Α Ανδρών: Συνεχίζουν Κεραυνός και Ιωνικός, σπουδαίες νίκες για Γαλάζιους, Μέγα, Βασιλικά, Μηχανιώνα!

Ο πρωτοπόρος εύκολα επί της ΑΕ Πυλαίας, ενώ η ομάδα των Διαβατών πήρε το ντέρμπι με την ΑΕΕ Τούμπας, παρά την προσπάθεια των ερυθρόλευκων για μεγάλη ανατροπή (“επέστρεψαν” από το -21). 

Ξεχωρίζει επίσης το “διπλό” του Μέγα στη Νεάπολη, αλλά και του Ποσειδώνα στο Ασβεστοχώρι, όπως και η νίκη των Γαλάζιων επί της Ελπίδας… 

 

 

Ναύαρχος Βότσης-Σταυρούπολη ΕΚ (Πέμπτη)

Ιωνικός-ΑΕΕ Τούμπας 70-65

ΠΚ Νεάπολης-Μέγας Αλέξανδρος 76-78

Γαλαξίας-Βασιλικά 62-71

Κεραυνός ΑγΠαύλου-ΑΕ Πυλαίας 75-57

Ασβεστοχώρι-Ποσειδών Μηχανιώνα 67-79

Γαλάζιοι-Ελπίδα Αμπελοκήπων 66-56

 

 

Αναλυτικα τα αποτελέσματα:

 

 

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ 75

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 57

Δεκάλεπτα: 22-11, 43-29, 63-43, 75-57

Διαιτητές: Φούντζηλας-Κωνσταντινέλης-Μπαχτσεβανόπουλος

Κεραυνός Αγίου Παύλου (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 4, Αγγελόπουλος 5(1), Μασλαρινός 20(3), Μουχτάρης, Τουρσουτζιάν 5, Μαυροματίδης 7(1), Μπακιρτζής 4, Χατσατούροβ 12(2), Γιοσμάς 5(1), Δήμου 13.

ΑΕ Πυλαίας (Πολυμένης-Αντώνης): Πολυχρονιάδης Θ. 4, Βούκα 5, Χατζηνικολάου 7(1), Φουρκιώτης, Πολυχρονιάδης Χ. 3(1), Πολυμένης 5(1), Παπαρισούλης Β. 1, Νησιώτης 16(2), Καραγιαννίδης 7, Βουδούρης, Μαλιγκούρας, Παπαρισούλης Λ. 9.

 

 

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ 67

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ 79

Δεκάλεπτα: 9-15, 29-39, 43-59, 67-79

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Σελεβός-Κομνηνόπουλος

 

Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Γεωργίου 2, Σταματέλος 6(1), Καλούτσικος 9, Τάνης, Σερέτης 3(1), Κουλουμπής 7(1), Βαλεργάκης, Παπαχρήστος 5(1), Σαχινίδης 18(4), Μελίδης 2, Αρνίδης 15(5).

Ποσειδών Μηχανιώνας (Χατζόπουλος): Κούρογλου Α. 19(1), Κούρογλου Χ. 8(2), Μπάφας 6, Αγλαμίσης Τ. 18(2), Περδίκας 15(1), Αγριόπουλος 2, Χαριζάνης 13(1), Μαρωνίδης.

 

ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 76

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 78

Δεκάλεπτα: 20-16, 42-33, 58-55, 76-78

Διαιτητές: Γαζέτας-Τζιοπάνος Γ.-Σιαμαντούρας

ΠΚ Νεάπολης (Κυρούδης): Σουλτάνης 6(1), Μπεχλιβάνης 17(2), Δημητρόπουλος, Χατζόπουλος 4(1), Χύτας 28(1), Μαυροκεφαλίδης, Τσουτσούκας, Παπαϊωάννου 2, Μπαρτζώκας, Γιαννούλης, Τσιώρας 12(3), Αμανατίδης 7.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Συμεών 2, Σιπητάνος 18(2), Γιαχανατζής Β. 29(5), Γιαχανατζής Α. 6(2), Λάζαρης, Ορφανίδης 6(2), Κωστακίδης 3, Τσαντάκης 14(1), Γιαννιός, Κούτος, Καραβασίλης, Γαλλής

 

 

ΙΩΝΙΚΟΣ 70

ΑΕΕΤ 65

Δεκάλεπτα: 25-13, 45-26, 53-43, 70-65

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Γραικός-Αναστασιάδης Β.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 3(1), Βαϊράμης, Παναγιώτου 11(2), Μπατάκας 19, Τολιόπουλος 4, Κεϊσίδης 5(1), Αντωνιάδης 16(2), Γιώρτσιος 4(1), Κόκουρας 8, Κοχλιαρίδης, Σαρησάββας.

ΑΕΕ Τούμπας (Κεσίδης): Χατζημιχαηλίδης 14(4), Ταρπάγκος 11(2), Κατσαρής 9(3), Παπαδόπουλος 2, Πισσανίδης 7, Διαμαντόπουλος, Χατζηπαραδείσης 9(1), Καμπίτσης, Λιόλιος, Παππάς 7, Μπίλιος 6(1), Παπανικολάου.

 

 

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 62

ΒΑΣΙΛΙΚΑ 71

Δεκάλεπτα: 17-15, 35-33, 51-50, 62-71

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Ηλιόπουλος-Ντόντης

Γαλαξίας (Τζιβάνης): Τσιρώζης 1, Φόρογλου 10, Κανλής 6(2), Ζαγανίδης 21(1), Μάντζιαρης, Μαυρίδης, Μαρκόπουλος, Πασχαλίδης 22, Χασιώτης 2, Ντέμπος.

Βασιλικά (Κοσμάς): Κάππος, Σύρρος, Παπαβασιλείου 6, Μπάδραβος, Ζέγας 20(3), Κούσας 7(1), Κογκαλίδης 10(3), Οικονόμου 11, Πασούδης Δ. 17, Ραπατσάκος.

 

 

Η βαθμολογία

1) Κεραυνός Αγ. Παύλου        33        1338-1203       135

2) Ιωνικός       29        1296-1245       51

3) Ελπίδα Αμπελοκήπων        28        1227-1194       33

4) Μέγας Αλέξανδρος 27        1245-1262       -17

5) Ασβεστοχώρι         27        1161-1182       -21

6) ΑΕΕ Τούμπας          26        1256-1220       36

7) ΠΚ Νεάπολης          26        1240-1248       -8

8) Βασιλικά     26        1254-1300       -46

9) Σταυρούπολη ΕΚ    25        1108-1115       -7

10) Ποσειδών Μηχανιώνας   25        1262-1339       -77

11) Γαλάζιοι    25        1230-1232       -2

12) Γαλαξίας   25        1277-1310       -33

13) ΑΕ Πυλαίας           25        1161-1209       -48

14) Ναύαρχος Βότσης            24        1245-1241       4

*ΑΕΕ Τούμπας, Σταυρούπολη ΕΚ,  Ποσειδών Μηχανιώνας και Ναύαρχος Βότσης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

 

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 18/2)

Σταυρούπολη ΕΚ-Ιωνικός

ΑΕΕ Τούμπας-ΠΚ Νεάπολης

Μέγας Αλέξανδρος-Γαλαξίας

Βασιλικά-Κεραυνός Αγ. Παύλου

Ποσειδών Μηχανιώνας-ΑΕ Πυλαίας

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ναύαρχος Βότσης

Ασβεστοχώρι-Γαλάζιοι

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top