A2

LivePlus: Και σήμερα όλοι οι αγώνες!

Το BasketPlus.Gr θα επιδιώξει και σήμερα να σας μεταφέρει τα αποτελέσματα και την εξέλιξη των αγώνων από όλα τα γήπεδα της Α1 Ανδρών, της Α1 Γυναικών, της Β’ Εθνικής, της Γ’ Εθνικής και της Α2 Γυναικών. Κάντε συχνά refresh στη σελίδα ή πατήστε F5.

 

Α1 Ανδρών

13.00 Ικαρος-Κολοσσός (ΕΤ1) 5-5, 15-19 (10′), 17-21, 23-25, 33-27, 33-30, 36-30 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 40-30, 42-31, 46-31, 49-35, 52-38, 69-55, 74-57, 86-66

 
17.00 ΚΑΟΔ-Καβάλα 67-69, 69-73, 72-73 ΤΕΛΙΚΟ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ “ΖΩΝΤΑΝΗ”
17.00 Περιστέρι-Παναθηναϊκός 34-72, 41-76 τελικο

 

Α1 Γυναικών

Αρης – Aθηναϊκός 19-28 στο 15′ (4-12 στο 6′, 13-21 στο  10′), 19-30, 39-51, 51-71 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 18-42 στο ημίχρονο(2-6 στο 2′, 2-13 στο 4′, 6-15 στο 7′, 8-23 στο 9′,10-23 στο 10′, 10-29 στο 13′, 14-34 στο 15′ ), 20-45, 30-62, 36-73, 43-81 ΤΕΛΙΚΟ 

 

Β’ Εθνική
Νότος

 
17.00 Αετός-Κρόνος Αγ. Δημ. 31-22, 40-24, 66-53 ΤΕΛΙΚΟ
17:00 Ψυχικό-Έσπερος ΑΟΠΑ 43-32, 87-67, ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Χολαργός – Ενωση Ιλίου
17.00 Πέραμα – ΑΕΚ 20-23, 25-27, 49-69 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Πανερυθραϊκός-Χαλκίδα 19-17, 57-55 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Νήαρ Ηστ-Αμύντας 38-38, 46-41, 76-70 ΤΕΛΙΚΟ

 

Βορράς
17:00 Στρατώνι – Μεταμόρφωση Β. 23-16 (3 τρίπ. ο Κοκολιός), 48-40 (ημιχρονο), 71-54 (30′), 83-60 (36′), 88-66 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΩΝΙ

17:00 Ιωνικός Ιωνίας – Ανατόλια 64-70 τελικο

17:00 Πιερικός Αρχέλαος – Μαρούσι 9-9, 21-28, 36-41, 50-57, 63-74, 68-82 ΤΕΛΙΚΟ

17:00 Μαχητές Δόξας Π. – Φίλιππος Βέροιας 23-13, 34-25 (-2.20”), 43-36 (25′), 57-46(-7.30”), 64-54 ΤΕΛΙΚΟ, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΧΗΤΕΣ!

17:00 Αίαντας Ευόσμου – Ηρακλής 6-10, 7-10, 7-15 (5 ο Μπεχλιβάνης, 6 ο Τοπούζης), 7-21, 9-25 (8 Τοπούζης, 6 Καζάκος – Γυμνόπουλος 4), 15-27 (10′), 15-30, 15-32, 17-32, 19-35, 25-35, 27-37, 30-38, 35-39 (4 φάουλ ο Μπεχλιβάνης) (ημίχρονο, Ηλιάδης 7 – Τοπούζης 13), 38-39, 38-41, 40-41 (Ηλιάδης), 40-43 (Μασλαρινός), 43-43, 49-49 (τεχνική ποινή και 5ο φάουλ για τον Ηλιάδη!), 49-51 (-1′.53”), 49-53, 51-53, 51-56 (3ποντο Σαμαράς!), 51-56 (30′, άστοχο 3π Μπεχλιβάνη με τη λήξη), 51-60 (Σαμαράς), 51-64 (Τοπούζης),  53-64 (-5′.49”), 55-64, 58-67 (-4′.39”), 61-67, 62-67, 62-69 (Μπεχλιβάνης), 63-69 (-1.12” ο Σταύρου χάνει κάρφωμα στον αιφνιδιασμό!), 63-72 (τρίποντο Ηρακλή), 66-72, 67-72 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ

19:00 Ιωνικός Ν.Φ. – Αιγάλεω

 

1ος όμιλος Νότου Γ’ Εθνική

 
15:30 Κεραυνός Αιγίου – Ζάκυνθος 71-90 ΤΕΛΙΚΟ
17:00 Καλαμάτα 1980 – Αγρίνιο
17:00 Πόλις Καλλιθέας – Κρανίδι 51-39, 71-51,
17:00 Χαλάνδρι – Ολυμπιονίκης 77-59
17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Γαλάτσι 29-28, 30-29, 50-41

2ος όμιλος Νότου Γ’ Εθνική

 
12:00 Κορωπί – Ιεράπετρα 88-38 τελικο
17:00 Παπάγος – Πεντέλη 45-31, 62-45, 69-52, 80-65 ΤΕΛΙΚΟ
17:00 Μίλωνας – Εργοτέλης 29-31, 31-33, 51-65, ΤΕΛΙΚΟ
17:00 Λιβαδειά – Πολυκράτης 23-19, 44-29, 49-44, 55-49, 64-52 ΤΕΛΙΚΟ
17:00 Παναγίτσα Χαλκίδας – Ιωνικός Νικαίας 19-4, 29-6, 44-92 ΤΕΛΙΚΟ

 

Α2 Γυναικών
Ομιλος Νότου

 
12.00 Ν.Κηφισιάς-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 54-50 ΤΕΛΙΚΟ
Ιπποκράτης-ΚΑΟ Μελισσίων 15-13 στο 10′, 69-46 τελικο
12.00 Φάρος-Σπόρτιγκ 65-77 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Πρωτέας Βούλας-Άμιλλα 2000 94-57 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Αγ. Παρασκευή-ΕΑ Παραλίας 62-53 ΤΕΛΙΚΟ

 

Ομιλος Βορρά

Α’ Υποόμιλος
12.00 Αναγέννηση ΝΡ-Ολύμπια Λάρισας 38-26 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 70-44 ΤΕΛΙΚΟ
14.00 Λασσάνης – Νίκη Λευκάδας 42-54 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πτ. 61-32 ΤΕΛΙΚΟ

 

Β’ Υποόμιλος
12.00 Σέρρες-Ηρακλής 55-45   ΤΕΛΙΚΟ
12.30 Πυλαία-Τιτάνες Δράμας 43-68 ΤΕΛΙΚΟ
17:00 Παναθλητικός – Κομοτηνή

 

1ος όμιλος Βορρά Γ’ Εθνική
18.00 Αετός Κιλκίς-Φοίνικας Λάρισας
18.00 Βυζαντινός-Αργοναύτης 
18.00 Ηρακλής Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών . 
18.00 Τιτάνες Παλαμά – ΑΓΣ Ιωαννίνων 
18.00 Αστέρας Λάρισας –  Άργος Ορεστικό 
18.00 ΦΟ Αριδαίας-Διόσκουροι Κοζάνης

 

2ος όμιλος Βορρά Γ’ Εθνική
18:00 Μακαμπή – Νέος Μαρμαράς 
18:00 ΓΑΣ Κομοτηνή – Αναγέννηση/Φλόγα
18:00 Μαντουλίδης – ΧΑΝΘ
18:00 Απόλλωνας Καλαμαριάς – Πευκοχώρι
18:00 Μακεδονικός – Ελευθερούπολη
19:00 Τιτάνες Δράμας – Αγ. Βαρβάρα

LivePlus: Και σήμερα όλοι οι αγώνες!

Για ακόμη μία αγωνιστική το LivePlus θα είναι στην… τσίτα για να σας ενημερώνει για ό,τι μπασκετικό υπάρχει σήμερα! Έχουμε πλούσιο πρόγραμμα, κυρίως το ντέρμπι Άρης – ΠΑΟΚ, όπου θα υπάρχει ξεχωριστή ανάρτηση, ενώ στην έτερη θα μπορείτε να ενημερώνεστε για τον άλλο αγώνα της Α1, στα Ιλίσια, για το τι θα γίνεται στα γήπεδα της Α2, και σε όλα τα άλλα ματς των 

 

Α1 Ανδρών

Σάββατο 24/11/2012

ΔΓ Ιλισίων (17:00) Ηλυσιακός-Πανιώνιος: 4-0, 16-16, 21-23, 35-34, 40-35 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 45-38, 54-44, 69-75 ΤΕΛΙΚΟ

 

Αλεξάνδρειο (19:00) Άρης-ΠΑΟΚ: 2-4, 13-13, 19-18, 28-34

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

 

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Νίκη Βόλου Οριστική αναβολή ο αγώνας, λόγω κατάληψης από υπάλληλους του Δήμου Αθηναίων!

 

Κατσιμήδειο 17.00 Αίολος Τρ.-Δόξα Λευκάδας 27-5, 66-62 ΤΕΛΙΚΟ

 

ΔΑΚ Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Ερμής Λαγκαδά 6-12, 9-17, 27-27 (17′), 39-37, 51-43, 58-48, 68-52, 93-81 ΤΕΛΙΚΟ

 

Ν.Κηφισιάς 17.00 Ν.Κηφισιά-Κόροιβος 21-24, 30-24, 38-36 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 50-51, 73-70 ΤΕΛΙΚΟ

 

Λίντο 16.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΚΑΠ 22-25 (14′), 33-39 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 35-49, 51-61, 61-67, 65-77, 74-89

 

Λαυρίου 17.00 Λαύριο-ΣΕΦΑ Αρκαδικός 8-9, 22-15, 40-39, 53-57, 82-81 ΤΕΛΙΚΟ

 

Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-ΟΦΗ 11-8,20-14, 30-22, 40-27 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 54-43, 88-60 ΤΕΛΙΚΟ

 

 

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

Αγ.Δημητρίου (νέο) 16.00 Κρόνος Αγ.Δημ.-Άρης Θ. 53-60

 

Εργάνης 20.00 Αθηναϊκός-Ελληνικό 

 

3ο ΚΓ Ά.Λιοσίων 16.00 ΔΑΣΑΛ-Αστέρας Εξ. 49-56 ΤΕΛΙΚΟ

 

Εσπέρου Κ. 20.00 Ίκαρος Κ.-Πανιώνιος

LivePlus: Και σήμερα όλοι οι αγώνες!

Πλούσια αγωνιστική δράση σήμερα σε όλες τις κατηγορίεςς και το BasketPlus.Gr θα προσπαθήσει να σας κρατά ενήμερους για τις εξελίξεις σε όλους τους αγώνες! Στο πρόγραμμα υπάρχουν πολλοί αγώνες, για όλες τις κατηγορίες, οπότε μείνετε… online. Κάντε συχνά refresh στη σελίδα.

