διαιτητες

Ποιοι σφυρίζουν στην Α1!

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος:

Σάββατο 26 Ιανουαρίου

2ο ΚΓ Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Περιστέρι Τανατζής-Παπαπέτρου-Παντελίδης

Περιβόλα 18.00 Απόλλων Π.-Ίκαρος Κ. Φούφης-Αφεντουλίδης-Ξενικάκης

ΚΓ Μ.Μερκούρη 17.00 Ρέθυμνο-Κολοσσός Ρ. Καρακατσούνης-Τσώνος Β.-Τζαφλέρης

Κυριακή 27 Ιανουαρίου

ΚΓ Ν.Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-ΚΑΟΔ Χριστοδούλου-Παναγιώτου-Βαρδάλος

ΚΓ ΠΑΟΚ 20.15 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Γκόντας-Σταματόπουλος-Κατραχούρας

ΔΓ Ιλισίων 17.00 Ηλυσιακός-Καβάλα Σχινάς-Πουρσανίδης Γ-Θεονάς

Δευτέρα 28 Ιανουαρίου

ΟΑΚΑ 19.00 Παναθηναϊκός-Άρης Ταβουλαρέας-Διαμαντής-Αναστόπουλος Αντ.

Ποιοι σφυρίζουν σε Β΄-Γ΄Εθνική!

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές των αγώνων της Κυριακής για την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών (όμιλοι Βορρά) που είναι οι εξής:
ΚΥΡΙΑΚΗ  20  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ  2013 B΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ(ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ) Γήπεδο: ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ 17:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ Διαιτητές: Γερακίνης – Τσουμαχίδης Γραμματεία: Βουζούκου – Δαγδηλέλη – Κωστοπούλου Κομισάριος: Ανδρίτσος Γήπεδο: ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ 17:00 ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ Διαιτητές: Ζαγορίδης – Τζιβελεκίδου Γραμματεία: Σαλβερίδης – Σαραφοπούλου – Πισκιούλης Κομισάριος: Αστεινίδης Γήπεδο: Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠ. 17:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ Διαιτητές: Θωμόπουλος – Παπαδόπουλος Θ. Κομισάριος: Μόρφη Γ. Γήπεδο: ΔΑΚ Β. ΒΙΚΕΛΑΣ 17:00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ Διαιτητές: Θεωδόρου – Λόρτος Κομισάριος: Καλότσης Γήπεδο: ΑΙΓΑΛΕΩ 17:00 ΑΙΓΑΛΕΩ – ΜΕΝΤ Διαιτητές: Μπλέτσας – Μαντήλας Γήπεδο: Ζ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 15:00 ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος – Κυριακόπουλος Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ Γήπεδο: ΑΛΚΑΖΑΡ 18:00 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ Διαιτητές: Παργιανόπουλος – Ξέρας Κομισάριος: Τσούντσουρας Γήπεδο: ΔΑΚ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 18:00 ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ Διαιτητές: Μαραθιώτης – Κατσιάνης Κομισάριος: Μελανίδης Γήπεδο: ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 18:00 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Τζίμα Κομισάριος: Κηπουρίδης Γήπεδο: ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 18:00 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΜΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Ταρενίδης Κ. Κομισάριος: Κανελλόπουλος Γήπεδο: ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ 18:00 ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. Διαιτητές: Δεληγιαννίδης – Μοσχοτόγλου Κομισάριος: Βόντζας Γήπεδο: ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 18:00 ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. – ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ Διαιτητές: Καρακατσανίδης – Ελευθεριάδης Κομισάριος: Πλεξίδας 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ Γήπεδο: ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ Διαιτητές: Αγορογιάννης – Πιτσίλκας Β. Γραμματεία: Ποντίκη Μ. – Γκαρτζονίκας – Καλπακίδου Κομισάριος: Βορεάδης Γήπεδο: ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 18:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. – ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ Διαιτητές: Συμεωνίδης – Τσούλης Γραμματεία: Ντάγκας – Σκαλιστής – Προεστού Κομισάριος: Φωτιάδης Γήπεδο: ΣΙΘΩΝΙΑΣ 18:00 ΑΟΚ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛ. Διαιτητές: Κατρακάρης – Μιλωνίδης Κομισάριος: Λαδένης Γήπεδο: ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ 18:00 ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ – ΧΑΝΘ Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Ζάχαρης Κομισάριος: Ασλανίδης Γήπεδο: Ν. ΤΡΙΓΛΙΑΣ 18:00 ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. – ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ Διαιτητές: Σιταρίδης – Γαζέτας Κομισάριος: Παπαδόπουλος Ν. Γήπεδο: ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 18:00 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου Κομισάριος: Μπαγλατζή

Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Οι διαιτητές της της Α2 και των εθνικών πρωταθλημάτων για το Σαββατοκύριακο είναι οι εξής:

 

Α2

Σάββατο 12 Ιανουαρίου
ΔΑΚ Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Παγκράτι Γεωργιάδης-Πουρσανίδης Κ-Συμεωνίδης (Μούστος)
Κατσιμήδιο 17.00 Αίολος Τρικ.-Ηράκλειο Ξενικάκης-Λαζαρίδης-Μαντήλας (Πατσιούρας)
Ν. Κηφισιάς 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Λαύριο Ψαριανός-Τσώνος Β-Σκούτας (Μαύρος)
Αμαλιάδας (κθ) 17.00 Κόροιβος Αμ.-Φιλαθλητικός Πουρσανίδης Γ-Γκούμας-Καλογερόπουλος (Δημόπουλος)
Λαγκαδά 16.00 Ερμής Λ.-ΚΑΠ Κοτσιμπός-Τσώνος Μ-Φακίτσας (Δροσόπουλος)
ΔΑΚ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λ.-ΟΦ Ηρακλείου Διαμαντής-Βαρδάλος-Κωνσταντινόπουλος (Γιοχαλής)
Ν.Ιωνίας Μαγν. 17.00 Νίκη Βόλου-Αρκαδικός Μπήτης-Ταρενίδης Στ.-Τζίμα (Μιναρετζόπουλος)

 

B ’ ΕΘΝΙΚΗ

Κυριακή 13 Ιανουαρίου

 

Όμιλος Βορρά

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Μεταμόρφωση Β. Δημόπουλος-Μακρής (Λημνιάτης)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Φίλιππος Β. Τσιαπλής-Γερακίνης (Τσούλης)
Κατερίνη ΣΣ 12.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αιγάλεω Τσιρτσιμάλης-Μοσχοτόγλου (Βάτσιος)
Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιων.-Ηρακλής Αργυρού-Θεοδώρου (Πολυχρονίδης)
Αρναίας 17.00 ΣΑ Στρατωνίου-Αίας Ευόσμου Ευφραιμίδης-Πιτσίλκας Β (Μηνοβγιούδης)
ΔΑΚ Πεύκων 14.00 Μαχητές Δόξα Π.-Ιωνικός ΝΦ Παγώνης-Πιτσίλκας Μ (Τζιοπάνος) 

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

1ος Όμιλος Βορρά

 

Κυριακή 13 Ιανουαρίου
Αγ. Θωμά Λάρ. 18.00 Φοίνιξ Λάρ.-Αργοναύτης Παπαδόπουλος-Ταρενίδης Κ. (Γκανάτσιος)
ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας Γρεβ-Αστέρας Λάρ. Τζιβελεκίδου-Τζιοπάνος (Κηπουρίδης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18.00 Ιωάννινα-Ηρακλής Κοζ. Πολυχρονιάδης-Δαμίγος (Κανελλόπουλος)
Άργους Ορ. 18.00 Άργος Ορεστικό-Βυζαντινός Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης (Βόντζας)
ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Διόσκουροι Κοζ.-Αετός Κιλκίς Ζέρβας-Ζιώγας (Παντελάκης)
ΔΑΚ Αριδαίας 18.00 Αριδαία-Τιτάνες Παλαμά Τσοκόλης-Παπαδόπουλος Χ (Κοντόζης)
2ος Όμιλος Βορρά

