Καταιγιστικοί Μπακς, έκαναν το 2-0 απέναντι στους Ράπτορς (VIDEO)

Καλύτεροι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ήταν οι Μπακς στον δεύτερο ανατολικό τελικό. Τα ελάφια πήραν από νωρίς διψήφιο προβάδισμα, και έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο με το υπέρ τους 35-21.

Με τον χρόνο να περνάει η διαφορά όλο και αυξανόταν, με τα “ελάφια” να φτάνουν στο ημίχρονο με διαφορά 25 πόντων (64-39) και τους Καναδούς να μην μπορούν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Νερς έφτασε μέχρι το -13, χωρίς όμως ποτέ να καταφέρει να ρίξει την διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό, με τα ελάφια να παίρνουν χωρίς να “ιδρώσουν” την νίκη με 125-103.

Πρώτος σκόρερ και ριμπάουντερ των Μπακς ήταν ο Γιάννης με 30 πόντους, 10/20 σουτ, 9/12 βολές, 17 ριμπάουντ, 5 ασίστ ενώ οι Ιλιασόβα (17π.) και Μπρόγκντον (14π.) ακολούθησαν.

Για τους Ράπτορς ο Λέοναρντ ήταν και πάλι ο κορυφαίος έχοντας 31 πόντους, με τον Λάουρι να έχει 15 (όμως με 4/13 σουτ) και τον Σιάκαμ να μένει στους 8 πόντους.