Ξεκίνημα απ’ το Ιβανώφειο και απ’ τον αγώνα Ηρακλή – Αιγάλεω, δείτε παράλληλα τι γίνεται και στους άλλους αγώνες που αρχίζουν νωρίς, Άρης-Εύνικος (14.30)! 

Α1 Ανδρών
(ΕΤ1) 16.00 Πανιώνιος-Ρέθυμνο 10-8, 15-23, 24-32, 33-58, 34-61, 40-63 (30′), 44-70,  46-70, 53-77, 70-86, ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Ικαρος-Περιστέρι 11-11, 14-14, 17-16, 20-23, 22-24, 23-29, 49-53, 52-55, 56-55, 59-55, 61-55, 66-55 ΤΕΛΙΚΟ
(ΕΤ3) 17.00 ΚΑΟΔ-Παναθηναϊκός 7-7, 14-15, 17-19, 21-30, 24-30,  26-32, 45-47, 48-47, (30′), 54-49, 54-54, 56-57, 59-61, 60-63 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17.00. Πανελευσινιακός-Ηλυσιακός 18-15, 22-21, 27-23, 33-25, 38-30, 42-36, 46-38, 78-63, 83-76, 84-76, 89-78, 89-80, 94-84, 96-84 ΤΕΛΙΚΟ

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

 

ΚΑΠ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 44-33, 51-60, 67-87 ΤΕΛΙΚΟ

Α1 Γυναικών
18.00 Ελληνικό-Κρόνος Αγ. Δημ.
Τερψιθέα-Αθηναϊκός 46-59 (τελικό)(0-3 στο 2′, 10-19 στο 10′, 12-22 στο 15′, 18-30 στο 20′, 22-35 στο 24′, 33-41 στο 30′, 38-49 στο 35′)
16.00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 73-33 ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Εξ.-ΠΑΟΚ 47-54 (τελικό) (7-13 στο 6′, 7-23 στο 10′, 9-28 στο 16′, 18-35 στο 20′, 38-45 στο 30′, 44-45 στο 34′, 44-52 στο 39′, 47-52 στο 39′) ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

14.30 Αρης-ΔΑΣΑΛ 

Σιδέρη, Σολωμού, Πλαβούκου, Τσέρου και Ιωαννίδου η αρχική πεντάδα του Εύνικου
Μπεγκένισιτς, Χατζάκου, Κατωπόδη, Μπουσνάκη και Μούλη άρχισαν για τον Αρη

 

2-6, 8-6, 12-8 με Χατζάκου, 16-9, 20-9 (10′), 23-9, 25-13 (15′), 30-13, 34-15 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 36-19, 40-24, 40-29, 51-36 60-43 με τη Μπεγκένισιτς
Τέλος του αγώνα, ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

Δεκάλεπτα: 20-9, 34-15, 42-31, 60-43
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Κατρακάρης
ΑΡΗΣ(Κυριαζής): Μουστακίδου, Πολύχρου 6(1), Γιοβανούδη 3, Χατζάκου 23(5/6β., 6.7δ., 2/9τρ., 2ασ., 6κλ.), Μπουσνάκη, Λιλαζίδου, Κατωπόδη 7(7ρ.), Τσίτσου 2, Τράντα, Μούλη 8(11ρ.), Σταμπουλίδου 2, Μπεγκένισιτς 9.
ΕΥΝΙΚΟΣ(Δεδέ): Βουκελάτου, Τσέρου 2, Σιδέρη 1, Καναβάρου 4, Ιωαννίδου 10,Κιουκλάκη, Πλαβούκου 9, Σολωμού 6, Σαββουλίδου, Φάρου 9.

  Τέλος του αγώνα

Δεκάλεπτα: 20-9, 34-15, 42-31, 60-43
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Κατρακάρης
ΑΡΗΣ(Κυριαζής): Μουστακίδου, Πολύχρου 6(1), Γιοβανούδη 3, Χατζάκου 23(5/6β., 6.7δ., 2/9τρ., 2ασ., 6κλ.), Μπουσνάκη, Λιλαζίδου, Κατωπόδη 7(7ρ.), Τσίτσου 2, Τράντα, Μούλη 8(11ρ.), Σταμπουλίδου 2, Μπεγκένισιτς 9.
ΕΥΝΙΚΟΣ(Δεδέ): Βουκελάτου, Τσέρου 2, Σιδέρη 1, Καναβάρου 4, Ιωαννίδου 10,Κιουκλάκη, Πλαβούκου 9, Σολωμού 6, Σαββουλίδου, Φάρου 9.

Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2012/11/1430.html#ixzz2CaK2wKQ5 60-43 με τη Μπεγκένισιτς
Τέλος του αγώνα

Δεκάλεπτα: 20-9, 34-15, 42-31, 60-43
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Κατρακάρης
ΑΡΗΣ(Κυριαζής): Μουστακίδου, Πολύχρου 6(1), Γιοβανούδη 3, Χατζάκου 23(5/6β., 6.7δ., 2/9τρ., 2ασ., 6κλ.), Μπουσνάκη, Λιλαζίδου, Κατωπόδη 7(7ρ.), Τσίτσου 2, Τράντα, Μούλη 8(11ρ.), Σταμπουλίδου 2, Μπεγκένισιτς 9.
ΕΥΝΙΚΟΣ(Δεδέ): Βουκελάτου, Τσέρου 2, Σιδέρη 1, Καναβάρου 4, Ιωαννίδου 10,Κιουκλάκη, Πλαβούκου 9, Σολωμού 6, Σαββουλίδου, Φάρου 9.

Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2012/11/1430.html#ixzz2CaK2wKQ5
Α2 Ανδρών
17.30 ΚΑΠ-Φιλαθλητικός

 Β’ Εθνική

Νότος
17.00 Πανερυθραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12-13, 82-50, ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Πέραμα-Εσπερος ΑΟΠΑ 83-91 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Αετός-Ενωση Ιλίου 6-10, 22-25, 68-58 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Ψυχικό-Δούκας 9-12, 27-30, 86-55, 103-68 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Νήαρ Ηστ-ΑΕΚ 4-12, 51-66, 57-70 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Αμύντας-Χαλκίδα 77-66

Βορράς
17.00 Ιωνικός ΝΦ-Μεταμόρφωση Β. 2-8, 22-22,  77-69, 80-69
17.00 Μαχητές Δόξα Π.- Ανατόλια 20-19, 29-26,  60-59, 69-63, 74-71 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ
14.00 ΣΑ Στρατωνίου-Μαρούσι 21-21 10′, 30-37 στο 17′, 31-41 με 6 τρίποντα το Μαρούσι, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 38-53, 54-55, 72-64, 82-78 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
17.00 Ιωνικός Ιων.-ΜΕΝΤ 77-78 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Αίας Ευόσμου-Φίλιππος Βέρ. 56-58 37′ (μπροστά ο Φίλιππος σε όλο το ματς, το είχε φτάσει και στους 12), 73-78 τελικο, ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ

14.00 Ηρακλής-Αιγάλεω

2-0, 4-0 με Καζάκο και Τοπούζη, 4-4, 8-6 με 6 πόντους του Τοπούζη, Παρών κι ο Βαγγέλης Αλεξανδρής στο γήπεδο, ενώ ο Λευτέρης Κακιούσης θα είναι τεχνικός διευθυντής στο Γυναικείο Τμήμα!, 10-6, 13-8, 16-8 με δύο τρίποντα του Δαμαλή, 16-11 με τρίποντο του Μουμπάρακ (8′), 18-11 πάλι με Δαμαλή, 20-12 με Δαμαλή, που έχει 10 σερί πόντους, 20-12 (ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ)

 

22-12 πάλι ο Δαμαλής, 22-14 (11′), 22-16 μειώνει το Αιγάλω με Καράβολα, 22-18 με Μίχαλο μετά από άστοχο τρίποντο του Σταμπουλή, 25-18 τρίποντο Μπεχλιβάνη, 27-18 Δαμαλής αιφνιδιασμός (14′), 30-18 βολές Τοπούζη, κλέψιμο Ζεχερλή και καλάθι Μασλαρινού, 31-18, 32-18 (16′), 34-23, 36-27 (-21”), 39-27 ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, με καλάθι και φάουλ του Σταμπουλή στα 9”

 

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΔΑΜΑΛΗΣ 14 ΠΟΝΤΟΙ ΜΕ ΔΥΟ ΤΡΙΠΟΝΤΑ – ΚΑΡΑΒΟΛΑΣ 6 ΠΟΝΤΟΙ, 7 ΜΟΥΜΠΑΡΑΚ 

 Έναρξη Δευτέρου Ημιχρόνου: 41-27 με Δαμαλή, 41-31 με τρίποντο του Μουμπάρακ, 43-31 Τοπούζης, 43-35 Μουμπάρακ, λάθη ο Ηρακλής, 45-40 με τρίποντο Καράβολα (25′), 45-42 Πλουμής μειώνει το Αιγάλεω, ακόμη περισσότερο, 46-44, 49-44 τρίποντο Μασλαρινού, 49-47 καλάθι και φάουλ του Καράβολα, 51-47 Δαμαλής, 51-49 Μουμπάρακ  (24”), 54-49 τρίποντο Σικαλίδη με τη λήξη της περιόδου (30′)

4η Περίοδος, 54-51 Καράβολας, 54-52 1/3 βολές Μίχαλος, 56-52, Τοπούζης, 58-52 δυο βολές Σταμπουλής, 32′, 58-55 τρίποντο Μουμπάρακ, 58-56 μια βολή Καράβολας, 60-56 βολές Μπεχλιβάνης, 60-58 Καράβολας, 60-59 μια βολή Πλουμής, άστοχο τρίποντο Μπεχλιβάνης, επιθετικό φάουλ Μίχαλος, 63-59 τρίποντο Μπεχλιβάνης, (37′), άστοχο τρίποντο Δαμαλή, άστοχο τρίποντο Καράβολα, 65-59 δυο βολές Τοπούζης,  65-62 τρίποντο Μίχαλος, 38′, άστοχο τρίποντο Μασλαρινού, 65-64 βολές Μίχαλος, λάθος Μπεχλιβάνη, λάθος Μίχαλου στον αιφνιδιασμό!, -1’16”, 67-64 βολές Μπεχλιβάνη, -1.06”, βήματα Καράβολας, καλάθι και φάουλ Μπεχλιβάνη με ατομική ενέργεια, 69-64 -41”, 70-64 μέσα και η βολή, 1/2 βολές Καζάκος, 71-64 -22”, αντιαθλητικό υπέρ Δαμαλή, απ’ τον Σκουζή, 73-64 -15”, ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ

 

Δαμαλής 20 (2), Μπεχλίβανης 15, Τοπούζης 19 – Μουμπάρακ 17

 

