«Διπλάρα» μέσα στο Βελιγράδι για Εφές! (vid)

Ντέρμπι από την αρχή ήταν το ματς, με τον Ερυθρό Αστέρα να είχε ένα μικρό προβάδισμα και να το διατηρεί μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (20-16). Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν μπροστά μέχρι και τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (34-30). Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Αναντολού Εφές ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και με σερί 15-0 πήγε στα αποδυτήρια (36-47).
Η ομάδα του Περάσοβιτς είχε τον έλεγχο και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, φτάνοντας ακόμη και στο +18 (38-56). Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με ένα σερί 12-0, μείωσαν στου έξι πόντους (50-56). Η απάντηση της Εφές ήταν ένα 5-0 για το +11 (50-61), με τον Γκούντουριτς να διαμορφώνει το 52-61 του τρίτου δεκαλέπτου.
Καταιγιστικοί ήταν οι φιλοξενούμενοι και στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου, φτάνοντας στο +19 (54-73), τελειώνοντας απο έκεινο το σημείο την υπόθεση νίκης.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 36-47, 52-61, 72-86

Ερυθρός Αστέρας(Ράντονιτς): Ουόλτερς 12, Μίτροβιτς 6, Τόμπσον, Λάζιτς 1, Ντόμπριτς, Σιμόνοβιτς 17(1), Ρακίσεβιτς, Τζένκινς 13(1), Γκούντουριτς 5(1), Γιόβιτς 2, Κούζμιτς 4, Μπιέλιτσα 12

Αναντολού Εφές(Περάσοβιτς): Τόμας 17(2), Χάνεϊκατ 2, Μπαλμπάι, Μπράουν 20, Οσμάν 6(1), Γκεγίκ, Γκρέιντζερ 6(2) , Ερτέλ 12(2), Μουτάφ, Πολ 3(1), Ντάνστον 16, Κιρκ 4