Β’ Εθνική, 3ος Όμιλος: Οι γηπεδούχοι είχαν… κέφια!

Στην πρεμιέρα του 3ου ομίλου (1ος Βορρά) της Β Εθνικής, ο Ερμής νίκησε στο Σχηματάρι την πρωτάρα Αναγέννηση Καρδίτσας με 80-40, ενώ και ο Έσπερος δεν άφησε περιθώρια στη Λαμία την Μελίκη την οποία κέρδισε με 86-63.

Εύκολες νίκες για τις δυο ομάδες των Τρικάλων, ενώ και η Νίκη Βόλου επικράτησε στο ντέρμπι της πρεμιέρας της Δόξας Λευκάδας με 64-54.

Β’ Εθνική
3ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Ίκαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών 75-63
Αίολος Γόμφων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 64-48
Έσπερος ΓΣ Λαμίας-ΓΑΣ Μελίκης 86-63
Ιωάννινα ΣΚ-Τιτάνες Παλαμά 85-71
Ερμής Σχηματαρίου-Αναγέννηση Καρδίτσας 80-40
Νίκη Βόλου-Δόξα Λευκάδας 64-54
Ρεπό : Ολυμπιακός Βόλου

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 80-40
Δεκάλεπτα: 21-12, 46-19, 66-28, 80-40
Διαιτητές: Ζιώγας-Τηγάνης-Τζίμης
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπακέας 5(1), Δουρούκης 5, Ανδρέου, Ζαρμακούπης 30(1),  Χατζηγιαννάκης 8(2), Νερδίτης, Καλημέρης 8, Ζορμπάνος, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 6, Κυριακόπουλος 9(3), Δημητριάδης 7.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαβόγλου, Ψυχογιός 5(1), Πανταζής, Γεωργαντζάς 11, Αρκούδας, Παπαστολόπουλος, Μαραγκός, Κρεμμύδας 6, Αργύρης, Αντωνίου 3(1), Καλλιάρας 13, Οικονόμου 2.

ΑΙΟΛΟΣ ΓΟΜΦΩΝ-ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 64-48
Δεκάλεπτα: 10-16, 30-27, 53-41, 64-48
Διαιτητές: Μαραμής-Χρυσάφης-Γεωργούλης
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος, Τριανταφύλλου, Μόσιαλος 5(1), Παππάς 12(3), Χατζής, Τσιακάρας, Ιωάννου 14(1), Τσιγγενόπουλος, Κολότσιος, Ψύρρας 8(2), Θέος 20(3), Δέσπος 5.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 11(2), Γυφτάκης 8(1), Μπαζάκας, Κάννης 7(1), Βαγγέλης, Ιωαννίδης 3(1), Μάντζιος 12, Παππάς 2, Μητρόπουλος, Χρήστου, Ψάλτου 5.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 86-63
Δεκάλεπτα: 22-18, 37-35, 65-46, 86-63
Διαιτητές: Ξέρας-Μπούγλος Π.-Μπούγλος Ι.
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Τσουκαλαδέλης): Λάππας 2, Τσεσμετζίδης 2, Στεφάνου 6, Ρουμελιώτης 14 (2), Ευθυμίου 2, Φύκας 9 (1), Πάππος 19 (1), Τεπετίδης 13 (1), Νέστωρας 2, Παπαργυρόπουλος 12 (1), Μαγγελάκης, Αργύρης 5 (1).
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Ντόβας, Μπαρζού 10, Μωϋσίδης 6 (2), Καλογεράτος 22 (3), Αμανατίδης, Κυριάκου 1, Τζιοβάρας 2, Μανούσος 19, Εσέρπογλου, Πεϊμανίδης 3, Αλευρίδης, Ρογγότης.

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 85-71
Δεκάλεπτα: 24-20, 45-35, 60-44, 85-71
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Δέλλας-Λυγούρας
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 25(1), Τσατάλας 13(1), Κωνσταντινίδης 18, Ξιούρας 10, Καραμπίνης 9(1), Σπηλιόπουλος 7(1), Ζαμπέτης 2, Σταμίρης 1, Ρούζιος, Σφουγγάρης, Μπαρτζώκας.
Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Καλτσούνας 1, Μάνος, Καραδήμας 9, Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούμας 16, Μανδαλάκης 32(1), Μούμογλου 10(1), Αρχοντούλης, Βλάχος.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 75-63
Δεκάλεπτα: 13-11, 34-23, 54-46, 75-63
Διαιτητές: Τσιαπλής-Τσιρτσιμάλης-Παπαθανασίου Κ.
Ικαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Τσιαβές 9, Παπαχρήστος 28(4), Κατσαρές 2, Παρδάκας 3, Μπουργάνος 13(1), Τριανταφύλλου 5(1), Κατσίμπας, Νταλός, Κοϊτσάνος, Αμβράζης 15.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας, Γρίψιος 16(2), Κλωνάρας 7(2), Παλάσκας, Σβώλης, Παπαδόπουλος Ν. 10, Σιπιτάνος 20, Κωνσταντίνου, Μπόζιαρης 3(1), Μαλιούρας 7, Ασλανίδης, Κυρατζής

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 80-40
Διαιτητές : Zιώγας-Τηγάνης-Τζίμης.
Δεκάλεπτα : 21-12, 46-19, 66-28, 80-40.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπακέας 5 (1), Ανδρέου, Δουρούκης 5, Ζαρμακούπης 30 (1), Χατζηγιαννάκης 8 (2), Μερδίτης, Καλημέρης 8, Ζορμπάνος, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 6, Κυριακόπουλος 9 (3), Δημητριάδης 7.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαββόγλου, Ψυχογιός 5 (1), Πανταζής, Γεωργαντζάς 11, Αρκούδας, Παπαστολόπουλος, Μαραγκός, Κρεμμύδας 6, Αργύρης, Αντωνίου 3 (1), Καλλιάρας 13, Οικονόμου 2

Η Βαθμολογία (σε 1 αγώνα) :

1.Ερμής Σχηματαρίου (1-0) 2
2.Έσπερος Λαμίας (1-0) 2
3.Αίολος Γόμφων (1-0) 2
4.ΣΚ Ιωάννινα (1-0) 2
5.Ίκαροι Τρικάλων (1-0) 2
6.Νίκη Βόλου (1-0) 2
7.Δόξα Λευκάδας (0-1) 1
8.Πρωτέας Γρεβενών (0-1 )1
9.Τιτάνες Παλαμά (0-1) 1
10.ΑΓΣ Ιωαννίνων (0-1) 1
11.Μελίκη (0-1) 1
12.Αναγέννηση Καρδίτσας (0-1) 1
13.Ολυμπιακός Βόλου* 0

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων
ΓΑΣ Μελίκης-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι
Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου
Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΣΚ Ιωάννινα
Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματαρίου
Ρεπό: Εσπερος Λαμίας

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top