Γ’ Εθνική

1ος  Ομιλος Νότου
17.00 Καλαμάτα 1980-Γαλάτσι 61-66 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Κεραυνός Αιγ.-Ολυμπιονίκης
17.00 Ποσειδών Λ-Αγρίνιο 63-76 ΤΕΛΙΚΟ
14.30 Εθνικός -ΑΓΕΖ 73-65 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Πόλις Καλλιθέας-Νίκη Αμαρουσίου 75-57 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Χαλάνδρι-ΑΟ Κρανιδίου 71-67

2ος Ομιλος Νότου
17.00 Κορωπί-Ιωνικός Νικαίας 67-59 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Παπάγου-Πολυκράτης 72-58 ΤΕΛΙΚΟ
 Μίλων-Ιεράπετρα 83-34 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Εργοτέλης-Πεντέλη 65-62
12.00 Λιβαδειά-Παπάδος Γέρας 71-70 ΤΕΛΙΚΟ
 

1ος Ομιλος Βορρά
18.00 Αστέρας Λάρ.-Φοίνιξ Λάρ.
18.00 Τιτάνες Παλαμά-Αργοναύτης
18.00 Αετός Κιλκίς-Ηρακλής Κοζ.
18.00 ΒΑΟ-Πρωτέας Γρ.
18.00 Αριδαία-ΑΓΣ Ιωαννίνων
18.00 Διόσκουροι Κοζ.-Αργος Ορεστικό

2ος Ομιλος Βορρά
18.00 Απόλλων Καλ.-ΑΟΚ Ν. Μαρμαρά
19.00 Τιτάνες Δρ. –Αναγέννηση Φλ.
18.00 Μακαμπή-ΧΑΝΘ
18.00 Κομοτηνή-Ορφέας Ν. Σκοπού
18.00 Μακεδονικός-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα
18.00 Ελευθερούπολη-Ευρώπη Πευκ.

 
Α2 Γυναικών

Ομιλος Νότου
14.00 Ν.Κηφισιά-Αμιλλα 2000 48-40 ΤΕΛΙΚΟ
Κώων Ιπποκράτης-ΕΑ Παραλίας 54-49 (37′) (12-12 στο 10΄, 20-19 στο 15′, 31-29 στο 20′, 37-31 στο 23′, 42-47 στο 30′, 54-49 στο 37′), 57-49 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Φάρος-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 59-72 ΤΕΛΙΚΟ
Σπόρτιγκ-ΚΑΟ Μελισσίων 55-52 (ΤΕΛΙΚΟ) (16-19 στο 10′, 20-26 στο 15′, 26-33 στο 20′, 32-40 στο 24′, 35-47 στο 30′, 40-47 στο 32′)
12.00 Πρωτέας Β.-Αγ. Παρασκευή 73-34 ΤΕΛΙΚΟ

Α’ Υποόμιλος Βορρά
12.00 Αναγέννηση ΝΡ-Απόλλων Καλ. 63-45 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Λασσάνης Κοζ.-Απόλλων Πτ. 41-35 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Νίκη Λευκάδας-Ολύμπια Λάρισας 58-48 ΤΕΛΙΚΟ

Β’ Υποόμιλος Βορρά
12.30 Παναθλητικός-Καβάλα 86-49
12.00 ΑΟ Σερρών-Τιτάνες Δρ. 41-51 ΤΕΛΙΚΟ
16.00 Ηρακλής-Κομοτηνή 24-10, 38-25, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 42-29, 44-33, 56-41, 84-54 ΤΕΛΙΚΟ

LivePlus: Και σήμερα όλοι οι αγώνες! Και Στοίχημα!

Αν και το πρόγραμμα των αγώνων είναι περιορισμένο σήμερα, έχοντας μόνο δραστηριότητα στην Α2, εντούτοις το BasketPlus.gr και σήμερα θα σας μεταφέρει το κλίμα και τα αποτελέσματα από όλους τους αγώνες… Παράλληλα θα προσπαθήσουμε να έχουμε και ζωντανή ενημέρωση απ’ τους αγώνες μπάσκετ που περιλαμβάνονται στο Κουπόνι Στοιχήματος του ΟΠΑΠ για να είστε ενήμεροι για το σκορ! 

 Εσείς κάντε ανανέωση στη σελίδα και δίπλα θα ανανεώνονται τα σκορ και λεπτομέρειες από κάθε αγώνα. Εκφράστε τις απόψεις σας στο διπλανό Live Chat… 

 

Το πρόγραμμα (όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 17.00): 

 

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Παγκράτι 10-8, 18-16, 23-24, 34-33, 43-38 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 45-40, 58-56, 75-76

ΔΑΚ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Σερρών 22-26 (11′), 38-37 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 46-46, 50-55, 54-61 (33′), 61-65,

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ν.Κηφισιά 6-6, 17-17, 30-27 (17′ ), 30-31 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 33-33 (22′), 35-38, 37-41, 44-49 (30′), 46-57,

Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος Αμ.-Ηράκλειο 43-35, 80-65

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Λαύριο 8-15, 19-18, 22-20 (10′), 34-33, 34-38 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 54-55, 58-55, 63-55

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΟΥΠΟΝΙΟΥ ΤΟΥ ΟΠΑΠ

ΑΜΕ 19:30 724

 ΜΠΟΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ

ΤΟΡΟΝΤΟ ΡΑΠΤΟΡΣ  ΓΕΡ 20:00 725

 ΟΥΛΜ

ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ  5.5 ΓΕΡ 20:00 726 1.5

 ΦΟΙΝΙΞ ΧΑΓΚΕΝ

ΒΟΥΡΤΖΜΠΟΥΡΓΚ  ΙΣΠ 20:00 727

 ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ

ΧΙΠΟΥΣΚΟΑ  5.5 ΓΕΡ 20:30 728

 ΒΟΝΝΗ

ΜΠΡΕΜΕΡΧΑΒΕΝ  4.5 ΓΕΡ 20:30 729

 ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ

ΤΟΥΜΠΙΝΓΚΕΝ  3.5 ΓΑΛ 21:00 730

 ΓΚΡΑΒΕΛΙΝ

ΝΑΝΣΙ  10.5 ΓΑΛ 21:00 731

 ΝΑΝΤΕΡ

ΜΠΟΥΛΑΖΑΚ  6.5 ΓΑΛ 21:00 732 5.5

 ΝΤΙΖΟΝ

ΛΕ ΜΑΝ  ΓΑΛ 21:00 733

 ΟΡΛΕΑΝ

ΧΑΒΡΗ  6.5

LivePlus: Και σήμερα όλοι οι αγώνες!

Για ακόμη μία αγωνιστική το BasketPlus.gr θα είναι κοντά σας με ενημέρωση απ’ όλους τους αγώνες των εθνικών κατηγοριών ανδρών και γυναικών… 

Αρχίζουμε από νωρίς σήμερα, γιατί υπάρχει το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Άρη στο Γυναικείο, αλλά και ο αγώνας του Κολοσσού στις 13.00 με τον Απόλλωνα Πάτρας, στην Α1 Ανδρών. Εσείς κάντε απλά συχνά ανανέωση στη σελίδα, πατώντας F5 και γράψτε τις απόψεις σας στο διπλανό Live Chat ή στη φόρμα μηνυμάτων κάτω απ’ το παρόν κείμενο. Καλή διασκέδαση! 

 

Το σημερινό πρόγραμμα

 

Α1 ΑΝΔΡΩΝ 

13.00 Κολοσσός Ρόδου – Απόλλωνας Πατρών 18-21 (10′), 32-33 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 67-80 ΤΕΛΙΚΟ, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

16.00 Ρέθυμνο – Πανελευσινιακός 3-2, 5-5, 5-7, 11-13, 16-15, 18-20, 25-25, 31-31, 35-33, 38-33, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 43-33, 47-36, 49-39, 55-41, 57-50, 59-54 με Δημάκο, 61-54, 61-57 τριποντο Παπανικολόπουλου, 61-59 με Λιακόπουλο, 61-61 Παπανικολόπουλος, 62-63, 68-64 τρίποντο Τσόχλας, 68-67 τρίποντο Παπανικολόπουλος, 75-69 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, Κόμματος 19, Πετγουέι 15 – Παπανικολόπουλος 22, Λιακόπουλος 19

17.00 Καβάλα – ΠΑΟΚ 0-5, 4-8, 7-8 τριποντο Γκράντι, 10-8 τρίποντο Μανωλόπουλος, 13-8 νέο τριποντο Μανωλόπουλος, 15-11, 15-17 με Λάζαρο, 20-19 (10′), 21-22, 29-25, 32-27 τρίποντο Γκαγκαλούδη, 32-29, 32-32 τρίποντο Δέδας, 38-32 Κόλεμαν, 40-32 τρίποντο Μανωλόπουλου (11π, 3τρ.!), 41-32, 41-35 τρίποντο Χαραλαμπίδη, 44-32 Γκαγκαλούδης, 46-37, 48-39, 51-39 με καλάθι-φάουλ του Γκαγκαλούδη, 51-41 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 16 έχει ο Γκαγκαλούδης, 13 ο Μανωλόπουλος – Παπαδόπουλος 8, Χάτσερ 6

– Β Ημίχρονο, 51-44 τρίποντο Μακ Γκραθ, 53-46, 53-49 με τρίποντο Κασελάκη, 53-52 με τρίποντο Χάτσερ, 53-54 με κάρφωμα Μαργαρίτη, 53-55 με μια βολη Λάζαρου, 53-57 καλάθι/φάουλ Μαργαρίτη, 55-61 με τρίποντο Χάτσερ, 58-64 με τρίποντο Μίτροβιτς, 58-68 με Λάζαρο, σκορ 3ου δεκαλέπτου, 7-27 ο ΠΑΟΚ επί μέρους σκορ,  58-73 τρίποντο Μακ Γκραθ, 60-75, 60-77, 63-81, 66-83, 68-88, 70-88, 70-91 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΔΕΧΘΗΚΕ 19 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ 50!!!

