ΕΚΑΣΘ

Το Πανόραμα του Κυπέλλου, όλοι οι αγώνες!

Δυνατοί αγώνες έγιναν το βράδυ της Δευτέρας στο πλαίσιο της Β΄Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Τα φαβορί, εύκολα ή δύσκολα, προχώρησαν, όμως δεν έλειψαν και οι εκπλήξεις.

 

Διαβάστε παρακάτω, σε συνεργασία με το tsiotras.blogspot.gr, τα στοιχεία όλων των αγώνων και το Πανόραμα του θεσμού με όλα τα σκορ και το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων.

 

* Εχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ η Νέα Ραιδεστός επιβλήθηκε με 76-62 στη Θέρμη του Ασβεστοχωρίου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση. Δεκάλεπτα: 21-18, 45-35, 57-50, 76-62 Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Κουκουλεκίδης Β. Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ (Κωτούλης): Σουρμελίδης 6, Εμμανουήλ 9(1), Παλιώκας 10, Βούλγαρης 9(1), Θεοδώρου 12(1), Νικάκης 18, Χατζηαντωνίου 4, Γκούμας 8(1), Ζαγορίτης, Λαζαρίδης, Λαγός. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ(Κοτανίδης): Κουλουμπής 4, Τσάικος 20(2), Παπασωτηρίου 3(1), Τάνης, Κωστινούδης 17, Κυπραίος 6, Καβράκης 2, Χασεκίδης 3(1), Κανόπουλος 2.

 

* Με χαρακτηριστική άνεση η Χαλκηδόνα επικράτησε με 51-70 της Δόξας στο Δρυμό και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ, όπου θα αντιμετωπίσει το ΠΚ Νεάπολης. Δεκάλεπτα: 8-16, 20-36, 36-53, 51-70 Διαιτητές: Δαμίγος-Πετανίδου Α. ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ(Μπιτζάνης): Δημακόπουλος 16(2), Λιόλιος 3, Τζουμάνης 2, Μαραγκινός 6, Χατζχηνικολάου 2, Αλεξίου, Κεραμάρης 8(2), Τσακιρμπαλόγλου 2, Τσοτουλίδης 4(1), Αμανατίδης 5, Χατζηαθανασίου 4, Παπαχρήστου. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ(Τουλούμης): Τουλούμης 9, Τέντζος 3, Μπάγκι 6, Ντινάκος 6, Παραλικάκης 5, Παπουλίδης 4, Λαϊδης 8, Γουνιώτης 10, Τσαλώνης 20(4).

 

* Καλύτερος στην επανάληψη και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο ο Γαλαξίας επικράτησε στο Αδενδρο με 75-59 του Αριστοτελείου Κολεγίου.
Δεκάλεπτα: 21-19, 31-37, 51-45, 75-59 Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Χατζίδου ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ(Ροδάς): Μασούτης, Νίκας 3(1), Αγγελίδης 4(1), Οξούζης 7(1), Παπαδημητρίου 13(2), Κραμπής 9(3), Καλπαξής 14(3), Αντωνιάδης, Μπουντούκης 2, Σιώμος 23(2), Βούκας. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ.(Μελετιάδης): Κλεισιάρης 8, Τοπαλίδης 2, Μπατής 12(2), Βουτσάς, Πούνιος 17(3), Βλαχάκης, Τσέφλιος 6, Αδαμαντιάδης 2, Μουσαλάμ 2.

