Νίκη παραμονής για τα Τρίκαλα

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, χωρίς να παρουσιάζουν αξιοσημείωτες διαφορές. Στο 5ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν πάρει μικρό προβάδισμα με 15-11 αλλά ο Κόροιβος είχε μειώσει στο 10’ σε 26-25. Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες έδωσαν περισσότερο έμφαση στην άμυνά τους και η παραγωγικότητα μειώθηκε, κάτι που φάνηκε να ευνοεί τα Τρίκαλα. Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη διατηρούσε το προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγούνταν με 40-32.

Στην τρίτη περίοδο τα Τρίκαλα έδειχναν αρχικά να ελέγχουν το παιχνίδι και στο 25ο λεπτό προηγήθηκαν με δέκα πόντους. Ο Κόροιβος όμως αντέδρασε στην συνέχεια και στο τέλος του δεκαλέπτου είχε μειώσει σε 51-47. Στην τελευταία περίοδο τα Τρίκαλα διατηρούσαν μικρό προβάδισμα αλλά η ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου δεν σταματούσε να πιέζει. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην νίκη με 72-55.