19.00 Περιστέρι – Ολυμπιακός 0-5, 8-6, 31-46, 35-49, 48-62, 58-71, 66-73, 68-73, 72-75 με Περπέρογλου, 75-88, 78-90, 78-92 TΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

 

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 

 

14.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – Ιωνικός ΝΦ 68-61 ΤΕΛΙΚΟ, ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΛΕΓΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ

15.00 Μαρούσι – Μαχητές Δόξα Πεύκων 27-28 – 13′, 34-39 – 18′, 36-43 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 38-48 στο 25′, 57-69 στο 30′, 68-75 στο 35′, 73-75 στο 37′, 76-75 στο 38′, 78-77 στο 39′, 82-77 ΤΕΛΙΚΟ

 

17.00 ΜΕΝΤ – ΣΑ Στρατωνίου 11-32 (10′), 38-49 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 54-69, 55-75 (-3.22” για τη λήξη), 64-85 ΤΕΛΙΚΟ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΩΝΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ

17.00 Πιερικός Αρχ. – Ιωνικός Ιωνίας 25-24, 37-38, 56-47, 69-60 ΤΕΛΙΚΟ, ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ

17.00 Φίλιππος Βέρ. – Ηρακλής 3-4, 10-8, 10-9, 14-11, 16-12, 18-14, 19-14, 22-14 (14′), 25-14, 29-17, 31-21, 31-24 με Μπεχλιβάνη, 31-26, 34-28, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 34-30, 40-32, 40-37 με τρίποντο Μπεχλιβάνη, 40-39, 40-41, 40-43 τεχνική ποινή στον Γκίμα και βολές του Μπεχλιβάνη, 40-46 με τρίποντο Σαμαρά, 44-46 μειώνουν οι γηπεδούχοι, 45-47 τέλος 3ης Περιόδου, 45-49, 49-49 (34′), 53-49 με τεχνική ποινή στον Κωστόπουλο, 55-49 ΣΤΟ 35′, 55-51, 57-51, 61-51 με Μπρόζο, στο 38′, 61-53, 62-56 στο 39′, 62-59 τρίποντο Μπεχλιβάνη, 64-59, 64-61 Τοπούζης, στα 16”, 65-61 μια βολη Τσεσμετζής, 65-64 τρίποντο, 3” πριν τη ληξη!, 67-64 νικη για τον Φίλιππο Βέροιας! Πρώτη ήττα για τον Ηρακλή

Νότος

 ΑΕΚ – Αμύντας 12-15 (7′) (12-15 στο 7′), 26-24, 33-34, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 40-38, 47-38, 57-45,  66-57, 70-64, ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Κρόνος Αγ.Δημ. – Νήαρ Ηστ 10-13, 31-39, 43-52, 65-65,  73-76, 74-78 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Εσπερος ΑΟ ΠΑ – Πανερυθραϊκός 30-26, 37-34, 72-77  ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Ενωση Ιλίου – Πέραμα 74-36
17.00 Χολαργός – Ψυχικό 87-85
19.00 Δούκας – Αετός

 

Γ’  Εθνική

1ος Όμιλος Βορρά

18.00 Φοίνιξ Λάρισας – ΦΟ Αριδαίας 
18.00 ΜΑΣ Αργοναύτης – Αστέρας Λάρισας 
18.00 Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά 
18.00 Βυζαντινός – Αετός Κιλκίς
18.00 Πρωτέας Γρεβ. – Αργος Ορεστικό 
18.00 Ιωάννινα – Διόσκουροι Κοζ. 

 

2ος Όμιλος Βορρά

18.00 Ν.Μαρμαρά – Μακεδονικός 
18.00 Αναγέννηση Φλ. – Απόλλων Καλ. 
18.00 ΧΑΝΘ – Τιτάνες Δράμας 
18.00 Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακαμπή 
18.00 Μαντουλίδης – Κομοτηνή 
19.00 ΜΠΑΣ Αγ.Βαρβάρα – Ελευθερούπολη

 

 

1ος Ομιλος Νότου

 ΑΓΕ Ζακύνθου – Πόλις Καλλιθέας 37-32 (21′) (28-27 στο 18′, 34-32 στο 20′, 37-32 στο 21′), 64-68 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 ΑΟ Κρανιδίου – Καλαμάτα 1980 79-70 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Γαλάτσι – Κεραυνός Αιγίου Σπυρόπουλος Α. 81-61 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Ολυμπιονίκης – Ποσειδώνας Λουτρ. 77-65 ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Αγρίνιο – Εθνικός ΟΦΠΦ 4-11, 31-26,  44-43, 53-51, 63-55, ΤΕΛΙΚΟ
17.00 Νίκη Αμαρουσίου – Χαλάνδρι 14-30, 24-40, 55-56, 61-63 ΤΕΛΙΚΟ

 2ος Ομιλος Νότου

 Πολυκράτης – Μίλωνας 70-69 (τελικό) (16-12 στο 8΄, 21-14 στον 10′, 34-24 στο 19′, 37-27 στο 20′, 48-33 στο 27′, 54-42 στο 30′, 55-50 στο 34′, 58-57 στο 36′, 58-62 στο 38′)
16.00 Παπάδος Γέρας – Κορωπί 76-63, 76-74
17.00 Ιωνικός Νικαίας – Παπάγος 12-11, 25-20, 32-27, 46-39, 71-61 ΤΕΛΙΚΟ
17.00  Ιεράπετρα – Εργοτέλης 65-74 ΤΕΛΙΚΟ
17.00  Παναγίτσα Χαλ. – Λιβαδειά 61-90 ΤΕΛΙΚΟ

 

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

12.00 ΠΑΟΚ – Αρης 

Χατζάκου, Μπεγκένισιτς, Κατωπόδη, Μπούλη και Μπουσνάκη η πεντάδα του Αρη
Σταυρίδου, Γιαννοπούλου, Ντεστρος, Βασιλειάδου και Αυτζή για τον ΠΑΟΚ

2-4, 5-6, 15-6 με γκολ φαουλ της Σταυρίδου, που είναι η πρωταγωνίστρια, 22-7 τελος πρώτου δεκαλέπτου, 27-11, 34-21, ο ΠΑΟΚ είναι πολύ καλύτερος, 39-22 ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, 45-24, κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ,, 60-30, 70-36 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

 

12.00 Πανιώνιος – Ολυμπιακός Βόλου 49-57 TEΛΙΚΟ

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

 

Α ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

13.00 Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρ. 40-65 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Απόλλων Καλ. – Λασσάνη Κοζ. 58-32 ΤΕΛΙΚΟ
14.00 Απόλλων Πτολ. – Νίκη Λευκάδας 30-64 ΤΕΛΙΚΟ

 

Β ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

12.30 Πυλαία – Παναθλητικός 58-59 ΤΕΛΙΚΟ

12.00 Καβάλα – Σέρρες 49-70 ΤΕΛΙΚΟ
12.00 Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής 64-49 ΤΕΛΙΚΟ

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 

 

Πρωτέας -Μελίσσια 25-21 (@live1tv.eu), 26-21, 54-43 τελικο

ΑΜΙΛΛΑ 2000-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ  54-64 τελικο
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – Ν.ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 68-64 ΤΕΛΙΚΟ
ΦΕΑ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 53-51 ΤΕΛΙΚΟ

Φουλ δράση και σήμερα – όλοι οι αγώνες! ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Στην Καβάλα θα γίνει το πιο ενδιαφέρον – θεωρητικά – παιχνίδι της σημερινής 2ης “δόσης” της 5ης αγωνιστικής της Basket League ΟΠΑΠ, όπου οι γηπεδούχοι υποδέχονται τον ΠΑΟΚ. Από νωρίς αρχίζει η δράση με τον αγώνα του Κολοσσού με τον Απόλλωνα Πάτρας, στις 13.00! 

 

Το σημερινό (11/11) πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της Basket League ΟΠΑΠ:

Βενετόκλειο 13.00 Κολοσσός Ρόδου – Απόλλωνας Πατρών Γκόντας, Παπαπέτρου, Θεωνάς (Βιτζηλαίος)
«Μ. Μερκούρη» 16.00 Ρέθυμνο – Πανελευσινιακός Σχινάς, Σώμος, Γεωργιάδης (Μαγκανάς)
ΔΑΚ Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα – ΠΑΟΚ Τανατζής, Σταματόπουλος, Δεσλής (Μπακάλης) ΕΤ3
«Αν. Παπανδρέου» 19.00 Περιστέρι – Ολυμπιακός Γ. Πουρσανίδης,Ψαριανός, Κατραχούρας (Μαύρος) ΕΤ3

 

Στη Β΄Εθνική ξεχωρίζει ο αγώνας του Φίλιππου Βέροιας με τον Ηρακλή, καθώς οι Θεσσαλονικείς είναι αήττητοι, ενώ ο έτερος αήττητος της κατηγορίας, Αίας, παίζει την Τετάρτη… Το πρόγραμμα της 5η αγωνιστικής 

Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Ανατόλια 14.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – Ιωνικός ΝΦ Κατωτικίδης, Ταρενίδης Κ. (Δροσόπουλος)
Αγ. Θωμά 15.00 Μαρούσι – Μαχητές Δόξα Π. Διαμάντης, Δαρλαμήτσος (Μακρίδης)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ – ΣΑ Στρατωνίου Παπαδόπουλος Θ., Γερακίνης (Παπαγεωργίου)
Κατερίνη Σιδ. Σταθ. 17.00 Πιερικός Αρχ. – Ιωνικός Ιωνίας Θωμόπουλος, Καλογερόπουλος (Β) (Γιαμουζής)
ΔΑΚ Β. Βικέλας17.00 Φίλιππος Βέρ. – Ηρακλής Νικολούλης, Πιτσίλκας Μαν. (Μελανίδης)
Τετάρτη  14 Νοεμβρίου 
Β.Παρασκευόπουλος 19.00 Μεταμόρφωση Β. – Αίας Ευόσμου Ταρενίδης Στ., Τσιαπλής (Γκουντέλιας)
Ρεπό: Αιγάλεω
Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1. Αίας Ευόσμου 8 4-0 304-271
———————————————
2. Ηρακλής 8 4-0  326-307
———————————————–
3. Μαρούσι 6 2-2  291-271
4. ΜΕΝΤ 6 2-2 307-334
5. Μαχητές Δόξα Πευκών 6 2-2 308-314
6. Αιγάλεω 6 2-2 311-319
7. Ιωνικός Ιων. 5 223-221
8. Στρατώνι 5 2-1 231-205
9. Ιωνικός Ν.Φ. 5 1-3 284-295
10. Ανατόλια 5 1-3  301-313
11. Φίλιππος Βερ. 4 1-2 221-214
———————————————–
12. Μεταμόρφωση Β. 4 1-2  223-237
13. Πιερικός Αρχέλαος 4 0-4  278-307

Δράση και στη Γ’  Εθνική 

Ανεβαίνουν οι “σφυγμοί” και στους δύο ομίλους του Βορρά στη Γ’ Εθνική. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων…

1ος Όμιλος Βορρά
Γ.Θωμά Λαρ. 18.00 Φοίνιξ Λάρισας – ΦΟ Αριδαίας Σιταρίδης, Τζιοπάνος (Μπεκιάρης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΑΣ Αργοναύτης – Αστέρας Λάρισας Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (Λαδένης)
ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά Θεοδώρου, Γαζέτας (Βόντζας)
ΒΑΟ 18.00 Βυζαντινός – Αετός Κιλκίς Δημάδης, Μυσιρλής (Τοζακίδης)
ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας Γρεβ. – Αργος Ορεστικό Τζίμα, Τσοκόλης (Μπαταούλα)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18.00 Ιωάννινα – Διόσκουροι Κοζ. Ξέρας, Καρακώστας (Κανελλόπουλος)
2ος Όμιλος Βορρά
Σιθωνίας 18.00 Ν.Μαρμαρά – Μακεδονικός Ρούκας, Λαμπρίδης (Βαφείδης)
ΔΑΚ Πολίχνης 18.00 Αναγέννηση Φλ. – Απόλλων Καλ. Τσιρτσιμάλης, Δαμίγος (Λαδόπουλος)
ΧΑΝΘ 18.00 ΧΑΝΘ – Τιτάνες Δράμας Πιτσίλκας Β., Ζαχάρης (Τζιοπάνος)
Ν.Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακαμπή Ευφραιμίδης, Παπανικολάου (Β) (Γιαβρής)
Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης – Κομοτηνή Τζουμαχίδης, Παργιανόπουλος (Παπαδόπουλος Ν.)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 19.00 ΜΠΑΣ Αγ.Βαρβάρα – Ελευθερούπολη Πολυχρονιάδης, Λόρτος (Λαμπρίδης)

Σήμερα το “Ελ Κλάσικο” της Θεσσαλονίκης στην Α1 Γυναικών

Ο αγώνας του ΠΑΟΚ με τον Άρη στο “Παλατάκι” “κλέβει την παράσταση” στο σημερινό πρόγραμμα της Α1 Γυναικών, που συνεχίζεται με δύο αγώνες. 

