Γ Εθνική: Ναύαρχος Βότσης και Σταυρούπολη πρωτοπορούν – Όλοι οι αγώνες – PICS

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, με αγωνιστική δραστηριότητα και στους έξι ομίλους. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα 

Σάββατο 4/12/21

ΓΣ Εργοτέλης-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 54-69

Κυριακή 5/12/21

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς -ΣΚ Καλαμάτα 70-72

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 68-57

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 54-67

ΑΟ Γλαύκος-Παναχαϊκή ΓΕ (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 68-57

Δεκάλεπτα: 16-13, 38-27, 53-43, 68-57

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Τζουβάλης

Αμαλιάδα (Νιπεργιάλης): Συνετός 15(2), Νοέας 7(1), Πέππας, Τεφάνης , Τζίμης 17(2), Μπουγάς 6(2), Πελίγκος 10, Αγραπιδάκης 2, Μπεκρής 11(1).

Ήφαιστος Αχιλλέας (Γιούπης): Γιαννούτσος 6, Ιατρόπουλος, Βεργανελάκης 5(1), Κεφαλάς 16(2), Μανωλόπουλος , Τσογγίδης 2, Καραγιάννης 6, Οικονομόπουλος 9, Χριστόπουλος, Ντούλες 10(1), Τσεκλένης 3(1).

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς -ΣΚ Καλαμάτα 70-72

Δεκάλεπτα: 19-21, 29-43, 56-62, 70-72

Διαιτητές: Καμήτσος, Θεοδοσόπουλος

Δίων (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 2, Κλεφτάκης Θ. 8, Γιαννόπουλος Η. 2, Καμαρινός 26(4), Τζαγισβίλι 4, Καραγιαννίδης 12(2), Πολιτόπουλος 10(2), Ευαγγελούλης 6.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Μπούσι 8(2), Πολίτης, Σαλάι 4, Περρωτής 28, Πέζος 6(2), Φραγγέας, Νάκης 22(2), Μπάκας 4.

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 54-67

Δεκάλεπτα: 12-11, 32-25, 41-53, 54-67

Διαιτητές: Τηγάνης, Περδετζόγλου

Σύλλογος Δρομέων (Μπαλής, Αλικάκος): Κόκκορης 5(1), Μπάχα, Ζαχαριάς 2, Μαντίκος 11(1), Μπαλής 14(1), Σινανάι 8(2), Αγγουράς 11, Σακελλαράκος, Καρλής 1, Σταματόπουλος 2.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8(1), Βουρνάς 9, Γιαννικόπουλος 15(2), Θανόπουλος 6(2), Παπαβασιλόπουλος 4, Καλδής 3(1), Αγγελακόπουλος 10(3), Θεοδωρόπουλος 3, Γοργότσης 6.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 11 (5-1)

2. ΣΚ Καλαμάτα 10 (5-0)

3. ΑΣΣ Αμαλιάδας 9 (4-1)

4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 8 (3-2)

5. ΓΣ Εργοτέλης 7 (3-1)

6. ΣΔΥ Τρίπολης 7 (2-3)

7. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 7 (1-5)

8. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (0-4)

9. ΑΟ Γλαύκος 6 (1-4)

10. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 6 (1-4)

Επόμενη αγωνιστική (7η, 12/12)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΣ Εργοτέλης

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΣΚ Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΑΟ Γλαύκος

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

2ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 93-57

ΑΟΦ Πορφύρας-Τελεθριακός ΑΣ 79-60

ΦΟ Βροντάδου-ΓΣ Κορωπίου 69-71

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Πικερμίου 93-61

ΑΟ Δάφνης-Βούρειος ΑΟΛ 90-70

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟΦ Πορφύρας-Τελεθριακός ΑΣ 79-60

Δεκάλεπτα: 19-20, 45-32, 61-46, 79-60

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Πετράκης

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 6, Γεωργούλης 9(1), Μπάρδας 24(5), Γουρδομιχάλης, Χαντζόγλου 2, Σιδέρης 3(1), Γκαϊντάσοφ 18(1), Κωνσταντίνου, Καπατσούλιας 2, Παπαδόπουλος 3(1), Πουρνάρας 4, Συμεωνίδης 8.