Κυριακή 13 Ιανουαρίου
ΧΑΝΘ 18.00 ΧΑΝΘ-Ν. Μαρμαρά Παπαγερίδης-Ζαχαρης (Σκούλος)
Ν.Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Αγ. Βαρβάρα Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Β) (Γιαβρής)
Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Ευρώπη Πευκ. Τσουμαχίδης-Παργιανόπουλος (Χαρισόπουλος)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ελευθερούπολη Φουτζήλας-Πετανίδου (Γκουρτζελίδης)
Αλεξάνδρειο 18.00 Μακάμπη-Μακεδονικός Δεληγιαννίδης-Σιταρίδης (Κυμιατζής)
Δράμας 18.00 Τιτάνες Δρ.-Απόλλων Καλ. Ρούκας-Ντούρας (Λαμπρίδης)

 

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (12 αγων, 12-13/1)

Σάββατο 12 Ιανουαρίου
Παναθηναϊκού 15.30 Παναθηναϊκός-Άρης Επιτροπάκης-Μαρνελάκης (Πετράκης)
Στρέφη 16.00 Αστέρας Εξ.-Ελληνικό Γολεγού-Φασόλης (Δημητριάδης)
ΕΑΚ Βόλου 16.00 Ολυμπιακός Β.-Τερψιθέα Ζαγορίδης-Λόρτος (Μόρφης)
Εσπέρου Καλ. 20.00 Ίκαρος Κ.-Κρόνος Παυλόπουλος-Μηλαπίδης (Μακρυγιάννης)
Κυριακή 13 Ιανουαρίου
Ν. Σμύρνης 12.00 Πανιώνιος-Αθηναϊκός Σιώκας-Μελής (Ντίνος)
ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-ΔΑΣΑΛ Παπαγεωργίου-Μυσιρλής (Ζεκερίδης)

Ποιοι σφυρίζουν στη 12η αγωνιστική της Α1

Το τρίο Πηλοΐδη – Σώμου – Τζαφλέρη θα διευθύνει τον αγώνα ανάμεσα στην Καβάλα και τον Άρη, ενώ στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Απόλλωνα Πάτρας θα σφυρίξουν οι Καρακατσούνης, Μάνος, Καλδίρης. Αναλυτικά οι διαιτητές της 12ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο 12/1

 

Καλαμίτσας (17:00): Καβάλα – Άρης: Πηλοΐδης – Σώμος – Τζαφλέρης
Γ. Κραχτίδης (17:00): ΚΑΟΔ – Ηλυσιακός: Σχινάς – Αφεντουλίδης – Κατραχούρας
Γλυφάδας (17:00): Ίκαρος Κ. – Πανελευσινιακός: Αναστόπουλος – Παναγιώτου – Μαγκλογιάννης
ΠΑΟΚ (17:00): ΠΑΟΚ – Απόλλων Π.: Καρακατσούνης – Μάνος – Καλδίρης

 

Κυριακή 13/1

 

Βενετόκλειο (16:00): Κολοσσός – Παναθηναϊκός: Κορομηλάς – Σταματόπουλος – Νικολούλης
Περιστερίου (16:00): Περιστέρι – Ρέθυμνο: Παπαπέτρου – Ταβουλαρέας – Δεσλής

 

Δευτέρα 14/1
ΣΕΦ (19:00): Ολυμπιακός – Πανιώνιος: Φούφης – Μητσόπουλος – Παντελίδης

Οι ευχές των Διαιτητών

 

 

Η ΟΔΚΕ στέλνει τις δικές της ευχές μέσα απο μια κάρτα στην επίσημη ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας. 