 

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ – Αρης Δεληγιαννίδης, Τζιβελεκίδου (Σκούλος) 

Ν.Σμύρνης 12.00 Πανιώνιος – Ολυμπιακός Βόλου Δημόπουλος, Κρεσταινίτης (Μπουρνάς)

Στη Δράμα ο Ηρακλής 

Σήμερα συνεχίζεται η δράση και στο πρωτάθλημα του Βορρά στην Α2 Γυναικών και στο πρόγραμμα του Β΄υποομίλου δεσπόζει η αναμέτρηση ανάμεσα στους Τιτάνες Δράμας και τον Ηρακλή.

Οι Τιτάνες Δράμας και ο Ηρακλής είναι οι δύο ομάδες που ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα και την Κυριακή (11/11) θα αναμετρηθούν. 

Στον πρόγραμμα του Α’ υποομίλου ο ΠΑΣ Γιάννινα θα υποδεχθεί την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, η οποία θα κάνει το ντεμπούτο της στο πρωτάθλημα, ενώ η Νίκη Λευκάδας θα δοκιμαστεί στην Πτολεμαϊδα απέναντι στον Απόλλωνα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Α’ υποομίλου: 

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 13.00 Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρ. Κωνσταντινίδου, Καπράνος (Στάθη)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ. – Λασσάνη Κοζ. Παπαδημητρίου Κ., Κοντογιάννης (Αχταρίδης)
ΔΑΚ Πτολεμαϊδας 14.00 Απόλλων Πτολ. – Νίκη Λευκάδας Μουτζούρης, Γκέκας (Χατζηπαναγιωτίδης)

Βαθμολογία:
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ   2 1-0  71-37  
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  2 1-0  53-27    
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ  2  1-0 55-42  
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.   1 0-1   42-55  
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.   1   0-1 27-53   
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.   1 0-1  37-71   
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ   0  0-0  

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Β’ υποομίλου: 

ΔΑΚ Πυλαίας 12.30 Πυλαία – Παναθλητικός Τσούλης, Τριανταφυλλίδης (Ζεκερίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 12.00 Καβάλα – Σέρρες Αντωνίου, Μπίκης (Μπαγκλατζής)
Κραχτίδη 12.00 Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Μελανίδης, Εκιζόγλου (Λιρίδης) 
Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνής

Βαθμολογία:
ΗΡΑΚΛΗΣ  2 1-0 85-31   
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  2 1-0  64-29  
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 2 1-0 56-48
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 1 0-1  48-56
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ   1 0-1 29-64  
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ    1  0-1 31-85   
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 0  0-0  

Πάμε Μπάσκετ; Όλο το πρόγραμμα των Αγώνων, όλες οι κατηγορίες

Γεμάτο το πρόγραμμα των αγώνων σήμερα κι αύριο σε όλες τις κατηγορίες, ανδρών και γυναικών, οπότε πολλές οι επιλογές για να πάμε σε ένα γήπεδο μπάσκετ! Στην Α1 υπάρχει ο αγώνας του Άρη με τον Πανιώνιο, αλλά και του ΠΑΟΚ στην Καβάλα, αύριο, στην Α2 ο αγώνας των Ικάρων με τη Νίκη Βόλου, η δοκιμασία του Ερμή στην Αμαλιάδα, αλλά αύριο υπάρχει και το ντέρμπι στο γυναικείο, Άρης – ΠΑΟΚ! 

Δείτε το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες για να κάνετε την επιλογή σας! 

 

Α1 – BASKET LEAGUE ΟΠΑΠ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Σάββατο 10/11 

Άρης-Πανιώνιος 17:00 ΕΤ1 (Πηλοΐδης, Παναγιώτου, Ανδρικόπουλος) 

ΚΑΟΔ-Ίκαρος Καλλιθέας 17:00 (Αναστόπουλος, Καρακατσούνης, Μαγκλογιάννης) 

Κυριακή 11/11 

Κολοσσός-Απόλλων Πατρών 13:00 (Γκόντας, Παπαπέτρου, Θεονάς) 

Ρέθυμνο-Πανελευσιανιακός 16:00 (Σχινάς, Σώμος, Γεωργιάδης) 

Καβάλα-ΠΑΟΚ 17:00 ΕΤ3 (Τανατζής, Σταματόπουλος, Δεσλής) 

Περιστέρι-Ολυμπιακός 17:00 ΕΤ3 (Πουρσανίδης, Ψαριανός, Κατραχούρας) 

Δευτέρα 12/11 

Παναθηναϊκός-Ηλυσιακός 19:00 (Μάνος, Ταβουλαρέας, Παγώνης)

 

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Ολυμπιακός 8 4-0 353-244

2. Πανιώνιος 8 4-0 319-288

3. Κολοσσός 7 3-1 302-289

4. Παναθηναϊκός 6 2-2 291-242

5. ΠΑΟΚ 6 2-2 296-294

6. ΑΓΟΡ 6 4 2-2 270-290 

7. Ικαρος 6 2-2 240-301

8. ΚΑΟΔ 6 2-2 310-334 

————————————-

9. Αρης 6 2-2 255-278

10. Περιστέρι 6 2-2 286-311

11. Πανελευσινιακός 5 1-3 309-314

12. Απόλλων Πατρών 5 1-3 308-314

———————————————-

13. Ηλυσιακός 45 1-3 246-267

14. Καβάλα 4 0-4 303-322

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ – ΣΗΜΕΡΑ

 

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Μετς Α’ 17.00 Παγκράτι – ΟΦ Ηρακλείου Βαρδάλος, Τζαφλέρης, Ξάνθος (Κορασίδης)

Κατσιμήδιο 17.00 Αίολος Τρικάλων – ΣΕΦΑ Αρκαδικός Παφίλης, Σαλαβός, Ντάβαρης (Γκανάτσιος)

ΔΑΚ Σερρών 17.00 Ικαροι Σερρών – Νίκη Βόλου Πουρσανίδης Κ., Αργυρού, Ζαγορίδης (Κυμιατζής)

Ν.Κηφισιάς 17.00 Ν.Κηφισιά – Δόξα Λευκάδας Κοτσίμπος, Επιτροπάκης, Μαντήλας (Ντίνος)

Αμαλιάδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας – Ερμής Λαγκαδά Μητσόπουλος, Αναστόπουλος Α., Τσώνος Μ., (Γιοχαλής)

Λίντο 14.00 Ηράκλειο – Φιλαθλητικός Μπήτης, Λαζαρίδης, Συμεωνίδης (Μαχαιριανάκης)

Λαυρίου 17.00 Λαύριο – ΚΑΠ Καλδίρης, Τσώνος, Θεοδωρόπουλος (Παλάτος)

 

H βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Κηφισιά 8 4-0 324-249

2. Φιλαθλητικός 8 4-0 334-280

————————————————–

3. Ερμής Λαγκαδά  8 4-0 302-264

4. Λαύριο 7 3-1 317-315

5.  Κόροιβος Αμ.  73-1 298-260

6. Τρίκαλα 6 2-2 306-295

7. ΚΑΠ 6 2-2 306-341

8. Ικαροι Σερρών 6 2-2  306-308

9.  Ηράκλειο 5 1-3 291-315 

10.  Παγκράτι 5 1-3 318-336

11. Δόξα Λευκάδας 5 1-3 250-280

———————————————-

12. Αρκαδικός 5 1-3 292 -328

13. Νίκη  Βόλου 4 0-4 260-287

14. ΟΦΗ 4 0-4 250-296

 

 Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ

 

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο 10 Νοεμβρίου

3ο Κλ. Άνω Λιοσίων 16.00 ΔΑΣΑΛ – Ελληνικό Μανουσόπουλος, Φαλούκα (Παπαδόπουλός Κ.)

Αγ.Δημητρίου Νέο 18.00 Κρόνος Αγ. Δημ. – Τερψιθέα Γλ. Κωνσταντινόπουλος (ΟΜ) – Καρδάρης (Νάκος)

Εργάνης 19.00 Αθηναϊκός – Παναθηναϊκός Τεφτίκης, Καραβίτης (Σωτηριάδης) LIVE 1 TV

Εσπέρου Καλ. 20.00 Ικαρος Καλλιθέας – Αστέρας Εξαρχείων Παπαγιαννόπουλος Λ., Αναγνώστου (Μαυρουδής) LIVE 1 TV

Κυριακή 11 Νοεμβρίου

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ – Αρης Δεληγιαννίδης, Τζιβελεκίδου (Σκούλος) 

Ν.Σμύρνης 12.00 Πανιώνιος – Ολυμπιακός Βόλου Δημόπουλος, Κρεσταινίτης (Μπουρνάς)

 

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

1. Aθηναϊκός 10 5-0 413-246

2. Παναθηναϊκός 10 5-0 392-254 

3. Ελληνικό 10 5-0 356-218

4. Τερψιθέα 8 3-2 348-255   

———————————-

5. ΠΑΟΚ 8 3-2 323-302

6.  Αρης 8 3-2 284-303 

7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7 2-3 319-324 

8.Αστέρας Εξαρχείων 7 2-3 310-315

9. Ολυμπιακός Βόλου 6 1-4 273-358 

10. Ικαρος Καλλιθέας 6 1-4 295-331 

———————————–

11. ΔΑΣΑΛ 5 0-5 217-413

12. Πανιώνιος 5 0-5 209-421

 

Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΑΥΡΙΟ 

Όμιλος Νότου
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Αγ.Δημητρίου Νέο 17.00 Κρόνος Αγ.Δημ. – Νήαρ Ηστ Σκούτας, Διμπινούδης (Ελευθεριάδης)
Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 Εσπερος ΑΟ ΠΑ – Πανερυθραϊκός Κοντίλης, Μαρνελάκης (Θεοδοσόπουλος)
Β.Κλ. Ιλίου 17.00 Ενωση Ιλίου – Περάματος Ερμής Χρηστίδης Ηλ., Μηλαπίδης, Παπαδόπουλος Στ.
Δούκα 19.00 ΑΣΕ Δούκα – Αετός Παυλόπουλος, Σιώκας (Παπαγιαννόπουλος)
Χολαργός 17.00 Χολαργός – Ψυχικό Μπούκας, Μαραμής (Σγουρός)
3ο Κλειστό Α.Λιοσίων 15.00 ΑΕΚ – Αμύντας Παπαφωτίου, Πόντας (Ευστρατίου)
Όμιλος Βορρά
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Β.Παρασκευόπουλος (14/11) 17.00 Μεταμόρφωση Β. – Αίας Ευόσμου Ταρενίδης Στ., Τσιαπλής (Γκουντέλιας)
Ανατόλια 14.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – Ιωνικός ΝΦ Κατωτικίδης, Ταρενίδης Κ. (Δροσόπουλος)
Αγ. Θωμά 15.00 Μαρούσι – Μαχητές Δόξα Π. Διαμάντης, Δαρλαμήτσος (Μακρίδης)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ – ΣΑ Στρατωνίου Παπαδόπουλος Θ., Γερακίνης (Παπαγεωργίου)
Κατερίνη Σιδ. Σταθ. 17.00 Πιερικός Αρχ. – Ιωνικός Ιωνίας Θωμόπουλος, Καλογερόπουλος (Β) (Γιαμουζής)
ΔΑΚ Β. Βικέλας17.00 Φίλιππος Βέρ. – Ηρακλής Νικολούλης, Πιτσίλκας Μαν. (Μελανίδης) 

 

 Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – ΑΥΡΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ

 

Αναλυτικά: 
1ος Όμιλος Βορρά
Γ.Θωμά Λαρ. 18.00 Φοίνιξ Λάρισας – ΦΟ Αριδαίας Σιταρίδης, Τζιοπάνος (Μπεκιάρης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΑΣ Αργοναύτης – Αστέρας Λάρισας Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (Λαδένης)
ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά Θεοδώρου, Γαζέτας (Βόντζας)
ΒΑΟ 18.00 Βυζαντινός – Αετός Κιλκίς Δημάδης, Μυσιρλής (Τοζακίδης)
ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας Γρεβ. – Αργος Ορεστικό Τζίμα, Τσοκόλης (Μπαταούλα)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18.00 Ιωάννινα – Διόσκουροι Κοζ. Ξέρας, Καρακώστας (Κανελλόπουλος)

2ος Όμιλος Βορρά
Σιθωνίας 18.00 Ν.Μαρμαρά – Μακεδονικός Ρούκας, Λαμπρίδης (Βαφείδης)
ΔΑΚ Πολίχνης 18.00 Αναγέννηση Φλ. – Απόλλων Καλ. Τσιρτσιμάλης, Δαμίγος (Λαδόπουλος)
ΧΑΝΘ 18.00 ΧΑΝΘ – Τιτάνες Δράμας Πιτσίλκας Β., Ζαχάρης (Τζιοπάνος)
Ν.Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακαμπή Ευφραιμίδης, Παπανικολάου (Β) (Γιαβρής)
Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης – Κομοτηνή Τζουμαχίδης, Παργιανόπουλος (Παπαδόπουλος Ν.)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 19.00 ΜΠΑΣ Αγ.Βαρβάρα – Ελευθερούπολη Πολυχρονιάδης, Λόρτος (Λαμπρίδης)

  

1ος Όμιλος Νότου
Ερμιόνης 17.00 ΑΟ Κρανιδίου – Καλαμάτα 1980 Τσαρούχα, Πολυχρόνης (Κοκκόρης)
Γαλατσίου 17.00 Γαλάτσι – Κεραυνός Αιγίου Σπυρόπουλος Α., Λουκαράκης (Παππάς)
Αρχ. Ολυμπίας 17.00 Ολυμπιονίκης – Ποσειδώνας Λουτρ. Στρέμπας, Κονταράτος (Μπατζάκας)
ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο – Εθνικός ΟΦΠΦ Λογοθέτης, Καμήτσος (Σοφιανοπούλου)
ΚΓ Παναγούλας 14.30 ΑΓΕ Ζακύνθου – Πόλις Καλλιθέας Σταθόπουλος, Γιώτη (Αθανασίου)
2ο Λυκ. Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου – Χαλάνδρι Παπανικολάου (Αθ.), Τσαχάκης (Ζώης)

2ος Όμιλος Νότου
Μυτιλήνης 16.00 Παπάδος Γέρας – Κορωπί Σοφιανόπουλος, Τζαμάκου (Σύκας)
ΔΑΚ Νικαίας 17.00 Ιωνικός Νικαίας – Παπάγου Παπαθανασίου, Ραχιώτης (Μίχας)
Πυθαγόρειο 13.00 Πολυκράτης – Μίλων Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς (Ψωμάς)
Ιεράπετρα 17.00 Ιεράπετρα – Εργοτέλης Γιαννακουδάκης, Μπανασάκης (Νεονάκης)
Χαλκιά – Αναστ. 17.00 Παναγίτσα Χαλ. – Λιβαδειά Κάλφα, Μαμασούκα (Ιωάννου) 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΑΥΡΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ

Αναλυτικά: 
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Όμιλος Νότου
Κοντοπεύκου 12.00 Αγ.Παρασκευή – Ν.Κηφισιά Ορφανός Εμ., Μουρμούρης (Χαρεμής)
ΔΑΚ Τριπ. 11.30 Αμιλλα 2000 – Κωων Ιπποκράτης Ορφανός Ι., Γαρίνη (Γιαλικάρης)
Ροϊτικών 14.00 ΕΑ Παραλίας – Φάρος Ζέρβας, Ντίσιος (Παπαδόπουλος Γ.)
Ν.Φιλαδέλφειας 14.30 ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – Σπόρτιγκ Φραγκούλη, Τσολάκος (Δραμεσιώτης) LIVE 1 TV
Βούλας 12.00 Πρωτέας Βούλας – Μελίσσια Γρίβα, Λύρας (Θεολογή) LIVE 1 TV
Α’ Υποόμιλος Βορρά
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 13.00 Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρ. Κωνσταντινίδου, Καπράνος (Στάθη)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ. – Λασσάνη Κοζ. Παπαδημητρίου Κ., Κοντογιάννης (Αχταρίδης)
ΔΑΚ Πτολεμαϊδας 14.00 Απόλλων Πτολ. – Νίκη Λευκάδας Μουτζούρης, Γκέκας (Χατζηπαναγιωτίδης)
Β’ Υποόμιλος Βορρά
ΔΑΚ Πυλαίας 12.30 Πυλαία – Παναθλητικός Τσούλης, Τριανταφυλλίδης (Ζεκερίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 12.00 Καβάλα – Σέρρες Αντωνίου, Μπίκης (Μπαγκλατζής)
Κραχτίδη 12.00 Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Μελανίδης, Εκιζόγλου (Λιρίδης) 

 

ΕΚΑΣΘ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

 

Το σημερινό (10/11) πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ περιλαμβάνει αγώνες για την προκριματική φάση των εφήβων, των κορασίδων καθώς και ένα παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

Γ1 κατ. ΑΝΔΡΩΝ

 

20:30 ΑΜΠΕΛ/ΠΩΝ ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ ~ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΜΕΛ. ΤΖΙΒΕΛΕΚΙΔΟΥ, ΠΕΤΑΝΙΔΟΥ Α.

 

Γραμματεία:  Αλεξανδρόπουλος, Χαλκίδης, Μαρβάκη Ι.

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ

 

14:30 I.C.B.S. I.C.B.S. 2009 ~ ΜΑΣ ΜΑΝΤ/ΛΙΔΗΣ ΓΚΕΚΑΣ, ΣΤΡΑΤΟΓΛΟΥ

 

Γραμματεία:  Γούτη, Τσιουμλέκης

 

18:00 ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΠΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ~ ΓΣ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΜΑΝΙΟΣ, ΓΑΡΔΑΝΗΣ

 

Γραμματεία:  Μπανασάκη, Λιούτσιας

 

21:45 ΠΕΥΚΩΝ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ~ Β.Α.Ο. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΓΚΟΒΡΑΝΟΣ

 

Γραμματεία:  Ακριτίδης, Κόντος

 

15:30 ΜΑΚΕΔ/ΚΟΥ ΑΠΣ ΜΑΚΕΔ/ΚΟΣ ~ Χ.Α.Ν.Θ. ΦΟΥΝΤΖΗΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡ.

 

Γραμματεία:  Καλπακίδου Μ., Παπαδόπουλος Κ.

 

19:30 Α.Α.Μ.Θ. ΑΣ ΑΡΗΣ ~ ΒΕΡΓΙΝΑ ΓΑΖΕΤΑΣ Α., ΓΑΖΕΤΑΣ ΟΡ.

 

Γραμματεία:  Δρακοπούλου, Μπέλλου

 

21:00 Μ.Ε.Ν.Τ. Μ.Ε.Ν.Τ. ~ ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΤΣΟΚΟΛΗΣ, ΚΟΥΚΟΥΛΕΚΙΔΗΣ Β.

 

Γραμματεία:  Αλεβιζάτος, Αδαμίδης

 

15:00 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ ~ ΤΑ ΚΑΜΙΝΙΚΙΑ ΣΤΟΥΜΠΟΣ, ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ

 

Γραμματεία:  Σκαλιστής, Παπαδόπουλος Μ.

 

16:30 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ. ~ ΑΚΘ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΜΠΟΣ, ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ

 

Γραμματεία:  Κωνσταντικάκη, Προεστού

 

18:00 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ~ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΕΧ. ΤΟΚΜΑΚΙΔΗΣ, ΜΙΜΗΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

Γραμματεία:  Τζήκα, Βαρυτιμίδης

 

18:30 ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ~ ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡ. ΤΑΞΙΛΤΑΡΙΔΗΣ, ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΓΡ.

 

Γραμματεία:  Ποντίκη Α., Ποντίκη Μ.

 

19:30 ΙΩΝΙΑΣ ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ~ ΑΟΚ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ, ΓΡΑΙΚΟΣ

 

Γραμματεία:  Χατζέλης, Πισκιούλης

 

16:00 ΠΟΛΙΧΝΗΣ ΑΝΑΓ/ΣΗ-ΦΛΟΓΑΣ ~ ΑΜΠΕΛ/ΠΟΙ ΜΕΝΕΜ. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ, ΤΕΜΕΛΚΟΥ

 

Γραμματεία:  Κωτσόβολος, Ουσταμπασίδου

 

19:00 ΑΜΠΕΛ/ΠΩΝ ΑΣ ΕΛΠΙΣ ~ ΑΚΕΤΣ ΤΖΙΒΕΛΕΚΙΔΟΥ, ΠΕΤΑΝΙΔΟΥ Α.