Τελεθριακός (Τσαούσης): Πανταζής 15(1), Γκρινιάρης 12, Τσιτουμής, Μητσιμπόνας 6(1), Τσιριμώκος 6(2), Γκιζογιάννης7(1), Κιαπέκος 14.

ΦΟ Βροντάδου-ΓΣ Κορωπίου 69-71        

Δεκάλεπτα: 12-13, 29-21, 53-43, 69-71

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Βροντάδο (Αμέντας, Εσκίδης): Κιρκινέζης 2, Μπαγιώκας 7, Λαμπρινούδης 1, Σφηκάκης 3, Αγγελίδης 8, Χατζηλάμπρου 18(4), Τσίγκας 2, Καγιαμανίδης 8(2), Ντιφαντής 20.

Κορωπί (Κουκουζέλης): Βαμβακούσης, Ντιπ 13(1), Νικόπουλος, Μιχάλης 11(3), Παπαιωάννου, Μαρκομιχάλης 6, Αρκουμάνης 11(2), Μαράντος 9(1), Ορφανός 7(1), Γκίνης, Λεμπέσης, Σιδέρης 14.

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Πικερμίου 93-61           

Δεκάλεπτα: 18-26, 49-36, 74-49, 93-61

Διαιτητές: Χρόνης, Παπαγεωργίου

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 22(1), Ανέστης 18(2), Θεοδωρίτσης 8(2), Λογοδότης, Μοτσενίγος 10(2), Παπαπέτρος 5(1), Δημάκος 3(1), Χριστόπουλος 2, Κουκουνιάς 11, Μπένος 3, Πρωτόγερος 7(2).

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 17(1), Ταγάρης 12, Μελάς 11, Κούσουλας 9(1), Σταφιώτης 2, Βογιατζής 7, Σταθάκης 3(1).

ΑΟ Δάφνης-Βούρειος ΑΟΛ 90-70

Δεκάλεπτα: 23-17, 46-32, 69-55, 90-70

Διαιτητές: Ξυλάς, Τσικριτσάκη

Δάφνη (Γκουζίνη, Σαλίχος): Τζιβελέκας 16(1), Κούλιος, Καραχάλιος, Βαλταντζής, Πίνης 23(7), Κερασοβίτης 3(1), Μπγιάλας 3(1), Πεφάνης, Σουρλής 6(1), Μουστόπουλος 12, Πετρόπουλος 7, Μέλιος 20(1).

Βούρειος (Βουλίκας Π.): Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 9(1), Πορτελάνος, Σπάργαλης 7(1), Τσούρης 16(3), Βουλίκας Κ. 7, Τρόβας 2, Κουϊμτζής, Ουλουσίδης 2, Κουτσαντώνακης 2, Σαμιώτης 6, Μαλούκος 16.

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 93-57            

Δεκάλεπτα: 25-9, 45-26, 69-39, 93-57

Διαιτητές: Τσάλας, Μπαβέλας

Ίκαρος (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 16(2), Σπανάκος 13(2), Λαμπρόπουλος 12(3), Πέττας 23(2), Φιλίππου 2, Μαλτέσιος 6, Τζαγκαράκης 11, Κουκουλάς 4, Πετσίτης, Τσιμπιράκης 6(2), Αγγελή, Πρωτούλης.

Παπάδος (Καραμβάλης, Πανέρης): Καμινέλης 8, Αρχιμανδρίτης 20(2), Μιλούσης 5(1), Κιουρτίδης 21(1), Αφεντούλης 2, Τζουραμάνης, Τσιντώνης, Κομνηνός, Ελευθερίου.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 12 (6-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 12 (6-0)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 11 (5-1)

4. Βούρειος ΑΟΛ 9 (4-1)

5. ΑΟΦ Πορφύρας 7 (2-3)

6. Τελεθριακός ΑΣ 7 (1-5)

7. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 7 (1-5)

8. ΑΕ Πικερμίου 7 (1-5)

9. ΓΣ Κορωπίου 6 (2-2)

10. ΦΟ Βροντάδου 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (7η, 11-12/12)

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

Τελεθριακός ΑΣ-ΦΟ Βροντάδου

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Δάφνης

ΑΕ Πικερμίου-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων

3ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 90-42

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ ΠΕΡΑ 86-74

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 69-60

ΑΣ Τήρων Αγ.Θεοδώρων-ΑΟ Μυκόνου 63-101

ΑΕ Δικαίου Κω-ΚΑΠ (ανεβλήθη)

