Δεν καταλαβαίνει από απουσίες η ΤΣΣΚΑ! VIDEO

Κορυφαίοι οι Τζάκσον και Κουλάγκιν για το σύνολο του Δημήτρη Ιτούδη με 14 πόντους ο καθένας, με τον Χίγκινς να προσθέτει άλλους 11. Από τους πρωταθλητές Ιταλίας, πρώτος σκόρερ ήταν ο Ραντούλιτσα με 11 πόντους.
Πόντο-πόντο πήγαιναν οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με την ΤΣΣΚΑ να κάνει ένα μίνι ξέσπασμα και να πηγαίνει στο +3 (11-14). Όμως, στη συνέχεια ο Χίκμαν πήρε την Αρμάνι από το χέρι και έτσι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου τη βρήκε στο +2 (23-21). Ο ρυθμός του ματς έπεσε στη δεύτερη περίοδο, αλλά η ομάδα του Ρέπεσα είχε τον έλεγχο, φτάνοντας ακόμη και στο +5 (32-27). Ωστόσο, το σύνολο του Δημήτρη Ιτούδη είδε τον Κουλάγκιν να βρίσκει λύσεις και να ισορροπεί την κατάσταση (34-34), με τους γηπεδούχους να παίρνουν ξανά το προβάδισμα στο τέλος (38-36).
Η ΤΣΣΚΑ μπήκε με ένα επιμέρους σκορ 2-7 στο δεύτερο ημίχρονο και πέρασε μπροστά ύστερα από ώρα (40-43). Μάλιστα, η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη συνέχιζε να παίζει εξαιρετική άμυνα και με τους Κουλάγκιν και Χάινς να παίρνουν… μπρος στην επίθεση, η διαφορά πήγε στο +11 (46-57). Έκτοτε, οι Ρώσοι είχαν τον έλεγχο και έτσι έκλεισαν την περίοδο στο +12 (54-66). Στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου, ο Τζάκσον ήταν πολύ «καυτός» και έτσι η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε στο +19 (55-74), ενώ στα μισά η διαφορά πήγε στο +20 (56-76). Το ποτάμι δεν είχε… γυρισμό για την Αρμάνι, με την ομάδα του Ιτούδη να παίρνει τη νίκη με το τελικό 79-64.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 38-36, 54-66, 64-79