 

Γραμματεία:  Αστερνός, Στεφανίδου

 

19:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΕΛΠΙΔΕΣ ~ Κ.Α.Ο.Σ. ΧΙΩΤΑΚΗΣ, ΤΟΜΑΣ

 

Γραμματεία:  Φωστηρίδου, Χρηστίδης

 

20:00 ΚΟΝΤΑΞ/ΛΕΙΟ ΜΑΠΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ~ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

 

Γραμματεία:  Μισιρλόγλου, Τσιουμλέκης

 

20:30 ΑΣΒΕΣΤ/ΡΙΟΥ ΑΣ ΑΣΒΕΣΤ/ΡΙΟΥ ~ ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ΤΖΙΟΠΑΝΟΣ Ν., ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ

 

Γραμματεία:  Σακαλής, Τσακίρης

 

21:00 ΔΡΥΜΟΥ ΑΣ ΔΟΞΑ ~ Δ.Α.Σ.Ω. ΛΟΥΛΟΥΔΙΑΔΗΣ

 

Γραμματεία:  Νέδας, Σαράφης

 

15:30 ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΑΟΕΚ HOOP ~ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΡΑΓΙΑΣ, ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ

 

Γραμματεία:  Μιχαηλίδου Γ., Κράντα

 

15:30 ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ Α.ΠΟΛ. ~ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΠΑ. ΚΑΜΗΛΑΡΗΣ, ΠΙΣΜΙΧΟΣ

 

Γραμματεία:  Κούρφαλη, Συμεωνίδης

 

17:30 ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ ΑΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ~ ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ ΔΑΜΙΓΟΣ, ΙΓΝΑΤΙΟΥ

 

Γραμματεία:  Δαγδηλέλη, Καπούλα

 

18:30 ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ~ ΑΜΣ ΒΙΚΤΩΡ ΤΣΟΥΛΗΣ, ΛΟΛΙ

 

Γραμματεία:  Παραδείση, Πουλιώτη

 

18:30 Ν.ΡΥΣΙΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ. ~ ΑΡΙΣΤ/ΛΕΙΟ ΚΟΛ. ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΜΠΟΓΑΣ Δ.

 

Γραμματεία:  Μπασλής, Κουνενάκης

 

16:30 ΜΙΚΡΑΣ Β ΑΠΣ Ν.ΒΟΤΣΗΣ ~ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛ. ΠΕΤΑΝΙΔΟΥ Γ., ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ Δ.

 

Γραμματεία:  Μούστος, Βασιλείου

 

21:00 ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ ~ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. ΚΑΤΣΙΑΝΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ

 

Γραμματεία:  Κουκουβίνου, Σταματογιάννης

 

15:30 ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ~ ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤ. ΜΠΑΊΟΣ, ΕΚΛΕΚΤΟΣ

 

Γραμματεία:  Μωραίτου, Αρβανιτίδης

 

19:00 ΕΠΑΝΟΜΗΣ ΑΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ~ ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΚΑΡΜΠΑ

 

Γραμματεία:  Αρβανιτίδης, Μωραίτου

 

14:30 ΠΕΡΑΙΑΣ ΚΟΘ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ~ ΑΝΑΓ/ΣΗ  Ν.ΡΥΣΙΟΥ ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ

 

Γραμματεία:  Βιοπούλου, Κάτσης

 

20:30 ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ~ ΖΕΦΥΡΟΣ ’02 ΤΖΙΟΒΑΝΑΚΗΣ

 

Γραμματεία:  Δήμου, Αρμάου

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

14:30 ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ~ Μ.ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ ΕΧ. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

Γραμματεία:  Βαρυτιμίδης, Ηλιάσκος

 

17:30 ΑΜΠΕΛ/ΠΩΝ ΑΜΠΕΛ/ΠΟΙ ΜΕΝΕΜ. ~ Ε.Ο.Σ. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

Γραμματεία:  Στεφανίδου, Αστερνός

 

17:30 ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ~ ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΠΙΚΗΣ

 

Γραμματεία:  Ρούζιος Π., Μίγγας

 

17:00 ΘΕΡΜΗΣ ΑΠΌ ΘΕΡΜΑΊΚΟΣ ~ ΚΟΘ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ

 

Γραμματεία:  Μανιός, Παπαγεωργίου

 

14:30 Ν.ΡΥΣΙΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ~ ΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ΣΕΛΕΒΟΣ, ΜΠΟΓΑΣ Σ.

 

Γραμματεία:  Κούκουλα, Βουδούρης

 

20:00 Ν.ΡΥΣΙΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡ. ~ ΚΑΣ Ν.ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΜΠΟΓΑΣ Δ.

 

Γραμματεία:  Κουνενάκης, Μπασλής

 

11:00 ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ ~ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔ. ΧΑΤΖΙΔΟΥ

 

Γραμματεία:  Ακριτίδης, Ζαφειριάδου

 

13:15 ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ ~ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ

 

Γραμματεία:  Τασιώνα, Βουλώνη

 

13:30 25ο Δημ.Σχολ. ΑΜΣ ΒΙΚΤΩΡ ~ ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ Ι.

 

Γραμματεία:  Ταχματζίδης, Γκαρτζονίκας

LivePlus: Όλοι οι αγώνες! PICS

Μια γεμάτη από μπάσκετ ημέρα ξεκινά και το BasketPlus.gr θα προσπαθήσει να σας κρατά ενήμερους για τις εξελίξεις σε όλα τα γήπεδα, απ’ την Α1 ως το Γυναικείο. Είναι δεδομένο το ενδιαφέρον σε αρκετά γήπεδα, ενώ να σημειώσουμε ότι ο αγώνας του Άρη με τον Ηλυσιακό και του ΠΑΟΚ στη Δράμα με τον ΚΑΟΔ θα γίνουν και σε ξεχωριστές αναρτήσεις LivePlus.

Μείνετε συντονισμένοι, έχουμε μεγάλη βραδιά σήμερα, ελπίζουμε να έχουμε καλά αποτελέσματα για τις ομάδες μας, εσείς μπορείτε να ανανεώνετε τη σελίδα πατώντας “Ανανέωση” ή “F5″ για να παρακολουθείτε το σκορ στους αγώνες, ενώ μπορείτε να συζητάτε με τους συντελεστές του BasketPlus.gr και μεταξύ σας είτε στα παράθυρα διαλόγου κάτω απ’ την ανάρτηση, με το σύστημα Disqus, είτε στο Live Chat δίπλα στο μενού του σάιτ…

 

Ξεκινάμε… Το πρόγραμμα όλων των αγώνων

 

A1 Ανδρών

17.00 Αρης-Ηλυσιακός
16.00 Κολοσσός Ρ.-Πανελευσινιακός
17.00 Καβάλα-Πανιώνιος
17.00 Περιστέρι-Απόλλων Π.
19.00 ΚΑΟΔ-ΠΑΟΚ

Α1 Γυναικών

15.00 Πανιώνιος-Αρης
20.00 Ικαρος Κ.-Ελληνικό
16.00 ΠΑΟΚ-Τερψιθέα Γλ.
16.00 ΔΑΣ Ανω Λιοσίων-Αθηναϊκός
20.00 Κρόνος Αγ.Δημ.-Παναθηναϊκός
16.00 Ολυμπιακός Β.-Αστέρας Εξ.

Α2 Ανδρών

17.00 Παγκράτι-Φιλαθλητικός
17.00 Τρίκαλα-ΚΑΠ
17.00 Ικαροι Σερρών-ΟΦΗ
17.00 Ν.Κηφισιά-Αρκαδικός
17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Νίκη Βόλου
17.00 Ερμής Λ.-Δόξα
17.00 Ηράκλειο-Λαύριο

Β’  Εθνική

Βορράς

17.00 Μεταμόρφωση Β-Αιγάλεω
17.00 Ανατόλια-Ηρακλής
14.00 Μαρούσι-Αίας Ευόσμου
14.00 ΜΕΝΤ-Ιωνικός Ν.Φ
17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξα Π.
17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Στρατώνι

Νότος

17.00 Κρόνος Αγ. Δημ.-Χαλκίδα
17.00 Εσπερος ΑΟΠΑ-Αμύντας
17.00 Ενωση Ιλίου-Νήαρ Ηστ
17.00 Δούκας-Πανερυθραϊκός
17.00 Χολαργός-Πέραμα
17.00 Ψυχικό-Αετός

 

ΡΟΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

 

– Β’ ΕΘΝΙΚΗ Μαρούσι -Αίας 11-23, 27-38, 27-42 στο ημίχρονο, 10 ο Ηλιάδης, 8 ο Γυμνόπουλος και ο Μαυρίδης για την ομαδα του Ευόσμου, που πάει για 3η σερί νικη!, 54-57 (31′), 31-51, 44-57, 62-62 στο 37΄(απίστευτη ανατροπή!), ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΙΑΝΤΑ 64-65, ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ – με βολή του Τεπετίδη 26” πριν τη λήξη και μετά οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε δύο τρίποντα!

 

– Β ΕΘΝΙΚΗ MENT-Ιωνικός 58-62, -8.30” για τη λήξη του αγώνα, 71-71 ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 84-81 ΚΕΡΔΙΣΕ Η ΜΕΝΤ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!

– Α1- Κολοσσός Ρ.-Πανελευσινιακός 13-17 (6′), 17-21, 4 O Xάτεν, 5 ο Ντέντι, 8 ο Μαγγουνής για την Ελευσίνα, 19-25, 23-25 με Λάνγκφορντ, 26-25 με καλάθι και φάουλ και πάλι απ’ τον Λάνγκφορντ, 27-27, 29-29 με Γεωργαλή ισοφαρίζει ο Κολοσσός, 33-36 με Μαγγγουνή η Ελευσίνα, 36-38 τριποντο Καλαιτζή για τον Κολοσσό, ΗΜΙΧΡΟΝΟ 36-38, Ντέντι 7, Χάτεν 6, Καλαιτζής 5 για τον Κολοσσό, 11Τσιάκος, 10 Μαγγουνής για την Ελευσίνα. Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 42-38 πέρασε ο Κολοσσός μπροστά με Ντέντι, 45-38 με καλάθι και φάουλ του Ντέντι, 51-46, 54-46 οι γηπεδούχοι, 56-50, 61-50 ο Κολοσσός, 69-59 ο Κολοσσός, 71-59, ΤΕΛΙΚΟ 78-71