Ρεπό: ΑΟ Ερμιονίδας

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 90-42  

Δεκάλεπτα: 27-7, 47-12, 71-25, 90-42

Διαιτητές: Κωστής, Λιαρομάτης

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 6(2), Παπαγεωργίου 5(1), Δέλλιος 3, Πασσαλίδης 2, Γιαμπάνης 7(1), Κωνσταντινάκος 10(3), Βασιλόπουλος 15(5), Κιούσης 12(4), Πετράς 4, Κολοφώτης 2, Κατσόγιαννης 18(1), Παλουκάκος 6.

Ποσειδώνας (Νταλίπης): Χρονόπουλος, Δόσης, Πατουχέας 12(1), Μανωλάκος, Τσιλομελέτης 10(2), Τουργέλης 2, Τσαούσης, Ντίλης, Σακελάρης 16, Γιαννουκάκος, Ντερτιλής, Παπαγεωργίου 2.

ΑΣ Τήρων Αγ.Θεοδώρων-ΑΟ Μυκόνου 63-101

Δεκάλεπτα: 21-26, 33-48,   , 63-101

Διαιτητές: Σιδέρης, Παπαδόπουλος Ανδρ.

Τήρων (Τσομπάνος): Μουστάκας 7(1), Τσαντύλας 8, Φουστέλης 3, Μανιάτης 11(2), Βασιλόπουλος 7(2), Δεκαβάλας 7, Καλεμτζακης 3(1), Δανίκας 15, Ζαχαριάδης, Καδηγιαννόπουλος 2, Ζαχαρόπουλος, Βαρσάμης.

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Αγγελακόπουλος, Καραμανλής 7(1), Μάρτζος 14(3), Καράμπουλας 6, Σαχάς, Ονάσογλου 18(4), Σαχάς 4, Στάνκοβιτς 10(1), Βασίλιεβ 4, Τσάμης 17(2), Κατσαρέας 13(1), Γουάμπα 8.

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 69-60

Δεκάλεπτα: 16-15, 35-38, 54-49, 69-60

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Ανδρεόπουλος

Νίκη (Ζωντός): Κουνάς 11, Πετρίδης 2, Βαφιάς 14(1), Χατζτηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 7(1), Κυπρίζογλου 11, Σπανός 9, Τσεκένης 15(2), Τσιάτσιος, Μοσχόπουλος.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 10(2), Πασχαλίδης 6, Ανδρουλάκης 3(1), Δεμέναγας 8, Δημητριάδης 11, Μωραΐτης, Αμπελάς, Παππάς 4, Φρίμας, Φωτόπουλος 8(2).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 14 (7-0)

2. ΑΟ Πεύκης 14 (7-0)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 12 (5-2)

4. ΚΑΠ 10 (4-2)

5. ΑΕ Δικαίου Κω 10 (3-4)

6. ΑΟ Ερμιονίδας 10 (3-4)

7. ΑΟΚ Χαλάνδρι 10 (3-4)

8. ΑΣ Πέρα 10 (2-6)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 9 (3-3)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 7 (0-7)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (9η, 12/12)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Πεύκης

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟ Μυκόνου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου Κω

4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου 88-50

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Σοφάδων  58-59

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αγριάς  71-63

Αμπελώνας-Νίκαια Λάρισας 71-51

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αλμυρού 55-76

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Σοφάδων 58-59

Δεκάλεπτα: 22-10, 38-29, 54-44, 58-59

Διαιτητές: Δόλγυρας, Γιαννούλης

ΑΟ Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 18(2), Γκαντιάς 10, Τσιτσάνης 11, Αργύρης 3(1), Απέργης (3), Αγαπίου, Μπεφας, Τζιάννης 13, Μερίτσης.

ΓΣ Σοφαδων (Παππάς, Ρίζος): Ζωιτσάκος Χ. 6, Παπαϊωάννου 13(1), Ζωιτσάκος Τ. 3(1),

Αναγνωστόπουλος 13(1), Δαουλάρης 12(2), Δίκαρος 6, Κυριακόπουλος 6, Σακελλαρίου, Ντασιώτης, Μουταρέλος.

