«Βομβαρδισμός» απο Ντε Κολό και τελικό η ΤΣΣΚΑ!

Η ΤΣΣΚΑ μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 13-5. Η Λοκομοτίβ δεν μπόρεσε να μπει γρήγορα στο ματς κι έτσι η «ομάδα του στρατού» πήγε προηγούμενη στην πρώτη περίοδο με μια διαφορά 11 πόντων (23-12). Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα αποφάσισε να παίξει μπάσκετ, ανέβασε το ρυθμό της, όμως είχε πρόβλημα στην άμυνα. Έτσι, το 24-25 της περιόδου μείωσε τη διαφορά στους 10 πόντους στο φινάλε του ημιχρόνου (47-37).

Η Λόκο συνέχισε την αντεπίθεση , με την ΤΣΣΚΑ όμως να καταφέρνει να κρατήσει στα ίδια επίπεδα τη διαφορά. Η ομάδα του Μπαρτζώκα πέτυχε 22 πόντους, με τους «τσάρους» του Ιτούδη να βάζουν 21 και να διατηρούν το προβάδισμα στο τέλος του δεκαλέπτου (68-59). Η ΤΣΣΚΑ στην τέταρτη περίοδο έδειξε την εμπειρία της και με σερί 10-3 έκανε απλά τα πράγματα (78-62). Στα τελευταία λεπτά το ματς απέκτησε ενδιαφέρον  και στα τελευταία 40 δευτερόλεπτα, η «Λόκο» κατάφερε να επιστρέψει στην αναμέτρηση (84-77). Η Λοκομοτίβ όμως έχασε αρκετά σουτ και η ΤΣΣΚΑ πήρε τη νίκη με 88-81.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 47-37, 68-59, 88-81.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Ντε Κολό 30 (2), Τεόντοσιτς 8 (2τρ, 6α), Φρίτζον 13 (2), Τζάκσον, Βοροντσέβιτς 9, Χίγκινς 7 (1), Χριάπα 9 (1), Κουρμπάνοφ 4 (6ρ), Χάινς 8 (7ρ).

Λοκομοτίβ Κουμπάν (Μπαρτζώκας): Ντιλέινι 26 (4), Σίνγκλετον 4, Ράντολφ 13 (11ρ), Ντρέιπε 17 (3), Κλαβέρ 2, Μπίκοφ, Τζάνινγκ 7 (1), Βορόνοφ, Ζούμπκοφ, Μπρέκχοφ 10 (2).