Γιάνκοβιτς: Χάσαμε ευκαιρία…

Ο Βλάντο Γιάνκοβιτς από τους καλύτερους σήμερα του ΠΑΟΚ σχολίασε… «Παλέψαμε, κάναμε καλή προσπάθεια για 35-36 λεπτά, αλλά στο τέλος κάναμε λάθη. Είχαμε την ευκαιρία για το 3ο ματς. Δεν θέλω να σχολιάσω τους διαιτητές, όσοι είδαν, κατάλαβαν. Και στις βολές στο τρίποντο… Χάσαμε όμως την ευκαιρία στο τέλος με τον καλύτερο μας σουτέρ στις βολές. Αυτό κρατώ, που δεν κερδίσαμε ή δεν πήγαμε το ματς στην παράταση. Σε όλη την διαδρομή παλέψαμε με συν και πλην, δυστυχώς τελειώνει πικρά για όλους μας. Ο κόσμος ήταν λίγος λόγω καταστάσεων, έπρεπε να ήταν περισσότερος για να μας σμπρώξει. Χάσαμε ματς στο τελευταίο δευτερόλεπτο, κρίθηκε στις λεπτομέρειες και για τον αντίπαλο στα πλέι ιν για να έχουμε πιο βατό αντίπαλο, αλλά παίξαμε μετά από 14 μέρες χωρίς προπόνηση. Τώρα η προσοχή στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο, να ανασυνταχθούμε, να αρχίσουμε να κερδίζουμε, να βελτιωνόμαστε και να είμαστε πλήρεις».