Αμπελώνας-Νίκαια Λάρισας  71-51

Δεκάλεπτα: 17-13, 34-23, 57-37, 71-51

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Λυτροσυγκούνης

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 2, Χαιρετίδης 13(2), Γιώτης 7, Καραγιάννης 2, Κοτσώνας 6, Τσιούλκας 15(1), Βλησσαρούδης 2, Γκιουλέκας 17, Αποστολάκης 2, Καράτζιος 2, Παλάσκας, Μπεχλιβάνος 4(1).

Νίκαια Λάρισας (Μπελαλίδης): Κάμζελας 3, Νταφός 11(2), Τουρναβιτης, Καραγιάννης, Ουζούνης, Σπανός 11(1), Χήρας 6(2), Πασχάλης 13, Μπλιάτζας 3(1), Ξανθόπουλος 4, Κουραμάς.

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αλμυρού 55-76

Δεκάλεπτα: 13-16, 30-34, 44-58, 55-76

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Πλέγας

Αχέρων Καναλακίου (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 4(1), Ροντογιάννης 6, Κασκάνης 7, Μακρής, Χρήστου 2, Μπαρτζώκας, Κακιούζης 21(4), Δάσκαλος 7(1), Πάνου 8.

ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 9, Μυλωνάς, Μαμούρας, Παπούλιας 23,  Ξηρομερήσιος, Καρπέτης, Πολίτης 24, Μασούρας, Γωγούλας, Χασιώτης 2, Τάσσος 18.

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου 88-50

Δεκάλεπτα: 24-10, 50-22, 70-44, 88-50

Διαιτητές: Λυγούρας, Σταμπουλης

Σπάρτακος Ιωαννίνων (Ρήγγας Ν.): Νταλβουτζόπουλος 7, Κολότσιος 8(2), Αναγνωστάκης 15(2), Λαμπρόπουλος 8, Ιωακειμίδης 11(1), Αποστολίδης, Σταυρόπουλος 6, Αγγελόπουλος 14(4), Δήμος 12, Θώδης 5, Τσελέπης 2, Βαράκας.

ΓΕ Αγρινίου (Σταυροθανάσης): Τσιλιμέκης, Μητσοστέργιος, Πολύζος, Νάκος, Καραγιάννης, Τασόπουλος 17, Σταμούλης 16(1), Παρθένης 4, Μακρής, Δάρλας 4, Γκρίζης 3(1), Παπαθανασόπουλος 6(1).

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αγριάς 71-63

Δεκάλεπτα: 13-13, 23-21, 47-39, 71-63

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Μαυρέλης

Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Φετοκάκης 6, Λιάπης 7(1), Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 6, Μεϊντάνης 5, Τσιώτας 11(2), Πελεκούδας 13, Διαμαντής 12(4), Χαντζόπουλος, Χρυσοστάθης, Κονταλάτος 11, Πρίμπας.

ΓΣ Αγριάς (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Λουκίδης 10(1), Χαρχαρής, Ρόσσιος 1, Κοψιαλής 8(2), Αμπάρης, Σακκάς 7(1), Καραμανλής 14(2), Σούλκο 12(1), Χρηστάκης, Σκαμάγκας, Σταυροθεόδωρος 11.

 

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων  12 (6-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 11 (5-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 10 (4-2)

4. ΓΣ Σοφάδων 10 (4-2)

5. Αμπελώνας 10 (4-2)

6. ΓΣ Αγριάς 8 (2-4)

7. Αχέρων Καναλακίου 8 (2-4)

8. Αναγέννηση Λαμίας 8 (2-4)

9. ΓΕ Αγρινίου 7 (1-5)

10. Νίκαια Λάρισας 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (7η, 12/12)

ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας

Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου

5ος Όμιλος – 6η αγωνιστική 

Αποτελέσματα

Ναύαρχος Βότσης-Ικαροι Γιαννιτσών 84-73

Γαλάζιοι-ΑΟΚ Βέροιας 53-70

ΑΣ Καστοριάς-ΦΟ Αριδαίας 79-68

ΔΕΚΑ-Ανατόλια (ανεβλήθη)

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

Ναύαρχος Βότσης-Ικαροι Γιαννιτσών 84-73

Δεκάλεπτα: 24-18, 39-34, 63-49, 84-73

Διαιτητές: Ιορδανίδης-Ντίγκο

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης, Παπαδόπουλος 5, Καραγιαννάκης 29(1), Γκοβεδάρος 2, Δεμερτζής 9(1), Δουβής, Αποστολίδης 20(3), Καναράς, Ηλιόπουλος, Αγάθος 2, Δεμερτζής 17(4).

Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 2, Πετρίδης Ν. 13, Σπόντης 8(2), Ελευθεριάδης 10, Μπογδάνης 14, Σαμαράς 22(4), Παουλεάνου, Χαριστός, Παπαδόπουλος 2, Μαρκίδης 2, Οκλαλιώτης.

ΑΣ Καστοριάς-ΦΟ Αριδαίας 79-68

Δεκάλεπτα: 22-17, 39-36, 58-58, 79-68

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Αναστασιάδης Π.

ΑΣ Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 21(2), Μπέγος 11(2), Δαραβίγκας, Παπαμαργαρίτης 5(1), Βλάχος 12(3), Τερσενίδης 3, Κέδρος, Καλαϊτζίδης 5(1), Δημητρόπουλος, Κορομπίλιας 11, Παντελίδης 2, Παπαδημητρίου 9(3).

ΦΟ Αριδαίας (Τζιόμαλος): Γιώρτσιος, Φόρογλου 11(2), Τοπαλίδης, Καραμπέκης 12(1), Πυδαράκης, Θωμαΐδης 10, Μπακιρτζής 9(1), Κανονίδης, Μαρκόπουλος 10, Γκαβέζος 16(2).

Γαλάζιοι-ΑΟΚ Βέροιας  53-70

Δεκάλεπτα: 14-14, 26-33, 35-54, 53-70

Διαιτητές: Αθανασιάδης Βλαδ., Ράπτης

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Γιανναράς 3, Τζήμας, Αϊμέκε 2, Σαχμπατιάν 20, Μούτσιος, Παγώνης 3(1), Καμπούρης 4, Καραθανάσης 11(3), Μίχος, Πάντσιος 3(1), Μαστροδημήτρης, Μεσκούρης 4.

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Τσαχουρίδης, Κοχλιαρίδης 6, Μέλλιος 14(4), Ντουλαβέρης 5, Κολοβός 8 (2), Κασαμπαλής 4, Τριχόπουλος 5 (1), Χρήστου, Χαραλαμπίδης 27(2).

Βαθμολογία

1. Ναύαρχος Βότσης  11 (5-1)

2. ΑΣ Καστοριάς  10 (4-2)

3. ΔΕΚΑ 9 (4-1)

4. Αετοί Βέροιας  8 (3-2)

5. ΦΟ Αριδαίας  8 (2-4)

6. Ανατόλια  8 (3-2)

7. Αριστοτέλης Φλώρινας 8 (3-2)

8. ΑΟΚ Βέροιας 8 (2-4)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 7 (1-5)

10. Γαλάζιοι 7 (1-5)

*ΔΕΚΑ, Ανατόλια, Αετοί Βέροιας και Αριστοτέλης Φλώρινας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 12/12)

Ανατόλια-Γαλάζιοι

ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΣ Καστοριάς

ΦΟ Αριδαίας-ΔΕΚΑ

Ικαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας

6ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΒΑΟ-Σταυρούπολη 51-80

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας 74-66

Ζέφυρος-Αρίων Ξάνθης 49-82

Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 71-64

ΑΟ Γαλάτιστας-Ιωνικός Ιωνίας 89-83 (β΄ παρ.)

Αναλυτικά οι αγώνες

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας 74-66

Δεκάλεπτα: 17-24, 32-46, 56-46, 74-66

Διαιτητές: Μελανίδης, Κωνσταστινέλης

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης, Αντώνης): Παπαδόπουλος, Γκαντίδης Θ. 13(3), Σμυρλής 3(1), Μπαγκντασαριάν, Πολυμένης 24(4), Λαγός 17(3), Βεργόπουλος, Γκαντίδης Μ. 9, Μπακογλίδης, Αλεξίου 4, Μακούλης 4.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 20, Γαϊτανίδης 5, Γρηγοριάδης 2, Μελιάδης, Γεωργιάδης, Κουμλέλης 10, Μπόζης 7, Χαρισμίδης, Μπέσσας, Μούκας 22(2).