 

* Tα εύκολα δύσκολα έκανε στο τέλος το ΠΚ Νεάπολης αλλά πήρε τελικά την πρόκριση επικρατώντας με 93-84 του Κεραυνού Αγίου Παύλου. Δεκάλεπτα: 25-22, 53-41, 78-56, 93-84 Διαιτητές: Ζαγορίδης-Γραικός ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ(Γκένογλου): Λουλουδιάδης 17(3), Θεολόγου 8(2), Τσαλικίδης 5(1), Ζήντρος 4, Κοσμίδης 16(2), Μαρλάς 5(1), Δέλλας Μ. 6, Τασσόπουλος 8(1), Σαχινίδης 7(1), Μπαξεβάνης, Παντούλας 4, Δέλλας Θ. 13(1). ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ (Αποστόλου): Αναστασιάδης, Αγγελόπουλος 2, Καλτσούνης 10(2), Βάσσης 12(3), Μαύρος 19(2), Μαρβάκης 5(1), Παντέλογλου 14(3), Γκαβανόζης 12(2), Στάθης Α. 10.

 

* Δίκαια πρόκριση για τον Αριστοτέλη που επικράτησε στην Επανομή με 90-75 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Δεκάλεπτα: 22-17, 46-41, 70-61, 90-75 Διαιτητές: Κατσιάνης-Αγραφιώτης Ι. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ(Δεμερτζής): Αντωνιάδης 4, Φλετούρης, Τουβεντζίδης 16, Αγλαμίσης Τ. 5, Νικητιανός, Γιαννακός 4, Πουλιανίτης 23(3), Παπαδόπουλος 4, Διαμαντής 9, Καβαρδίνας 11, Αγλαμίσης Θ. 14. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Καρδομάτης): Μπατσιούδης 3(1), Κεσίδης 2, Τσιμπλαιρίδης 11(3), Ουρκέρογλου 8(1), Μυτιληναίος 8(1), Καραμάνης 13(3), Αρνίδης 4, Συρόπουλος 2, Κούτλης 2, Ουγουρλόγλου 16(1), Τσολακίδης 6.

 

* Πολύ καλύτερος στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε δίκαια του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 68-81 στη Μίκρα και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Δεκάλεπτα: 14-17, 38-39, 55-66, 68-81 Διαιτητές: Πανταζής-Τζιοπάνος Ν. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(Κοσμάς): Κακαλιάντης, Κλουντζός, Μήτσικας 21(2), Προδανάς, Γιαχανατζής 9(1), Νικολάτος 1, Οικονόμου 17, Μπάκος 5(1), Μελάς 9, Χρίστογλου, Μαλτέσιος 6. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ(Πετρόπουλος): Χατζημιχαηλίδης Δ. 11(3), Κουπαράνης 3(1), Γκουντινάς 10, Μανδάνης, Βλαχοδήμος 21(1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 12(2), Παπαευαγγέλου 8, Στυλιανίδης 11(1), Δεληπαλτίδης 3, Τσάφαρης 2, Οικονόμου.

 

