Εξ αναβολής 3η Αγωνιστική: Ιντρακόμ-Δημοσιογράφοι 34-48 (PICS) – Βαθμολογία

Ο αγώνας είχε αμφίρροπη εξέλιξη στο πρώτο δεκάλεπτο με τις δυο ομάδες να δίνουν έμφαση στη άμυνα. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 11-8 με μικρό προβάδισμα για τους «Ρεπόρτερς».

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου οι Δημοσιογράφοι κατάφεραν βρήκαν λύσεις στην επίθεση με τους Παπασιωπη-Σουρμελίδη για να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο 25-18.

Η καταπληκτική άμυνα από τους «Ρεπορτερς» στην 3η περίοδο που έφερε το επιθετικό «μπλοκάρισμα» στην Ιντρακόμ, έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ξεφεύγουν στο σκορ με 13 πόντους διαφορά (35-22) με ένα επί μέρους 10-4 παίρνοντας σημαντική βοήθεια και από τον Παπαϊωάννου στη ρακέτα.

Ο αγώνας στο 4ο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς παρέμεινε η διαφορά με τους Δημοσιογράφους να φτάνουν στις 8 σερί νίκες στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Σουρμελίδης με 18 πόντους (2 τρίποντα), εξαιρετική εμφάνιση για τον Παπασιώπη σε άμυνα και επίθεση 14 πόντους, ενώ βοήθησε επιθετικά και ο Παπαϊωάννου με 13 πόντους.

Από την Ιντρακόμ ξεχώρισε ο Σιάρκος με 8 πόντους.

Διαιτητές: Σπυριάδης-Κατσαβελης

Δεκάλεπτα:08-11, 18-25, 22-35, 34-48

ΙΝΤΡΑΚΟΜ (Σουνάπογλου) Κωτσιόπουλος, Σεϊζης, Τσιράκογλου 6, Πάσχος 2, Σιάρκος 8, Γιομπλάκης 8, Ανδρεαδάκης, Φαχιρίδης, Τοτλης 6, Στορος 2, Ευαγγελίδης 2, Σουνάπογλου

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ (Μιχαλίτσιος Απ.) Τσορμπατζόγλου, Μιχαλίτσιος, Παπασιώπης 14, Τσατσούλης, Σακισλόγλου, Καραγιώργης, Αυγέρης 3, Κούσης, Σουρμελίδης 18(2), Λαζάρου, Παραπονιάρης, Παπαϊωάννου 13.

11. VELTIO                              0Ν-18Η    738-1147   18 ΒΑΘΜΟΥΣ

*Υπολείπονται οι αγώνες 18ης αγωνιστικής Δημοσιογράφοι-ΑΒ Βασιλόπουλος, 19ηςαγωνιστικής Ιθάκη-Ιντρακόμ.

**Ρεπό έχουν κάνει Δημοσιογράφοι (12η), Ευθυμιάδης (13η), Πυροσβεστική (14η), ΣΥ.ΦΑ (15η), Ευκλείδης (16η), ΑΒ Βασιλόπουλος (17η), Ιθάκη (18η), Veltio (19η), Μπισκότα Παπαδοπούλου (20η).