Άλωσε τη Μόσχα και έμεινε μόνη τρίτη η Μιλάνο! VIDEO HIGHLIGHTS

Σπουδαία Μιλάνο μέσα στη Μόσχα! Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα ήταν καταιγιστική στη «Megasport Arena» και πήρε εμφατικό «διπλό» κόντρα σε αυτή του Δημήτρη Ιτούδη (57-67), μένοντας μόνη τρίτη στη βαθμολογία της Euroleague. Στο 13-6 ανέβασε το ρεκόρ της η Αρμάνι Μιλάνο, έπεσε στο 12-8 η ΤΣΣΚΑ Μόσχας.
Εμφατικό ξεκίνημα από την Αρμάνι που προηγήθηκε 9-2 και συνέχισε με το πόδι στο γκάζι, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +13 (10-23). Η ΤΣΣΚΑ πλήρωνε τις απουσίες των Κλάιμπεργκ, Χάκετ τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, αλλά προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεσή της μειώνοντας πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο στους έξι πόντους (23-29), ενώ λίγο αργότερα έφτασε τη διαφορά στο μισό καλάθι (33-34). Παρόλα αυτά, η Αρμάνι κατάφερε να πάει με μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο, προηγούμενη 40-35.
Ντιλέινι και Χολ ανέλαβαν το σκοράρισμα στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ανεβάζοντας εκ νέου τη διαφορά στους 9 ξανά (41-50) και παρέμεινε σε αυτά τα επίπεδα ως το τέλος της τρίτης περιόδου (46-55). Οι άμυνες σκλήρυναν, η αστοχία στις δύο πλευρές μεγάλωσε αλλά η Αρμάνι είχε καθαρίσει ήδη το παιχνίδι (50-63) πριν χαλαρώσει και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με το 67-57 να είναι το τελικό σκορ.
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μιλάνο 57-67