Α΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ 48-47 Β΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ 1. ΔΕΗ-ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ  49-35 2. ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΒΑΣΙΛΙΚΑ  79-61 3. ΖΕΦΥΡΟΣ-ΒΕΡΓΙΝΑ  83-57 4. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ-ΠΥΡΣΟΣ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ  59-51 5. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ.-ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ  61-51 6. ΟΛΥΜΠΟΣ-ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ  59-33 7. ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΝΕΜΕΣΙΣ  90-71 8. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ   69-58 9. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ.-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   64-75 10. ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣ.  74-76 11. ΑΚΕΤΣ-Ν. ΒΟΤΣΗΣ 74-53 12. Μ. ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  93-41 13. ΑΕΤΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ  69-46 14. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ 20-0 Α΄ΦΑΣΗ 15. ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ-ΠΚ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ  81-51 16. ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ  52-68 17. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΔΑΙΔΑΛΟΣ  108-32 18. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ-Μ. ΑΛΕΞ. ΕΧΕΔΩΡΟΥ  66-33 19. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ  20-0 20. Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ-ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ 71-44 21. ΚΑΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ 83-44 22. ΠΥΡΡΟΣ-ΒΕΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ  41-50 23. ΕΛΒΕΤΙΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ  70-65 24. ΑΚΕΤΣ-ΦΑΛΗΡΟ  69-57 25. ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ  105-44 26. ΗΦΑΙΣΤΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ  0-20 27. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣ. 58-32 28. ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΜΕΤΕΩΡΑ  49-53 29. ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ-ΑΡΕΤΣΟΥ  56-47 30. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ  63-67 31. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛ.-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝ.  22-92 32. ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ-ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ   45-104 33. ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  75-64 34. ΔΑΣΩ-ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ 42-74 35. ΔΕΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ. 39-98 36. ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ  42-47 37. ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ-ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  72-51 38. ΜΑΚΕΔΩΝ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ  27-75 39. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  68-38 40. ΒΟΣΠΟΡΟΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ  41-55 41. ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ  60-59 42. ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ  62-52 43. ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ.  67-69 44. ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ 57-46 45. ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΑΕΤΟΣ 41-49 46. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΔΟΞΑ ΑΣΗΡΟΥ  77-35 Β΄ΦΑΣΗ 47. ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΑΚΕΤΣ   66-64 48. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ.  70-71 49. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΚΑΟΣ  94-84 50. ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 67-70 51. ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ  52-70 52. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 86-74 53. ΖΕΦΥΡΟΣ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ  95-69 54. ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ-ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ  44-43 55. ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ 69-31 56. ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ  76-79 57. ΕΛΒΕΤΙΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ  51-67 58. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΕΤΟΣ  80-75 59. ΜΕΤΕΩΡΑ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  59-55 60. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ  63-37 61. ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ-Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ  56-81 62  ΟΛΥΜΠΟΣ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ  44-66 Γ΄ ΦΑΣΗ 63. Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ-ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ               76-62 64. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ                90-75 65. ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ-ΜΕΤΕΩΡΑ              82-38 66. ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ    93-84 67. ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΖΕΦΥΡΟΣ 50-83 68. ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ.  75-59 69. ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ              51-70 70. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ       68-81 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 71. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 72. Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ-ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ 73. ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ-ΖΕΦΥΡΟΣ 74. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 75. Ν74-Ν71 76. Ν73-Ν72 Ο τελικός θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο σε ημερομηνία που θα αποφασίσει η ΕΚΑΣΘ ως εξής: Ν75-Ν76

VideoPlus: Ο αγώνας αγάπης στον Δρυμό

Παρακολουθήστε στιγμιότυπα από τον φιλικό αγώνα ανθρώπινης αλληλεγγύης που διεξήχθη την Παρασκευή 4 Ιανουαρίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Δρυμού «Παναγιώτης Νέτσικας» μεταξύ της Δόξας Δρυμού του 1991 και της σημερινής ομάδας με στόχο την ενίσχυση του ταμείου κοινωνικής αλληλεγγύης.

 

Από το northbasket.gr

Με επιτυχία το τουρνουά μίνι προμίνι της ΧΑΝΘ

Με μεγάλη επιτυχία διεξάγεται το τουρνουά μίνι προμίνι της ΧΑΝΘ. Αύριο Σάββατο (5/1) θα γίνουν οι μικροί και μεγάλοι τελικοί καθώς τα αποτελέσματα της Παρασκευής ήταν:

 

ΜΙΝΙ… ΧΑΝΘ-Απόλλων Καλαμαριάς 59-32 (ημ. 41-28) και ΜΕΝΤ-Ποσ. Καλαμαριάς 61-15 (ημ. 35-10). Προμίνι…Ποσ. Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 56-34 (ημ. 50-20) και Ηρακλής-ΧΑΝΘ 39-36 (ημ. 16-19).

 

Έτσι αύριο στα ΜΙΝΙ θα παίξουν στο μικρό τελικό Απόλλων Καλαμαριάς-Ποσ. Καλαμαριάς και στον τελικό ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ, ενώ στην κατηγορία Προμίσι θα παίξουν ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ στο μικρό τελικό και Ποσ. Καλαμαριάς-Ηρακλής στον μεγάλο τελικό.

