Καλησπέρα – αρχίζουν οι αγώνες των εθνικών κατηγοριών και μαζί θα τους “παρακολουθήσουμε”.
Κάντε συχνά refresh. Α1
(ΕΤ-1) Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 50-36 (25′), 62-42, 70-53, 72-55, 82-68 ΤΕΛΙΚΟ
18.00 Ηλυσιακός-Ικαρος Καλ. 2-2, 2-7, 4-12, 7-14, 9-20, 16-28, 25-35, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 30-39, 37-44, 41-48, 44-48, 47-50, 49-61
19.00 (ΕΤ-3) Αρης-Περιστέρι 8-2, 9-6, 18-8, 22-11, 33-22
17.00 Κολοσσός – Καβάλα 15-27, 27-34, 31-34, 32-34, 37-38, 37-42 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 43-42, 45-47, 47-51, 52-51 με τρίποντο Κουμπούρα, 59-58 τρίποντο Μίτροβιτς, 60-59, 62-68, 62-70, 64-70, 69-81, 72-86 ΤΕΛΙΚΟ, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ!
A2
Παγκράτι-Κηφισιά 29-29 (18′), 31-31 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 39-34, 44-45, 50-49, 63-57, 71-71 ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 85-80 στο 44΄, 89-80 ΤΕΛΙΚΟ, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Tρίκαλα-Ικαροι Σερρών 35-25 (15′), 37-32, 42-37 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 55-49, 60-54, 75-63, 89-78 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Ηράκλειο- Αρκαδικός 18-27, 30-36, 64-67 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Λαύριο-Κόροιβος Αμαλιάδας 21-14, 39-33, 79-86 ΤΕΛΙΚΟ
Φιλαθλητικός-Ερμής Λαγκαδά 16-14 (8′), 30-23, 42-31, 54-36, 59-38, 79-49, 102-67, 107-66 ΤΕΛΙΚΟ
ΚΑΠ-Δόξα Λευκάδας 19-19 (10′), 33-32, 33-35 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 54-49, 65-54, 74-62 ΤΕΛΙΚΟ
ΟΦΗ-Νίκη Βόλου 23-17 (10′), 46-37 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 68-58, 86-74, 93-87 ΤΕΛΙΚΟ
Β’ Εθνική
Ομιλος Βορρά
Αιγάλεω-Ιωνικός Ιωνίας 8-2 (3′) (8-2 στο 3′), 25-15, 39-27 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 48-43, 72-62 ΤΕΛΙΚΟ
Ηρακλής- Στρατώνι 9-3 (3′) (9-3 στο 3′), 12-9 (8′), 15-12 (10΄), ο Ηρακλής άρχισε καλά, αλλά μετά ήταν άστοχος. Λίγος κόσμος στο γήπεδο, πάθος κι απ’ τις δύο ομάδες. Παίζουν Πασσαλίδης και Τοπούζης για τους γηπεδούχους. 20-12 με Σαμαρά ο Ηρακλής, 22-12 με βολές Μπεχλιβάνη, 24-15, 26-17, 26-22 με τρίποντο Κιγμέτογλου, 31-23 με τρίποντο Σαμαρά και κλέψιμο και λέιαπ Καζάκου, ασίστ Μπεχλιβάνη στο Σαμαρά και 33-23 στο 18′, 36-23 καλάθι και φάουλ του Τοπούζη, μπλόκαρε το Στρατώνι, 36-26 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 38-30, 38-32, 38-34 40-34, Πασσαλίδης μετά από πολύ ώρα για τον Ηρακλή, 40-37, τρίποντο Μαυροματίδης 26΄, 42-37, 42-38, 44-40, με τεχνική ποινή και… αντιαθλητικό 2/4 βολές το Στρατώνι, τελος τρίτου δεκαλέπτου, 44-40, 44-42, 46-42 Σταμπουλής, πολύ άστοχος ο Ηρακλής στα τρίποντα, 46-44, 51-46, 54-46 τριποντο Σταμπουλή, 54-49, τρίποντο Κιγμέτογλου, -5.17”, 56-49, 56-50 μια βολη Κιγμέτογλου, 59-50 τρίποντο Σταμπουλή που είναι καθοριστικός για τον Ηρακλή, στο 4ο δεκάλεπτο, -3.42”, 61-50 βολές Μπεχλιβάνη, 64-50 τρίποντο Καζάκου, -2.05”, 65-52, 68-52 τρίποντο Μπεχλιβάνη, 71-54 τρίποντο Καζάκου, 73-56 Πασσαλίδης ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ
17.00 Μεταμόρφωση Β.-ΜΕΝΤ ΝΙΚΗ ΜΕ 9 ΠΟΝΤΟΥΣ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ
17.00 Ανατόλια-Μαρούσι 76-71 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Φίλιππος Βέρ.-Πιερικός Αρχέλαος 16-13 (10′), 22-15 (15′), 37-24 (ημιχρονο), 46-27, 57-35, 64-51 στο 35΄, 74-59 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Αίας Ευόσμου-Μαχητές Δόξα Π. 30-29 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 33-33, 63-53 ΤΕΛΙΚΟ
Ομιλος Νότου
17.00 Κρόνος Αγ. Δημ.-Δούκας
17.00 Εσπερος ΑΟΠΑ-Ενωση Ιλίου
17.00 ΑΕΚ-Χολαργός 35-48, 50-60, 73-73, ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 85-88 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Χαλκίδα-Ψυχικό
Αμύντας-Αετός 7-9 (4′) (7-9 στο 4′), 25-32, 50-49, 87-70 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Νήαρ Ηστ-Πέραμα
Γ’ Εθνική
2ος Ομιλος Βορρά
18.00 Ν.Μαρμαρά-Ορφέας Ν. Σκοπού
18.00 Αναγέννηση Φλόγα-ΧΑΝΘ
18.00 Αγ. Βαρβάρα-Μαντουλίδης
18.00 Ευρώπη Πευκ-Κομοτηνή
18.00 Ελευθερούπολη-Μακαμπή
18.00 Μακεδονικός-Τιτάνες Δράμας