ΒΟΡΡΑΣ: Επικό πέρασμα Φίλιππου με τρίποντο στην παράταση, νίκες για Ανατόλια, Αγρίνιο, Χαλκηδόνα

 

Άλλη μια νίκη για το Ανατόλια, μέσα στο Στρατώνι αυτή τη φορά, ενώ σημαντικό διπλό πήρε και το Αγρίνιο. Σπουδαία νίκη για τη Χαλκηδόνα επί των Ικάρων Σερρών, όπως και για τη Γέφυρα μέσα στον Βόλο, επί της Νίκης! Εύκολο το πέρασμα της Ελευθερούπολης επί της… Κ21 της Κέρκυρας, ενώ η ΧΑΝΘ πέρασε από την Ευκαρπία, κερδίζοντας τον Μακεδονικό και ο Έσπερος Λαμίας σημαντική νίκη επί του Ερμή Λαγκαδά.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

 

Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 63-67
Νίκη Βόλου – Γέφυρα 75-83
Μαχητές-Πειραματικού – Φίλιππος Βέροιας 81-84
Φάρσαλα – Αγρίνιο 77-81
Χαλκηδόνα – Ίκαροι Σερρών 82-70
Φαίακας – Ελευθερούπολη 44-101
Στρατώνι – Ανατόλια 66-75
Έσπερος Λαμίας – Ερμής Λαγκαδά 65-58

 

 

Οι αγώνες

 

Μαχητές Πεύκων-Φίλιππος Βέροιας 81-84 (72-72 κ.δ.)

Διαιτητές: Τσουμαχίδης και Δολγύρα

Δεκάλεπτα: 18-13, 35-39, 52-54, 72-72 (κ.α), 81-84 (παράταση)

Μαχητές Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής, Καραγιαννίδης, Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης, Χατζημιχαηλίδης, Κλωνάρας, Τσιμίδης, Βαϊντερλής, Μητσάκης, Λαζάρου, Ελευθεριάδης.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζιδης, Σισμανης, Πονοπουλος, Γιαντσιδιώτης, Βαλλιος, Τσιακλαγκανος, Καβαργυρης, Κοθρας, Παραπουρας, Σουτζοπουλος, Κανταρκος.

 

 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ:66-75

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Γερακίνης-Δημάδης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:14-28, 35-48, 52-67, 66-75

ΣΤΡΑΤΩΝΙ(Μύθου):Δοξάκης 12(1), Κολοκοτρώνης 9, Κοκκιός 3, Σιδηροηλίας 1, Φλιάτης 1, Μπέγος 5, Πολιτόπουλος 20(1), Δασκαλόπουλος 15, Δημητρακάς

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 11(3), Στεφανίδης , Αμπατζάς 3(1), Γαλανίδης 5(1),Κάτανος,Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 3(1),Κιγμέτογλου 6, Ζώτος 14(2), Μπρόζος 1,Καραποστόλου 32(6)

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΧΑΝΘ 63-67

Δεκάλεπτα: 18-22, 32-36, 47-57, 63-67

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Γουναρίδης): Χαλάτσης 6, Κόντσες 5(1), Μπάρζου, Κουντουρατζόγλου 23(3), Τσινόπουλος 7(1), Διαμαντής, Κομματάς, Καραθανάσης 6(2), Ουλουσίδης 5(1), Καλογεράτος 8(2), Ιωαννίδης, Χαντσίδης 2.

ΧΑΝΘ(Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 12(4), Παπαδόπουλος 10(2), Μπαλάσκας 6(2), Ζαφειρούδης 11(1), Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 7(1), Περρής, Δεληγεώργης 13(1), Βλαγκόγιας, Τσάμης.

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 65-58
Δεκάλεπτα: 14-16, 28-27, 54-40, 65-58
Διαιτητές: Φακίτσας-Παζώλης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 3 (1), Πάππος 5 (1), Κατσαρές 13 (1), Ολύμπιος 12 (3), Παπαργυρόπουλος 16 (1), Τεπετίδης 14 (3), Στογίλκοβιτς 2,
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 11 (3) , Τσιρογιάννης 17 (3), Νώτης 2, Παρίτσης 14 (2), Πλιούκας 6 (2), Πιλκούδης 8

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΓΕΦΥΡΑ 75-83
Δεκάλεπτα: 15-27, 38-40, 55-68, 75-83
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγεώργος 16(5), Διγενής, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Τασιούδης 2, Κουτίνας 13, Τσαβές , Γιωτόπουλος 9(2), Τσώλης 7(2), Τάσσος 8, Φρουσκλιάς 20 (3), Αναγνωστόπουλος.
ΚΣ Γέφυρα (Παράδας): Βούλτσος, Πουλιανίτης , Καραγιαννάκης , Ψευτόγκας , Καταβαίνης 10(2) , Ζιάκας 28 (6), Ευσταθιάδης, Σιώμος 12, Κοτσάνος 11, Κουτουξίδης 7, Αποστολίδης 15 (3), Παπαδόπουλος

 

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 77-81

Τα δεκάλεπτα : 21-14, 37-39, 56-58, 77-81

Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 10, Αναγνωστόπουλος 10, Τσιώγκας 2, Δέσπος 18, Γκιουλέκας 24 (2), Τοπουζίδης 6 (2), Συνετός 7 (1).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασσόπουλος 9 (1), Μπερερής 8, Μιχάλογλου 24 (4), Καπνιάρης 17 (2), Τσάτας, Χρήστου, Γκρέκας 10 (2), Μήτσου 5 (1), Σταμούλης 6 (2), Ψάρρας.

 

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 82-70
Τα δεκάλεπτα : 21-22, 44-43, 58-57, 82-70
Διαιτητές : Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας, Δανάκης 6, Τσακαλέρης 8, Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 22 (3), Λαζαρίδης, Δελίδης 16 (4), Σιόλογκας 16, Σικαλίδης 14 (3), Φυλακτός.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 2, Σιδερίδης 7 (2), Γεωργιανός 9, Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 6 (2), Θολιώτης 10, Φώτογλου 9, Κακιούζης 25 

 

Η Επόμενη αγωνιστική (25η, 7/4)
ΧΑΝΘ – Νίκη Βόλου
Γέφυρα – Μαχητές-Πειραματικού
Φίλιππος Βέροιας – Φάρσαλα
Ίκαροι Σερρών – Αγρίνιο
Ελευθερούπολη – Μακεδονικός
Ανατόλια – Φαίακας Κέρκυρας
Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι
Χαλκηδόνα – Έσπερος Λαμίας 

Περισσότερα σε λίγο…

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
  • Τελευταία Νέα
Scroll to Top