμάτα 1980 63-32 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Αρκάδι Ρεθ.-Κρόνος Αγ. Δημ. 53-67 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Άρης Πετρ.-Μελίσσια 73-61 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Βορράς
Απόλλων Καλ.-Σέρρες 53-47 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Άρης –Ηρακλής 48-39 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Νίκη Λευκάδας-Πυλαία 86-57 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Σταυρούπολη-Γιάννινα 44-48 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ολύμπια Λάρ.-Ασπίς Ξάνθης 90-46 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Τιτάνες Δράμας-Ναύαρχος Βότσης 70-46 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Γ’ Εθνική
1ος Νότου
Ζάκυνθος-Πεντέλη 67-65 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Κεραυνός Αιγίου-Μανδραϊκός 57-57, ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 65-63 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Περάματος Ερμής-Νίκη Αμαρουσίου 59-73 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Κρανίδι-Απόλλων Αρχ. Κορ. 63-105 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17.00 Ακάδημος-Έσπερος
Νήαρ Ηστ-Προμηθέας Χαλ. 64-78 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Χαλάνδρι-Ένωση Ιλίου 61-75 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
2ος Νότου
Ακαδημία-Αρχάγγελος 55-61 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Κορωπί-Πεύκη 104-97 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Σπόρτιγκ-Κάδμος 73-73, ΠΑΡΑΤΑΣΗ 78-80 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17.00 Ιωνικός ΝΦ-Κρόνος Αγ. Δημ.
Ηρόδοτος-Διαγόρας Δρ. 72-62 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Πόλις-Εργοτέλης 71-72 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Αιγάλεω-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 64-73 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
1ος Βορρά
18.00 Πρωτέας Γρ.-Πανεδεσσαϊκός
18.00 Μελίκη-Αγρίνιο
17.00 Βόνιτσα-Διόσκουροι Κοζ.
18.00 Μεταμόρφωση-Καστοριά
18.00 Ηρακλής Κοζ.-Σιάτιστα
17.00 Καρδίτσα-Αίολος Αστακού
18.00 Λάρισα 1964-Νίκη Βόλου
2ος Βορρά
16.00 Ευκαρπία-Σταυρούπολη
18.00 Μακεδονικός-Ελευθερούπολη
18.00 Μαντουλίδης-Ιωνικός Ιων.
18.00 Αγ. Βαρβάρα-Νεάπολη
18.00 Πολύγυρος-Ακτή Ζέφυρος
18.00 Ίκαροι Σερρών-Ορφέας Ν. Σκοπού