ΑΟ Γαλάτιστας-Ιωνικός Ιωνίας  89-83 (β’  παρ.)

Δεκάλεπτα: 24-16, 34-35, 53-54, 71-71(κ.α.), 77-77(α’ παρ.), 89-83

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καφαντάρης, Σπουργίτης 14, Καλπαξίδης 22(1), Πομάκης, Κουλαξής 10(2), Καζλάρης 10(3), Δέτσικας 9, Αμπατζίδης 9(2), Ανετούδης, Μυλωνάς, Ντέμπος, Νουκάρης 15(2).

Ιωνικός Ιωνίας (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 8(2), Αγγελόπουλος 2, Παναγιώτου 14, Ματενίδης 8, Τολιόπουλος, Βαϊράμης, Περιστεράκης 19(4), Ζωγράφος 22, Κεϊσιδης, Γιαμούκης 8, Αντωνιάδης 2, Παππάς.

ΒΑΟ-Σταυρούπολη  51-80

Δεκάλεπτα: 18-18, 28-45, 41-63, 51-80

Διαιτητές: Φίλλιος, Κλεπουσνιώτου

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 7, Μαγής 3, Ταζόπουλος Γ. 7, Ζαχαρίας 4, Πιτσινέλης 11(1), Πισιώτης 12(1), Εξίογλου, Αμανατίδης 2, Πανταλέων, Παπαποστόλου 3(1), Καλαϊτζίδης, Καψάλης 2.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου, Καπάτσης, Καδής 1, Τετράδης 11(3), Τσιμπής 6, Φωτιάδης 13(2), Χατζημιχαηλίδης, Κουντουρατζόγλου 15(5), Ταμπάρης, Δεληγιάννης, Καλαϊτζής 4, Δασκαλόπουλος 30.

Ζέφυρος-Αρίων Ξάνθης 49-82

Δεκάλεπτα: 13-25, 27-41, 37-74, 49-82

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Αναστασιάδης Γ.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Πάγος 6(2), Γεωργιάδης 2, Ζόγκου, Φλετούρης, Σιόβας 7(1), Κώνστας 2, Ζάγκας 12(2), Μακρής 12, Στρατίδης, Οικονομίδης, Τσίγκας 8.

Αρίων Ξάνθης (Θερμός): Γρούδος 14(1), Θεοδωρίδης 3, Χριστοφορίδης 15(1), Σαβουλίδης 8(2), Καρανικολίδης 2, Μπουτσακτσή 25, Ζαμπάκης 10(1), Ράπτης 2, Καναράς 3(1), Μαγαλιός, Μελαδιανός, Κουρτίδης.

Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 71-64

Δεκάλεπτα: 20-13, 30-26, 54-43, 71-64

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Καρυπίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Στεργίου 2, Παπαδάκης 16(1), Παπαϊωάννου 6, Τερζάκης, Παπανικολάου 12, Σανούδος, Παυλάκης 4, Κουτσογιάννης 19(2), Παναγιωτόπουλος 3(1), Μπουραζάνης 2, Κάλφας 7(1), Σαλεπτσής.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κασαπίδης): Παπαπασχάλης Γ. 12(1), Ριζόπουλος, Στεάι, Μαλακόπουλος 3(1), Μάνδρας, Τζιβεριώτης 2, Καραγιώργος 14(1), Τραπεζάνογλου 11(1), Παπαπασχάλης Π. 19(2), Ιατρίδης 9, Τερζίδης.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 12 (6-0)

2. Απόλλων Καλαμαριάς 10 (4-2)

3. Ασπίδα Ξάνθης 10 (4-2)

4. Ιωνικός Ιωνίας 10 (4-2)

5. ΚΑΟΔ 10 (4-2)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 10 (4-2)

7. Αρίων Ξάνθης 8 (2-4)

8. ΒΑΟ 7 (1-5)

9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 7 (1-5)

10. Ζέφυρος 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (7η, 12/12)

Αρίων Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΚΑΟ Δράμας-ΒΑΟ

Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ζέφυρος

Σταυρούπολη-ΑΟ Γαλάτιστας

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top