 

“Η Ομοσπονδία Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Ελλάδας εύχεται, χαρούμενα Χριστούγεννα, Ευτυχισμένος ο νέος χρόνος 2013 με υγεία, οικογενειακή ευτυχία και εκπλήρωση όλων των προσδοκιών σας. Ο νέος χρόνος που ανατέλλει ας ελπίσουμε ότι θα φέρει μαζί του αγάπη, ειρήνη και ευημερία”. 

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών-Κυπέλλου Γυναικών (6-7-9/10)

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές για τα εθνικά πρωταθλήματα. Πιο αναλυτικά:

 

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών – Βορράς

7 Οκτωβρίου

1ος Όμιλος Βορρά

Αγ. Θωμά Λάρ. 18.00 Φοίνιξ Λάρ.-Πρωτέας Γρ. Τζιβελεκίδου-Τζιοπάνος (Παπαδημητρίου)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΑΣ Αργοναύτης-ΑΓΣ Ιωαννίνων Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης (Τσιοπάνος)

ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Ηρακλής Κοζ.-Άργος Ορ. Μαντήλας-Νάκας (Κηπουρίδης)

ΒΑΟ 18.00 Βυζαντινός-Διόσκουροι Κοζ. Ρούκας-Παπαγερίδης (Πολυχρονίδης)

Β΄ΔΑΚ Κιλκίς 18.00 Αετός Κιλκίς-ΦΟ Αριδαίας Τσοκόλης-Πετανίδου (Δεπούδης)

Παλαμά 18.00 Τιτάνες Παλαμά-Αστέρας Λάρ. Τσουμαχίδης-Παργιανόπουλος (Γκαρτζονίκας)

 

2ος Όμιλος Βορρά

ΔΑΚ Πολίχνης 18.00 Αναγέννηση Φλ.-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Λαδόπουλος)

ΧΑΝΘ 18.00 ΧΑΝΘ-Ευρώπη Πευκοχωρίου Αγορογιάννης-Γερακίνης (Κυμιατζής)

Ν.Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Ελευθερούπολη Λόρτος-Σιταρίδης (Γιαβρής)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Μακεδονικός Μοσχοτόγλου-Δαμίγος (Παπαδόπουλος Ν)

ΔΑΚ Κομοτηνή 18.00 Κομοτηνή-Απόλλων Καλ. Δημάδης-Μυσιρλής (Λιρίδης)

ΕΑΚ Αλεξάνδρειο 18.00 Μακάμπη-Τιτάνες Δράμας Ταρενίδης Κ-Μελανίδης (ΠαραλικίδηΑ1 Εθνική Κατηγορία Γυναικών

 

6 Οκτωβρίου

Αργυρούπολης (Νέο) 16.00 Ελληνικό-Αστέρας Εξ. Θεοδωρόπουλος-Παπαθανασίου (Τσάμης)

ΕΑΚ Γλυφάδας 16.00 Τερψιθέα-Ολυμπιακός Β. Μπλέτσας-Σπυρόπουλος Α (Βαρυπάτης)

Εργάνης 19.00 Αθηναϊκός-Πανιώνιος Παπαφωτίου-Διμπινούδης (Κουλούρης)

Αγ. Δημητρίου (Νέο) 18.00 Κρόνος Αγ. Δημ.-Ίκαρος Καλ. Ντάβαρης-Σιώκας (Μαυρούδης)

3ο ΚΓ Άνω Λιοσίων 16.00 ΔΑΣ Άνω Λιοσίων-ΠΑΟΚ Κωνσταντινόπουλος-Καρακάσης (Παπαδόπουλος Στ.)

 

7 Οκτωβρίου

Αλεξάνδρειο 12.00 Άρης-Παναθηναϊκός Αργυρού-Τσιαπλής (Ανδρίτσος)

 

Κύπελλο Γυναικών

9 Οκτωβρίου

Αλεξάνδρειο 18.00 Άρης-Ολυμπιακός Β Ευφραιμίδης-Καρακατσανίδης (Χαρισόπουλος)

Scroll to Top