ΕΚΑΣΘ: Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων

 

 

Με τα παιχνίδια της προκριματικής φάσης των παίδων να έχουν την… τιμητική τους συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Γ1 κατ. ΑΝΔΡΩΝ

20:00 ΚΟΝΤΑΞ/ΛΕΙΟ Δ.Α.Σ.Ω. ~ ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑΔΗΣ, ΤΟΚΜΑΚΙΔΗΣ

Γραμματεία:  Ανανιάδης, Μισιρλόγλου, Ζαφειριάδου

20:00 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ ~ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔ ΣΑΚΑΛΗΣ, ΚΑΡΜΠΑ

Γραμματεία:  Τουκμενίδου, Σταματογιάννης, Κωτσόβολος

21:45 ΠΕΥΚΩΝ ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤ/ΤΩΝ  ΑΣ ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ

Γραμματεία:  Χαλκίδης, Μαρβάκη Ι., Μαρβάκης

20:00 ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡ. ~ ΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΜΠΑΊΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡ.

Γραμματεία:  Προεστού, Παληογιάννη, Κούλλιας

 

Γ2 κατ. ΑΝΔΡΩΝ

19:00 ΣΟΧΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ~ ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ, ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ

Γραμματεία:  Αντώγλου, Σαράφης, Τσιουμλέκης

19:00 ΑΜΠΕΛ/ΠΩΝ Π.Ο.Ξ. ~ ΣΑΡΙΣΑ ΜΑΚΕΔ. ΔΑΜΙΓΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Κ.

Γραμματεία:  Τζήκα, Φωστηρίδου, Αστερνός

21:00 ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ ΑΟ ΠΑΣΤΕΡ ~ ΕΔ ΛΑΧΑΝΑ ΤΣΟΚΟΛΗΣ, ΕΚΛΕΚΤΟΣ

Γραμματεία:  Θεοδώρου, Κούρφαλη, Αλεβιζάτος

19:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠ. ~ ΑΡΙΩΝ ΜΕΝΕΜ. ΓΑΖΕΤΑΣ Α., ΓΑΖΕΤΑΣ ΟΡ.

Γραμματεία:  Σαλβερίδης, Στεφανίδου, Ηλιάσκος

15:30 ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ Α.ΠΟ. ~ ΑΚ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΕΛΕΒΟΣ, ΚΟΥΦΟΥΔΗΣ

Γραμματεία:  Αντώγλου, Σαραφοπούλου, Ουσταμπασίδου

19:30 ΦΟΙΝΙΚΑ ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛ. ~ ΑΘΛΗΤ.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΣΙΡΤΣΙΜΑΛΗΣ, ΔΙΒΟΛΗ

Γραμματεία:  Κοέν, Ντάγκας, Παπαδόπουλος Μ.

19:30 ΜΙΚΡΑΣ Α΄ ΑΛΙΓΑΤΟΡΕΣ ΚΑΛ. ~ ΑΜΣ ΒΙΚΤΩΡ ΣΤΟΥΜΠΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΚΟΠΟΥΛΟΣ

Γραμματεία:  Μούστος, Κεχαγιά Θ., Παπαγεωργίου

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ

15:00 Π.Α.Ο.Κ. ΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ~ ΑΚΕΤΣ ΧΙΩΤΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ

Γραμματεία:  Κούκουλα, Βουδούρης

15:30 Χ.Α.Ν.Θ. Χ.Α.Ν.Θ. ~ ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ ΠΡΑΤΤΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ

Γραμματεία:  Γούτη, Μαρβάκη Σ.