Α1-Καβάλα-Πανιώνιος 11-7, 15-10 με δυο βολες του Γκαγκαλούδη, 17-10 με Κριστέφσκι, 20-10 με τρίποντο του Μίτροβιτς, 22-10 με Κριστέφσκι, πολύ καλή η Καβάλα στο τελευταίο τρίλεπτο, 22-16 με Μίλμπουρν μειώνει ο Πανιώνιος, 22-19 με τρίποντο του Παππά, 27-23 με τρίποντο του Γκαγκαλούδη,28-26 νέο τρίποντο του Παππά, 32-26 με Στεφανίδη, 32-28 ο Μίλμπουρν, 34-28 με Πάνο. 39-30 με Γκαγκαλούδη τρίποντο, 43-32 με Γκιμπς μειώνει ο Πανιώνιος, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 47-40, 52-42 με τρίποντο του Γκράντι, επιστρέφει ο Πανιώνιος 52-49 με Μίλμπουρν, 52-52 με Αθανασούλα ισοφαρίζει ο Πανιώνιος, 9-20 επί μέρους σκορ, 54-53 με Πάνο η Καβάλα, 54-54 Μπόγρης, 57-54 τρίποντο ο Γκαγκαλούδης, 60-59 με καλάθι και φάουλ του Παππά, 63-63, 65-68 με Μπούκερ, 67-68 Ίλιεφ, 67-70 στο 33΄ με Γιάνκοβιτς, 67-72 με Μπούκερ, 68-72 με μια βολή Στεφανίδη, 70-72 δυο βολες Γκράντι, 72-77, 76-77 με Μίτροβιτς μειώνει η Καβάλα στο 38′, 79-80 με τρίποντο του Γκιμπς!, 80-82, 80-84 ΜΕ ΓΙΑΝΚΟΒΙΤΣ, 82-84, Γκαγκαλούδης στα 15”, 82-86 με Παππά, 84-86 Κόλεμαν για την Καβάλα, 84-87 μια βολή απ’ τον Παππά, άστοχος ο Γκαγκαλούδης και στις δύο βολές! ΤΕΛΙΚΟ 84-87 ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

Α1-Περιστέρι-Απόλλων 11-19, 18-26, 22-28,28-34, 31-38, 35-41, 36-44, 38-47, 38-49, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 46-51, 50-53, 52-56, 56-60, 58-61, 58-66, 62-66, 64-70, 64-73, 70-73, 72-73, 74-74, 76-73 με Θορν το Περιστέρι με τη λήξη! ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Α1 ΑΡΗΣ-Ηλυσιακός 16-11, 18-14, 25-14, -7.53”, 26-14, 29-19, 31-21, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 36-25, 36-30, 41-32 με Ασημακόπουλο, 41-35 με καλάθι και φάουλ του Τζόουνς, 45-37 με κάρφωμα του Πελεκάνου, 45-39, 45-43 με Αποστολίδη μειώνει ο Ηλυσιακός, 45-49 τρίποντο του Χάμπτον, 47-49, άστοχο τρίποντο Χατζή, 51-49 τρίποντο Πελεκάνος, 53-50 Βεργίνης, 53-52 Τζόουνς, 57-52 με Βεργίνη ο Άρης, 57-55 με τρίποντο του Δορκοφίκη, 59-57, 60-59, ΦΑΟΥΛ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΒΕΡΓΙΝΗ, 62-61, 64-63 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΝΙΚΗ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

– A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ- ΔΑΣ Ανω Λιοσίων-Αθηναϊκός 5-17 (7′), 22-45 (18΄), 24-49 (ημ.), 48-81 (τελικό), 33-21,

– A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ – Πανιώνιος-Άρης 32-35, 35-37 με τη Μπεγκένισιτς, -4.32” για τη λήξη του πρώτου ημιχρονου, 36-44 με τρίποντο της Σταμπουλίδου, -1.56”, 38-48 με πολύ καλή Χατζάκου ο Άρης, 42-50, 44-52 πάντα μπροστά ο Άρης, 46-52, 47-55 μια βολή της Χατζάκου και η μπάλα για τον Άρη, 47-59, -3.55” για τη λήξη του αγώνα, 50-61 για τον Άρη, 52-63 ο Άρης, ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

-Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΑΟΚ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 26-27, 28-29, 35-33 με τρίποντο της Σταυρίδου,3 8-33 με καλάθι και φάουλ της Σταμολάμπρου, τέλος πρώτου ημιχρόνου, 38-33 μπροστά ο ΠΑΟΚ, 52-44, 64-49 μπροστά πάντα ο ΠΑΟΚ, 64-54 με Σκιαδοπούλου μειώνει η Τερψιθέα, 69-63 μείωσε απειλητικά η Τερψιθέα, -2.40”, 71-65, 2΄πριν τη ληξη, 73-67 ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Παγκράτι-Φιλαθλητικός 9-8 (6΄), 21-22, 24-22, 29-30, 43-42 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 63-49, 73-83, 78-88 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Τρίκαλα-ΚΑΠ 13-11 (7΄), 26-19, 37-26, 41-31, 48-41, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 56-46, 63-49, 70-53, 77-53, 83-55, 91-57, 101-74 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Κηφισιά-Αρκαδικός 13-8 (5′), 25-14, 43-30, ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 56-39, 88-61 ΤΕΛΙΚΟ
Κόροιβος Αμαλιάδας-Νίκη Βόλου 11-3 (5′), 28-22, 40-24, 44-30 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 50-35, 55-42, 72-51, 74-61 ΤΕΛΙΚΟ

Ερμής Λαγκαδά-Δόξα Λευκάδας 16-10 στο 9′,19-12, 22-20, 24-22, 26-27 στο 17.30”, 33-30 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 35-30, 37-32, 42-34 στο 28′, 44-39, στο 30′ , 50-43 ΣΤΟ 32.30”, 54-43 4’35” πριν τη λήξη, 60-44, -3.14”, 62-46 -1.10”, 66-52 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ “3 ΣΤΑ 3″

Ίκαροι-ΟΦΗ 10-14, 14-15, 19-18, 21-20, 28-23, 33-29 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 38-29, 50-33, 55-35, 59-45, 75-70 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΙΚΑΡΩΝ

Ηράκλειο-Λαύριο 15-25, 17-25, 27-42 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 71-78 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Β ΕΘΝΙΚΗ – Ανατόλια-ΗΡΑΚΛΗΣ 14-18, 18-18, -12” για τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου, 20-18, 20-20, 21-22 με Καζάκο ο Ηρακλής, 25-22 περνά μπροστά το Ανατόλια, 25-25 ο Σαμαράς με τρίποντο ισοφαρίζει, 26-2, 29-27 με Κώστα Βεργίνη το Ανατόλια περνά μπροστ, 32-32 μεγάλη μαχη γινετα, 38-37 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, μπροστά το Ανατόλια, 16 πόντους ο Νησιώτη, 46-48, 51-51, 51-57 με Σταμπουλή και Μπεχλιβάνη ξεφεύγει ο Ηρακλής, 53-62 με Μπεχλιβάνη που έχει 23 πόντους, 58-65, 61-68 στο 30′ μπροστά ο Ηρακλής, 63-70 με Ζεχερλή, 63-71 με μια βολή του Νεοφυτίδη,στο 33′ , 66-71 τρίποντο Ανατόλια, 66-74 τρίποντο του Σταμπουλή, -5.40”, 66-76, 71-78, -2′ για τη λήξη, 72-78 -46”, βολές το Ανατόλια, 74-80, βολές του Σταμπουλή, 76-80 με Γαλανίδη, -32”, 76-82 με Σταμπουλή, 82-85 τρίποντο του Γαλανίδη, -4” για τη λήξη, τρίποντο του Γαλανίδη και ΠΑΡΑΤΑΣΗ, 85-85!

Ο Ηρακλής είχε 4” δική του κατοχή, την έχασε και ο Γαλανίδης απ’ το κέντρο ισοφάρισε, ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Μπεχλιβάνης έχασε 4 βολές! Δέχθηκε 9 πόντους στα τελευταία 32 δευτερόλεπτα ο Ηρακλής! Κατόρθωμα…

89-85 με Νησιώτη το Ανατόλια, 89-88 με τρίποντο του Μπεχλιβάνη, 90-90 -1′.44” πριν τη λήξη της παράτασης, 90-91 με βολή του Μπεχλιβάνη, 92-94 με τρίποντο του Πασσαλίδη, βολές του Γαλανίδη, 94-94 ισοφαρίζει, στα -32”, 94-96 απ’ τον Πασσαλίδη, με φολοου! Τάιμ άουτ, 31 πόντους ο Γαλανίδης, βολές ο Τζουβάρας, άστοχος στην πρώτη, -6”, εύστοχος στη 2η, 95-96, φάουλ υπέρ του Μπεχλιβάνη, 95-98 εύστοχος ο Μπεχλιβάνης, φάουλ για τον Δάλπα υπέρ του Ανατόλια, 97-98 μέσα και οι δύο, στο 1”, φάουλ υπέρ του Σικαλίδη, άστοχος και στις δύο, ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ, 97-98, ΤΡΙΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ “ΚΥΑΝΟΛΕΥΚΟΥΣ”

Β ΕΘΝΙΚΗ Ιωνικός-Στρατώνι 26-18 στο 17′ , 29-31 στο Ημίχρονο, 48-47 στο 30′,67-60 στο 38′ , 69-67 λίγο πριν τη λήξη, 71-67 κερδισε ο Ιωνικός

Β ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ

Κρόνος Αγ. Δημ.-Χαλκίδα 44-33 (ημ.)
Δούκας-Πανερυθραϊκός 39-39 (ημ.)
 Ψυχικό-Αετός 56-56 (30′)

ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ, ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ, ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΟ BASKETPLUS.GR ΓΙΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Στείλτε Ανακοινώσεις-Δελτία Τύπου στο Βasketplus.gr!

Θέλετε ο αγώνας της ομάδας σας να διαδοθεί άμεσα σε όλη την Ελλάδα; Θέλετε η μπασκετική κοινότητα να ενημερώνεται για τη δουλειά σας, την Ακαδημία σας, να βλέπει φωτογραφικό υλικό απ’ την προσπάθεια σας ή ακόμη και βίντεο στιγμιότυπα;

 

Έχετε τουρνουά και θέλετε να το διαφημίσετε ανέξοδα; Πήρατε έναν παίκτη και το γράφουν μόνο τα νέα της πολυκατοικίας σας; Νιώθετε ότι κάνετε καλή δουλειά, αλλά δεν προβάλλεται σωστά;

 

Φτιάξτε ένα απλό δελτίο Τύπου, βάλτε μια φωτογραφία απ’ την ομάδα σας, ένα βίντεο, ό,τι θέλετε, και στείλτε το σε εμάς.

 

Το Βasketplus.gr θα δημοσιεύσει άμεσα και ΔΩΡΕΑΝ (όχι, δε θα σας ζητήσουμε αντιπαροχή να σας… φτιάξουμε το σάιτ της ομάδας σας, ούτε να πάρετε κανέναν παίκτη μας, ούτε θα σας αποκλείσουμε επειδή είστε Παναθηναικοί, Πανιώνιοι ή ΠΑΟΚτσήδες ή Αρειανοί) το ενημερωτικό σας υλικό και να είστε σίγουροι ότι θα το δουν πάρα πόλλοί και την άλλη μέρα θα το δείτε και σε κανάδυο εφημερίδες!

 

Στείλτε τα δελτία Τύπου σας στο info@basketplus.gr, η πληροφορία και η διάδοση της είναι το όπλο του 21ου αιώνα!

Scroll to Top