Κύπελλο Ελλάδας: Νίκες-πρόκριση για Φίλιππο, Σταυρούπολη, Βίκο, Πανσερραϊκό και Τρίκαλα

Με καλό θέαμα παρά το ότι ακόμη η σεζόν τώρα ξεκινά συνοδεύθηκαν οι σημερινοί αγώνες για την Α’ Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στον Όμιλο της Β’ Εθνικής, στον Βορρά. Ξεχώρισαν οι εύκολες νίκες του Βίκου Ιωαννίνων και τα «διπλά» των Τρικάλων και του Φίλιππου Βέροιας, ενώ η Σταυρούπολη και ο Πανσερραϊκός κέρδισαν στην έδρα τους.

 

Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας 56-62

Σταυρούπολη ΕΚ – Αναγέννηση Καρδίτσας 93-83

Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας 54-52

Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα Basket 71-74

ΓΣ Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων 67-89

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 20-0

Έσπερος ΓΣ Λαμίας – ΜΓΣ Γέφυρας 20-0

 

Η επόμενη αγωνιστική (24/9)

Πανσερραϊκός-Ευκαρπία

Σταυρούπολη-ΧΑΝΘ

ΔΕΚΑ-Τρίκαλα

Βίκος Ιωαννίνων-Έσπερος Λαμίας

Α/Α Φίλιππος Βέροιας

 

ΓΣ Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων 67-89

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Ευφραιμίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 19-26, 38-51, 55-70, 67-89

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Σιπιτάνος 10(2), Βρεττάς 3(1), Κουτίνας 22(1), Σπηλιόπουλος, Παπαδόπουλος 13, Δελετζές, Κωστούλας 7, Σπανόπουλος 2, Ζησόπουλος 3(1), Βερτζάγιας 7(1)

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος-Καίκας): Καννής 5 (1), Βαρακάς, Καλαμπάκας 4, Αναγνωστάκης 4, Μαυρογιάννης 9(2), Ιωαννίδης 17, Σταυρόπουλος 3(1), Τσιλούλης 16(3), Πάτρας 10, Δήμος 5(1), Αντωνίου, Κοτσάνος 14.

 

Σταυρούπολη ΕΚ – Αναγέννηση Καρδίτσας 93-83

Διαιτητές: Κατωτικιδης, Τσιαπλης, Παπανικολαου

Δεκάλεπτα: 28-24, 49-48, 70-61, 93-83

ΕΚ Σταυρούπολη (Νίκου-Κολογοσίδης): Τζουβάρας 18(1), Βαρίτης (3), Φωτιάδης 2, Βουρτζούμης , Κυλαντωνίδης Π., Παπαδόπουλος 23(1), Ντολόπουλος 10, Δασκαλόπουλος 27(1), Χολέβας 10, Μπίλιος.

Αναγέννηση Καρδίτσας( Κρομμύδας): Ζωρζος 2, Ψυχογιος 10(2), Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 10(2), Μαντίκος 13(1), Τσιώτας 4, Λαφτσίδης 15, Παπαστολόπουλος, Καραβούλας 7(1), Καλλιάρας 17(1).

 

Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας 54-52

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Γρ., Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-8, 29-27, 43-38, 54-52

Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Μιλόσεβιτς 13(3), Γρίψιος 8(2), Αχτσής, Γεωργιανός 14(3), Χριστοδούλου 6, Κεραμάρης, Μπίλιος 5(1), Μάντζιος, Ντίνος 8(2),

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός, Βακουφτσής 5(1), Ντόβας 3(1), Μανάκας 14, Κουρτίδης 8, Χείλαρης 13(3), Τσιαβές 9(1).

 

 

Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα Basket 71-74

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 17-23, 34-36, 48-58, 71-74

Ερμής Λαγκαδά: (Παρίτσης) Τσάκαλης, Χρυσανθάκης 6, Γκοτζαμανίδης 3(1), Μάρουσιτς 14, Φιλάκης 3(1), Παϊτάρης, Γκέλιος 16(2), Καμαριώτης 11(2), Λογοθέτης, Ανδρέου 5, Παπαδόπουλος, Δινάκης.
Trikala Basket: (Φόρος) Μήνου 5, Κολότσιος, Παπαχρήστος 9(1), Βαζούκης 3(1), Μοσχόπουλος, Ράπτης 6, Μπουργανός 4, Τριανταφύλλου, Ψύρρας 3(1), Δέσπος 4, Βαβάτσικος 18(1), Νέσης 10(1).

 

Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας 56-62

Διαιτητές: Δέλλας, Καντερές, Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-15, 27-32, 41-51, 56-62

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κεραμάρης 6, Μόρας 12, Κλωνάρας 2, Παλάσκας 4, Τσανίδης 2, Καραγιάννης, Μαραβέγιας 23, Κουρέπης 2, Κατιρτζίδης 4

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Νικάι, Κάτζος 2, Ελευθεριάδης 13(1), Κωνσταντινίδης 9, Δημαλής, Ιγγλέζος, Λαζός, Αποστολίδης 18(4), Ξενιτίδης 11(1), Μπένας 9(1).

 

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 20-0

Έσπερος ΓΣ Λαμίας – ΜΓΣ Γέφυρας 20-0

 

Όμιλος Νότου

1η αγωνιστική (21/9)

Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου 67-61
Πανιώνιος – ΟΦΗ 106-62
Πεύκη – Παγκράτι 71-83
Πανελευσινιακός – Παλαιό Φάληρο 94-79
ΕΦΑΟΖ – Έσπερος Καλλιθέας 57-83
Ηλυσιακός – Μίλωνας 0-20 (ά.α.)
Δούκας – Αχαγιά 82 0-20 (ά.α.)
Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός 0-20 (ά.α.)
Φανάρια Νάξου – Ένωση Ιλίου 20-0 (ά.α.)
* Η ΑΕΝΚ προκρίθηκε άνευ αγώνα από την κλήρωση

2η αγωνιστική (24/9)

Εθνικός – Πρωτέας Βούλας
Πανιώνιος – Αχαγιά ‘82
Παγκράτι – Μίλωνας
Πανελευσινιακός – Έσπερος
Φανάρια Νάξου – ΑΕΝΚ

 

* Ολόκληρο το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας μπορείτε να το δείτε ΕΔΩ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top