15:00 ΜΑΝΤ/ΛΙΔΗ ΜΑΣ ΜΑΝΤ/ΛΙΔΗΣ ~ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔ. ΡΑΓΙΑΣ, ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ

Γραμματεία:  Βιοπούλου, Τασιώνα

12:00 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ. ~ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΩΤΙΔΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

13:30 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ ~ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. ΚΩΤΙΔΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

Γραμματεία:  Κουκουβίνου, Τσιρακίδου

14:00 Α.Α.Μ.Θ. ΑΣ ΑΡΗΣ ~ ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΚΟΊΜΤΖΟΓΛΟΥ, ΚΑΡΜΠΑ

Γραμματεία:  Δρακοπούλου, Κωστοπούλου

16:00 ΘΕΡΜΗΣ ΑΠΌ ΘΕΡΜΑΊΚΟΣ ~ Μ.Ε.Ν.Τ. ΓΡΑΙΚΟΣ, ΛΟΛΙ

Γραμματεία:  Μανιός, Κωνσταντικάκη

15:00 ΜΙΚΡΑΣ Β΄ ΒΕΡΓΙΝΑ ~ ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜ. ΣΤΟΥΜΠΟΣ, ΜΕΝΕΞΕΣ

16:30 ΜΙΚΡΑΣ Β΄ ΑΠΣ Ν.ΒΟΤΣΗΣ ~ ΜΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΣΤΟΥΜΠΟΣ, ΜΕΝΕΞΕΣ

Γραμματεία:  Τερζίδης, Βασιλείου

18:00 ΜΙΚΡΑΣ Β΄ ΤΑ ΚΑΜΙΝΙΚΙΑ ~ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Γραμματεία:  Χ#ιωάννου, Κάτσης

19:30 ΜΙΚΡΑΣ Β΄ ΑΚΘ ΑΣΤΕΡΙΑ ~ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔ. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Γραμματεία:  Κάτσης, Βουλώνη

12:00 ΑΓ.ΑΘ/ΣΙΟΥ ΑΟΚ ΑΓ.ΑΘ/ΣΙΟΣ ~ ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ ΚΑΤΟΥΔΗΣ

Γραμματεία:  Ποντίκη Α., Μίγγας

19:00 ΙΩΝΙΑΣ ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ~ ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔ. ΖΑΝΕΒ

Γραμματεία:  Πισκιούλης, Χατζέλης

18:00 ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ~ ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ ΜΠΙΚΗΣ

Γραμματεία:  Ρούζιος Π., Ποντίκη Μ.

18:00 ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Μ.ΑΛΕΞΛ/ΔΡΟΣ ΕΧ. ~ ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ

Γραμματεία:  Αλεξανδρόπουλος, Βαρυτιμίδης

14:30 I.C.B.S. I.C.B.S. 2009 ~ ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥ. ΤΟΚΜΑΚΙΔΗΣ

Γραμματεία:  Μπεκιάρης, Τσιουμλέκης

16:00 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ~ ΑΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΑΡΔΑΝΗΣ

Γραμματεία:  Στεφανίδου, Χρηστίδης

15:30 ΠΟΛΙΧΝΗΣ ΑΝΑΓ/ΣΗ ΦΛΟΓΑΣ ~ ΑΜΠΕΛ/ΠΟΙ ΜΕΝ. ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ

Γραμματεία:  Νέδας, Γκαρτζονίκας

18:00 Β.Α.Ο. Β.Α.Ο. ~ Κ.Α.Ο.Σ. ΓΚΕΚΑΣ

Γραμματεία:  Μιχαηλίδου Γ., Καλπακίδου

14:15 ΠΕΥΚΩΝ ΑΚΑΔ.ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ~ ΑΣ ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ Ι., ΠΕΤΣΑΝΙΔΗΣ

Γραμματεία:  Σακαλής, Παπαδόπουλος Κ.

14:30 ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ~ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚ ΚΑΜΗΛΑΡΗΣ, ΜΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

Γραμματεία:  Μισιρλόγλου, Κόντος

16:00 ΑΣΠΡΟΒ/ΛΤΑΣ ΑΕ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ~ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΖΑΧΟΣ, ΤΟΜΑΣ

Γραμματεία:  Ντούλια, Ντεράκη

18:00 ΣΤΑΥΡΟΥ ΕΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ~ ΕΚΠ.ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ ΖΑΧΟΣ, ΤΟΜΑΣ

Γραμματεία:  Ντεράκη, Ντούλια

18:30 ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ ΑΜΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ~ ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡ. ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ Δ., ΜΗΤΣΙΚΟΥΔΗΣ

