Με 5 πόντους παθητικό στο 4ο δεκάλεπτο, πέρασε από το Μαρούσι ο Ηρακλής!

Ο αγώνας έγινε κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας των γηπεδούχων, αυτό όμως δεν τους απέτρεψε να παίξουν με πάθος και να είναι ανταγωνιστικοί μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ με πολύ καλή άμυνα στο 4ο δεκάλεπτο, όπου δέχθηκε μόνο 5 πόντους, μπόρεσε να επανέλθει σε επίπεδα ασφάλειας όσον αφορά στη διαφορά και εν τέλει πήρε τη νίκη.

Δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Κακαρούδης που υπέστη σύσπαση στη μέση πριν το ξεκίνημα και προτιμήθηκε να μην ρισκάρει, μέχρι να γίνουν αναλυτικές ιατρικές εξετάσεις.

Επόμενος αγώνας μας στο Ιβανώφειο, το Σάββατο 20/1, και ώρα 17:00, με την ΑΕ Λάρισας.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 37-47, 54-59, 59-77.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 5(1), Μπάκας 8, Ξύδας 12(2), Ντακούλιας 1, Κανέλλης 3, Στούκας 11 (3), Ρεκουνιώτης 6, Σουρλής 2, Παπαγεωργόπουλος 7, Μιχαλούτσος 6.

Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 6, Αθανασούλας 8, Τότσιος 11(1), Παπαδιονυσίου 5, Δεληγεώργης 4, Χαριτόπουλος 11, Γκαγκαλούδης 10 (1), Γεωργάκης 3, Μπούμπαλο 4, Γιαννακίδης 12 (3), Καλαϊτζίδης 4 (1).