2ος Όμιλος Βορρά: Ευκαρπία και Ανατόλια κλέβουν την παράσταση!
Το Ανατόλια του Δημήτρη Τσούρμα συνεχίζει την αήττητη πορεία του στον 2ο Όμιλο της Γ΄Εθνικής, όμως έχοντας έναν αγώνα λιγότερο, είναι πίσω στη βαθμολογία απ’ την εκπληκτική Ευκαρπία που κέρδισε και τον Μαντουλίδη και προηγείται με 8 νίκες και μια ήττα σε εννιά αγώνες. Αναλυτικά οι αγώνες:
– Ανατόλια-Κομοτηνή 79-65
Διαιτητές: Παριανόπουλος, Ζάχαρης. Δεκάλεπτα: 24-14, 41-29, 57-49, 79-65.
Ανατόλια (Τσούρμας): Παυλέας 13 (2), Θώμος, Τζουβάρας 17 (2), Τριανταφυλλίδης 10 (1), Παναγιωτίδης 9(1), Μουτσιαράς 13 (1), Βεργίνης 4, Χαντζίδης 13.
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος 3 (1), Διαμαντίδης 7 (2), Μασλαρινός 5 (1), Λεχούδης 10, Ντίνας 5, Μπεκρής 11 (2), Μακρής, Βελή 18, Χαλίλ 6.
– ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΖΕΦΥΡΟΣ 50-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13 20-32 36-44 50-65. Διαιτητές : Τζιβελεκίδου – Κατσιάνης
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Λουλουδιάδης 3 ,Χριστοδούλου 20, Μποβασιανός 2, Καλτσίδης 2, Κωνσταντινίδης, Γρηγορίου 2 ,Πηλακούτας 13 (1) ,Νικάκης 8.
ΖΕΦΥΡΟΣ ΄02 (Πολυμένης): Παπούδος, Μυλωνάς 2,Αλεξανδρίδης 7, Κλουντζός 11 (2) ,Σουλάκης ,Στυλιανού 4, Χαβιαρόπουλος 2, Σταφυλάς 18 ,Βαλαβανίδης 12 (2), Μπαϊράμη, Καραϊσκος 1, Καναράς 6 (1)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 97-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-15, 50-27, 73-48, 97-74. Διαιτητές: Εκιζόγλου-Ντόγκας
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Αγγέλης): Γουνιώτης 13, Κουρκουνάσιος 6 (2), Παναγιώτου 14 (3), Παπαβασιλείου 9 (2), Ζεϊμπέκης 9 (3), Γιαχανατζής 10 (2), Μαύρος 2, Ι. Φλιάτης 5, Σαρρής 15 (1), Μπάρκος 4, Πεχλιβάνος, Γ. Φλιάτης 12 .
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ(Δαγκάκης) : Χονδρόπουλος 25 (7), Ξένος 2, Τελούδης 18 (2), Μπαταλίδης 7, Παπαλαμπίδης 4, Γεροντίτης 14. Δουδούλης 4, Δεληδήμος, Αγγελονίτης, Σανδραμάνης, Δελσανίδης
ΕΥΚΑΡΠΙΑ- ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 82-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 39-29, 60-47, 82-66. Διαιτητές: Σιταρίδης-Γαζέτας
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αντωνιάδης): Κουπαράνης 8 (2), Παπαευαγγέλου 12, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Κοϊμτζόγλου 3 (1 τρ., 11 ασ.), Αρνίδης 16 (3), Μπάκος 13 (1), Λεοντής, Καρούζος 17, Κολώτσιος, Μανδάνης, Παρασκευόπουλος, Ζησόπουλος 6 (2) Αραμπατζής.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Δημητρίου): Ανδρεάδης 3, Θωμαϊδης, Τσεσμετζής 7 (1), Ρεφατλάρι, Κουζέλογλου 14 (1), Γαϊτανίδης, Γράβας 20(1), Θεοδωρίδης Αλεξ., Παπαθανασίου 17 (1), Γιαννάκης 5 (1), Γεωργίου
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 110-41
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-11, 62-19, 89-30, 110-41. Διαιτητές: Μανιός-Γκέκας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Γρηγοριάδης): Παπαδόπουλος 25 (1), Μανιώτης 10 (2), Στυλίδης 23 (2), Γρηγοριάδης 12 (2), Μελισσαρίδης Στ.11 (3), Χατζηνικολάου, Τοσουνίδης 8, Θεολογίδης 2, Γουδούτσης 6, Πεδίκης 2, Σουτζόπουλος 11.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Εφραιμίδης): Τσούλης, Χαρίστος Στ.4, Χαρίστος Κων 5 (1), Λαλιώτης 3 (1), Στοϊκος 6, Χρυσόμαλλος, Καμβάκης 2, Τρεμόπουλος 4, Κατσαβαβάκης 5 (1), Απεσλίδης 10, Ταμβάκης , Χρυσόμαλος 2
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΜΕΝΤ 79-56
ΔΕΚΑΚΛΕΠΤΑ: 15-5, 36-23, 59-39, 79-56. Διαιτητές: Λαμπρίδης-Μπακάλης
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 16 (1), Οικονόμου 3, Γρούδος 8, Σταμπουλής 6, Στεφανίδης 8, Κουτσογιάννης 7, Λιβισιανός 8, Τατάρης 12, Πετς 6, Κουμπάνης, Καλαματιανός 2, Παλάκης 3 (1).
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Τζινόπουλος 11, Ελευθεριάδης 19, Γεωργιάδης 5, Μαλούνας 13, Δέτσικας 2, Ρίζος 2, Λεμονίδης 4.
ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ
Τα αποτελέσματα
9η αγωνιστική
Μακεδονικός – Ζέφυρος50-65
Ευκαρπία – Μαντουλίδης 82-66
Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Αρναίας110-41
Ιωνικός Ιωνίας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 97-74
Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ 76-53
Ανατόλια – Κομοτηνή 79-65
ρεπό η Αγία Βαρβάρα
Βαθμολογία
1.Ευκαρπία9 8-1 17
2.Ανατόλια8 8-0 16
3.Μαντουλίδης 8 6-2 14
4.Κομοτηνή8 6-2 14
5.Ασπίς Ξάνθης 8 6-2 14
6.Ιωνικός Ιωνίας8 5-3 13
7.Ζέφυρος 8 5-3 13
8.Μακεδονικός 8 3-5 11
9.Αγ. Βαρβάρα 8 2-6 10
10.Απόλλων Αρναίας 8 2-6 10
11.ΜΕΝΤ 0 0-9 9
12.Εθνικός Αλ. 9 0-9 9
Η επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)
Μαντουλίδης-Μακεδονικός
Απόλλων Αρναίας-Ευκαρπία
Ζέφυρος-Ανατόλια
Κομοτηνή-Ιωνικός Ιωνίας
Εθνικός Αλ.-Ασπίς Ξάνθης
ΜΕΝΤ-Αγ. Βαρβάρα