Γραμματεία:  Διμπιτούζης, Καλογιαννίδης

21:30 ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ ΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ~ ΑΣ ΑΣΒΕΣΤ/ΡΙΟΥ ΜΑΥΡΟΝΑΝΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ

Γραμματεία:  Παραδείση, Μπέλλου

19:00 ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ~ ΑΟΕΚ HOOP ΤΣΟΚΟΛΗΣ, ΕΚΛΕΚΤΟΣ

Γραμματεία:  Κούρφαλη, Αλεβιζάτος

15:00 ΠΑΝΟΡ/ΤΟΣ ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ~ AE ΠΥΛΑΙΑΣ ΛΕΥΘΕΡΗΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ

Γραμματεία:  Λεονταρά, Τσακίρης

14:00 ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ ΑΜΣ ΒΙΚΤΩΡ ~ ΑΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΜΑΝΙΟΣ, ΣΤΡΑΤΟΓΛΟΥ

Γραμματεία:  Γιαννοπούλου, Κατατριώτου

15:30 ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ ~ ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΜΑΝΙΟΣ, ΣΤΡΑΤΟΓΛΟΥ

Γραμματεία:  Κιλαζίδου, Λιούτσιας

15:30 ΠΕΡΑΙΑΣ ΖΕΦΥΡΟΣ ’02 ~ ΚΟΘ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΟΓΑΣ Δ., ΜΠΟΓΑΣ Σ.

Γραμματεία:  Βουζούκου, Ράμπαντι

20:00 ΕΠΑΝΟΜΗΣ ΑΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ~ ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚ. ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ

Γραμματεία:  Μωραίτου, Αρβανιτίδης

15:30 ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΚΑΣ Ν.ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ~ ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ. ΤΖΙΟΒΑΝΑΚΗΣ

Γραμματεία:  Δήμου, Αρμάου

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ

21:30 ΕΠΑΝΟΜΗΣ ΑΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ~ ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ. ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ

Γραμματεία:  Μωραίτου, Αρβανιτίδης

 

Συλλυπητήρια από Παλαίμαχους και ΕΚΑΣΘ για Πεταλίδη

Συλλυπητήριες ανακοινώσεις για το θάνατο του Ανέστη Πεταλίδη εξέδωσαν ο Σύλλογος Παλαιμάχων Αθλητών Καλαθοσφαίρισης Ελλάδας και η ΕΚΑΣΘ.

 

«Ο Σύλλογος Παλαιμάχων Αθλητών Καλαθοσφαίρισης Ελλάδας εκφράζει την θλίψη του για τον χαμό του Ανέστη Πεταλίδη και τα συλληπητήρια του στην οικογένεια του. Ο ΣΠΑΚΕ θα εκπροσωπηθεί στην κηδεία από το μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου Αστέριο Γούσιο, ενώ θα αποστείλει στεφάνι», αναφέρει η ανακοίνωση των Παλαιμάχων.

 

Η ανακοίνωση της ΕΚΑΣΘ αναφέρει: «Μια από τις πιο σημαντικές προσωπικότητες για το ελληνικό μπάσκετ ο Ανέστης Πεταλίδης, έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 83 ετών. Είχε συνδέσει το όνομά του με την ομάδα  του Αρη Θεσσαλονίκης, αφού υπήρξε καλαθοσφαιριστής, προπονητής και παράγοντας. Με την είδηση του θανάτου του, το Δ.Σ. της ΕΚΑΣΘ συνεδρίασε έκτακτα και αποφάσισε:

 

-Να εκφράσει ειλικρινή συλλυπητήρια στην οικογένειά του, -Να παρευρεθεί αντιπροσωπεία στην κηδεία του, -Να καταθέσει –αντί στεφάνου- ποσό σε κοινωφελές  Ίδρυμα. -Να ανακοινωθεί το παρόν στον Τύπο».

Scroll to Top