Κερδίζουν και χωρίς Κάρι! Νίκη οι Λέικερς με φοβερό Ράσελ! VIDEOS

Ο Κάρι έμεινε εκτός λόγω τραυματισμού στον αριστερό αστράγαλο και οι Χοκς δυσκολεύτηκαν και φλέρταραν με την πρώτη εντός έδρας ήττα. Το παιχνίδι κρίθηκε τελικά στην παράταση χάρη σε ένα τρίποντο α λα Κάρι από τον Γκριν (15π., 13ριμπ., 8 ασ.) με τον Τόμπσον (26π.) στη συνέχεια να πετυχαίνει τους τελευταίους πόντους των Ουόριορς που επικράτησαν 109-105.

Όντας εξαιρετικοί στο δεύτερο ημίχρονο, όπου είχαν επιμέρους σκορ 64-49, οι Χιτ επικράτησαν 129-111 των Μπουλς και τους «έπιασαν» από τα κέρατα. Ρεκόρ πόντων στη φετινή σεζόν, έχοντας ποσοστό 67,5 τοις εκατό στα σουτ, σημείωσε η ομάδα του Μαϊάμι. Ο Γουαϊτσάιντ είχε 26 και οι Τζόνσον, Ντενγκ 24 και 20 αντίστοιχα.
Με το υπέρ τους 104-85 και τον Λίλαρντ «καυτό» για άλλη μια φορά (σημείωσε 30 πόντους), οι Μπλέιζερς επικράτησαν των Νικς στη Νέα Υόρκη. Από κοντά και ο ΜακΚόλουμ με 25, ενώ ο Καρμέλο Άντονι είχε 23 από την πλευρά των ηττημένων.
Ο Ράσελ πήρε από το χέρι τους Λέικερς και με τους 37 πόντους του, τους οδήγησε σε νίκη με 107-101 επί των Νετς.
Νίκη με 121-108 επί των Μάτζικ για τους Μάβερικς με τον Μάθιους που σημείωσε 21 πόντους και τον Νοβίτσκι που είχε 19 άξιο συμπαραστάτη.
Εύκολο βράδυ για τους Χόρνετς κόντρα στους Σανς, καθώς έφθασαν σε νίκη με 126-92 στο «σπίτι» τους. Ο Γουόκερ είχε 26 πόντους, μαζεύοντας και εννέα ριμπάουντ.